AV Receiveri

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Jul 24, 2008.

  1. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Pozz
    Jedno pitanje imam resiver SONY STR-DG520, posto sam prije dva dana kupio PS3 pa bi htio da to sve ide preko resivera.Prije nisam imao preko resivera nista prikljuceno osim PC-a preko coaxial kabla . Ka d mi je tek dosao PS3 bilo je kopcanje slijedece HDMI sa PS3 ide u TV (HDMI) a iz TV-a obicni kablovi (cincevi) u AV resiver i kad prebacim na resiveru na TV imam zvuk sa PS3.
    Sad sam uradio slijedece ( kao sto je prikazano na slici ) Prikopcao sam PS3 (HDMI) na resiver i TV (HDMI) na resiver ali je problem slijedeci sto nemam zvuka na zvucnike od resivera nego samo imam zvuk na TV-u , isao sam u postavke PS3 - Settings/Sound Settings/Audio Output Settings/HDMI/ E tamo sam isao i na Automatic i na Manual e sad neznam jesam li nesto fulao ali ja nemam zvuka na zvucnike od resivera , ako bi neko imao otprilike u glavi ideju kako da to rijesim bio bi mu zahvalan,evo i slika ....


    EDIT: Uhhh tek sad procitah tamo na poctku od Nanijevog posta lol ne podrzava HD zvucne algoritme (HD DTS Master Audio, Dolby TrueHD) kao ni HD 7.1 LPCM za PS3. Ojjj kako sam samo pogrijesio oko odabira AV resivera ,sto nisam prija razmisljao o tim stvarima da cu nabaviti nekad i PS3 lool , i izvinjavam se sto letim pred rudu a ne citam ispocetka (nema zivaca :S ) ...
     

    Attached Files:

    • pic1.jpg
      pic1.jpg
      File size:
      55.1 KB
      Views:
      2,289
  2. Nani

    Nani Komšija

    O kume, nema veze sto ne podrzava taj model 7.1 al podrzava 5.1 DD i DTS pa mozes obicne (non-HD) algoritme slati umjesto LPCM-a. Nisi se zeznuo ne brini, za velicinu nasih soba neces imati puno koristi od 7.1 zvuka. Postavi postavke na receiveru da kupi audio signal sa HDMI-a ;)
     
  3. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Pa imali mojim mukama kraja ljudi moji , ododje mi da sve ovo porazbijam po sobi , taman se ohladio bio reko nemaoze i vozdra kad sat ti opet kazes moze PS3 imati tona preko resivera ovog , KUME evo dva sata se handrim neznam vise do cega je da dobijem taj ton na zvucnike od resivera OMG.... Hajde bolan platicu ti dodji i nastimaj mi ovo uradices ogroman sevap matere mi :) na slomu sam zivaca , neznam sta vise da pritisne na daljinskom da proradi.Kako da prebacim da uzima sa HDMI-a ton KAKO KAKO .....
     
  4. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

  5. Nani

    Nani Komšija

    Nije da ne moze pustati zvuk preko PS3 (nije do PS3-ice), vec nema punu HDMI 1.3a podrsku da prenosi i zvuk preko HDMI-a, do mene je, dg520 ima opcije samo HDMI video pass througha ne i audio transmisije. http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/sto ... 1665360001, dg720/dg820 prenosi i audio over HDMI.

    Pa opet se ne sekiraj, povezi PS3 sa dg520 preko SPDIF-a, na Audio settings u System meniu, odaberi Optical i riješen problem.
     
  6. suki

    suki Guest

    Molim pomoc oko odabira receivera?
    Dakle,nakon proucavanja svih vasih postova u ovoj temi,u dilemi sam izmedju tri meni dostupna receivera, koji bi se spajali na jos nekupljeni Bose Acoustimass 16II 6.1
    To su!
    Harman Kardon AVR-254
    Pioneer VSX-1019AHK
    Denon AVR-1909
    Sta se tice cijene svi su mi tu negdije jer ih kupujem iz vani,tako da to netrebate uzimati u obzir.Naravno bitan mi je dobar audio i video!
    Za sada ce na njega biti spojen PS3,MAX TV,DREAM 7000,eventualno i PC,a sve to na PANASONIC TH-42PY85P.
    Svaki komentar je dobro dosao u nadi da mi skratite ili povecate moje muke :p a sad pomozite dobri ljudi!
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    iskreno - sa tim zvučnicima ti je sasvim svejedno. gledaj koji ti specifikacijama bolje odgovara i to je to.

    samo ovako usputni komentar da u maloprodaji bose driver za satelit je jeftiniji 2-3 puta od drivera logitech z5500 kompleta koji košta ispod 300-400€ ;)

    naravno daleko od toga da je 5500 kvalitetniji, ali je bose toliko precijenjen da je to strašno i ako misliš raditi ikakvo kvalitetnije kućno kino, mislim da bi bose bio jedno od zadnjih mjesta gdje bi gledao.
     
  8. suki

    suki Guest

    Znam da su precijenjeni ali ja ih kupujem za skoro upola cijene nego sta su kod nas,usput mi pasu u svim segmentima!
    Dosta sam se naslusa razno raznih komentara vezano uz njih ali ipak...
    Vjerovatno postoji neka razlika,kojom bi dali prednost od ova tri navedena receivera!?
    Bilo bi mi drago dobiti i Nanijev komentar.
    Hvala!
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Ka sto ti syss rece koji god reciver kupis za te zvucnike svejedno ti je ja licno bih izabrao HK), a da bose svira na prvo slusanje atraktivno a tek kasnije vidis da to nema blage veze sa hi-fi jem a da kosta pet puta vise nego sto vrijedi.
    Radije kupi sta pametnije za te pare pogotovo vani imas izbora solidnih kompleta zvucnika koji sviraju bolje od tih bose.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    jednostavno gledaj koji je više "high-tech" risiver, jer sama kvaliteta zvuka neće doći do izražaja sa navedenim zvučnicima.

    kad pogledam presjek bose sub-a koji ima 2 x 13/16cm u nekom divljem vanserijskom bandpassu, krene mi na bljuvanje.

    there is no replacement for displacement - kaže stara narodna.
     
  11. bagi

    bagi Novi član

    Suki, pogledaj malo unazad par stranica, vidices da sam ja kupio tog denona ( zahvaljuci Naniju i JVC-u :D ) i imam slicne zvucnike tvojima, malo starija serija. Receiver jako komplikovan mozda i najgori od ova tri nabrojana za iz konfigurisat, al zato kad nastimas ludilo kako lijepo zvuci. A za primjer kolko je komplikovan za dovesti ga u red, ja jos nisam tuner podesio da radi kako treba, dojadilo mi vise cackanje i nediram vise hahahah. Kao sto Nani jednom rece ko ga konfigurise za dva dana dobije jedan od mene djaba :D .

    Ako ti budem mogao sta pomoci javi, ili ako ti je Tuzla blizu, bujrum kod mene pa pogledaj i cuj.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Neki dan mi jaran kupio Yamahu rxv 3700 i komplet dynaudio zvucnika, reciver je zvijer ima upute kao tel. imenik new yorka treba ti godina da samo prelistas, uglavnom kada smo sve spojili i on fol iskalibrisao nesto sjeli smo slusali muziku koju poznajemo i pogledali par filmova (uvalio sam mu se na hranu skoro dva dana) skontali smo da pored svih tih cudesa, ludacke cijene i td. nije bas nesto puno dobio zamjenom proslog recivera koji je bio isto yamaha star 5-6g. ono dosta tehnickih fazona a zvuk na nivou od prije 10g.