Battlefield 1

Discussion in 'Igre i konzole' started by bhd, Feb 1, 2016.

  1. chenta

    chenta Aktivista

    Ima trenutno na bc2 jedan modovan server sa 15x XP, eto prilike za prebrz level up
     
  2. p4ja

    p4ja Komšija

    Propustas itekako. Nekim ljudima ne moze tito ugodit :)
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nista ne propustas, osim najzade najvecih njubara u FPS komjunitiju. Ako si zeljan losih igraca iz drugih igrica, kao sto je CoD, onda BF1 je mjesto za tebe.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    valja li single player u battlefield 1,da skinem i odigram :D
    ili je to klasicna MP igrica ?
     
  5. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Re: RE: Re: Battlefield 1

    Predobar druze, od cod1 sp nisam uzivao u sp pucacini kao sto sam na bf1.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Mi iz hwb klana sutamo redovno u klanu je bas zabavno sam ne da je nebio upalio nego bi je izbrisao. Ima nedostataka ali je meni ok sve u svemu.

    Nego hoce li ko uzimati premium za pc, ima li kakvih jeftinih stranica? Sad ce za mjesec dana cini mi se prvi dlc pravi francuzi a ko nema premium nema sta tu trazit :D
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

  8. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    pozdrav raja, jel pucate ovaj bc, imali kakav server da se uskoci nekad ? :)
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja jucer instalirao battlefield 1,pa pokrenuo SP kampanju
    za sada super igrica izgleda ...ali vidim da je graficki zahtjevna
    imam r7 260x 2 GB i na medium postavkama od 35-60ak fpsa,zavisno od scene
    zna li neko kako da se poigram sa postavkama,sta da smanjim a sta da pojacam...mozda mi nesto ukljuceno a vizuelno ne cini neku razliku
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    DLC jucer izasao, premium 39 eur najjeftiniji preko singapura. Dobar dlc mape su dobre, oruzja sam nesto otkljucao za medic je smece a onaj infantry puska zadnja u reconu ubi jako dobra. Sad je prava stvar 12 mapa ima se sta igrati.
     
  11. Piroman

    Piroman Komšija

    Meni se je najviše svidio novi LMG, i to francuski Chauchat, 20 metaka u magacinu, sporo puca ali 35 dmg po metku, znači 3 metka dovoljna da ubiješ nekoga i time je jača od BAR-a, koji ima 460 max dmg po magacinu dok chauchat ima 700.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Cujem da sa novim patchom, da su uveli i automatsko punjenje granata nakon odredjenog vremena. hahahahaha. DICE logika: ima previse spama granata, moramo to smanjiti tako sto cemo napraviti da svako moze dobiti novu granatu i bez ammo kutije. Jer, logicno. hahahahaha. Isto vrijedi i za crossbow kako mi jaran veli. hahahaha

    Skill not needed, just chuck a grenade.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Yep, cooldown nekih 25sec lol
     
  14. Piroman

    Piroman Komšija



    Eto kako to u praksi izgleda, znači haos! :smt005
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jos samo stave da se i meci sami dopunjavaju, i komotno svrhu supporta su ubili. Medic klasa je i onako mrtva jer nit iko ozivljava, nit iko baca med packs.
    Da ne govorimo o spamu granata kakav su napravili. To samo oni mogu. Ja imao nade u DICE LA, a oni samo nastavljaju sa debilnim DiCE sweden idejama.
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Dokle je doslo, kad ova prodana dusa zvana lvlcrap, kojem samo patike vire iz DICEovog supka prica protiv igre u kakvom je noob stanju,

    GG well played DICE.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Malo treba da bude igra bas dobra ovako useru sa tim nekim glupostima. To za bombe nisam ni znao dok niste spomenuli i slazem se ako uvedu i ammo auto load onda je to smijurija samo takva i neka gase support klasu. Ali meni je igra ok i zabavna i rado je igram sa nasom rajom. Realno ko hoce trazit dlaku u jajetu i cjepidlacit naci ce sto razloga da je ne igra, to vrijedi za svaku igru. Recimo sad je bf4 kao super igra a pljuvali smo po njoj jedno 10x vise nego po bf1 od battleloga, trazio se ingame browser, loseg netcoda, ubijanja iza coskova, glupi dlc, nebalansirana oruzja itd itd. E sad uveli u bf1 ingame battlelog ne valja ni to ajmo vratit battlelog jer tu sve ima, zatim netcode niko ne spominje ovdje sad a pisali su se epopeje na bf4 kako je los netcode a tu je beta imala duplo bolji netcode nego stari bf4. Jbg nikad communityu ugoditi, ovo je nesto malo vise od casual shootera u odnosu recimo na cod i tako je treba prihvatiti. Mi starimo i sa nostalgijom se sjecamo bfbc2, cod2, cs 1.6 vremena, lan partya itd. i vise smo razmazeni jer nam je sve na dohvat ruke a ne ko nekad i mislim da je to glavni problem a ne u samoj igri. Jbg mogu sad i pc gameri vajnati kako nema vise shootera koji se rade bas za pc a ne stalno jbn sugavi portovi gdje jedan 6700K i karta od 800 eur gtx 1080 ima problema sa frame dropovima. Slazem se da je daleko od idealnog ali recimo ja kad upalim bf4 ko da sam upalio minecraft u poredjenju sa bf1.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa uveden je već. Ja sam na ing imao 2 gasne granate, sad imam jednu, ali kad je bavim, druga se pojavi nakon možda minute haha

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Napravili su BF1, koji je u rangu sa CoD po pitanju potrebnog skilla da bi bio uspjesan. Bara, bara je to sad. Pa zato BF1 i jeste prepun CoD igraca. Dosli na svoje. Gdje nisu mogli meda na prijasnjim dijelovima, sada su cak i uspjesni. Igra izgleda fino, slazem se. Igra radi bolje, slazem se. Ali je gameplay postao cisti odron. Vise vuce na gamplay drugih igara nego li na samu BF igru. I to je cinjenica.

    Ja nikad u BF nisam samo trazio da mi bude samo 'fun', ja sam trazio izazovan timski multiplayer. Iako moze biti zabavan za rajom (i to dojadi veoma brzo), taj aspekt izazova ne postoji u BF1. Sve je prelagano. Losiji tim bude nagradjen za njihovu kampersku igru tim sto dobiju bahamuta.

    Pick up heroji, bahamuti razno razni, robocop konjenici sa mogucnosti da se i heal i resuply, auto resupply granate, auto heal tenkovi, auto heal avioni, no skill snajperi, koji ce klinac ista od toga u Battlefieldu? Timska igra nikad gora. Objecive igra nikad gora. Gameplay je toliko razvodenjen, da se ova igra i neda okarekterisat kao BF igra. Vise je spoj Hardlinea i Battlefronta nego li Battlefield. Kukali smo svi redom kako Hardline nije Bf. E vala ni ovo nije BF, ako cemo tako gledat.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sto se skila tice vala na pc sto sam primjetio ko je znao igrati ostale serijale zna i ovo a ko je bot bio prije i sad je bot bas nikakve razlike nisam vidio. Ja imam cini mi se i losiji kd nego na bf4. Stavise jednu noc nakon dugo vremena uletimo na bf4 nas 3-4 i pometemo 2-3 partije od 4-5 partija, 3x bio prvi skor 28-1, 53-8, 44-12 s tenkom a ne pamtim da sam 3x zaredom na bf1 bio prvi zaredom i to sa tenkom. U vecini se slazem s tobom mada vecina toga sto si rekao i za bf4 vrijedi recimo tad si vec imao hero oruzja noob tube za pokupiti, onaj one shot kill sniper, zatim onaj anti air missile i sl. sranja od oruzja. Sentry kad igras sa svojim squadom na ts je macji kasalj srediti i bahamoti su lako rijesivi ako imas squad jedino mi je drednaught naporaan ostalo recimo cepelin uzmes attack plane sa airbusterom naletis 2-3 puta skines mu sam pola. Timska igra istina svaki novi bf sve gore i gore recimo medica jako malo pogotovo za ozivljavanje jer su puske u klasi tanke i slabo se poena nabije...