Battlefield Bad Company 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Ado1983, Dec 28, 2009.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    BF3 - bolji zvuk i grafika
    BFBC2 - bolja destrukcija i zabavniji gameplay.

    moje misljenje.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    BC2 samo zbog rush moda i sto su mape dizajnirane oko njega :)
     
  3. neurofunk

    neurofunk Novi član

    BC2 all the way !
     
  4. RaP

    RaP Komšija

    BC2 nenadjebiv gameplay
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    kakav god da je gameplay, smorio je više. :)

    a da ne spominjem da su mape duplo lošije nego u bf3.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Rekao sam ti druze, ne mozes ih porediti jer su dizajnirane za rush a kao takve, duplo su bolje od BF3 mapa u rush modu. Na nekima ne mozes ni igrati conquest.

    Ja zbog BC2 u BF3 prvih najmanje 300h nisam uopste igrao conquest. Probao par puta i nije mi sjelo. Ali jeste poslije te je mnogo zabavniji.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    meni je conquest s*anje, trci vamo, trci tamo, trci vamo i tako u krug. u rushu imas bazu i imas svoj cilj (m-com). mislim da radi toga mi BF3 i nije legao, jer je u Rushu puno veca koncetracija igraca na manjem prostoru, puno vise akcije, a u BF3 prodje 5 minuta da trcim po mapi a nigdje nikog. i onda te pikne snajper koji lezi u nekom grmu, a onda sve nanovo..

    btw, jos uvijek se ne mogu logovati..

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  8. bug

    bug Aktivista

    Ja sam igrao podjednako i CQ i Rush, a BC2 sam igrao dosta, preko 1000 sati.
    Ne bih rekao da su sve mape bile dizajnirane primarno za rush, Alta, Panama i Heavy Metal su bile iskljucivo za CQ (i ove manje modove), a Atacama i White Pass su primarno dizajnirane kao CQ mape (iako se moze igrati na njima i rush), ovo se odnosi i na mape iz Vietnama Phui Bai i Hastings.

    Arica Harbor i Osasis, iako primarno mape za rush su bile vrlo popularne i u CQ modu, zbog destrukcije i igrale su se jednako kao i rush varijante.
    Naravno legendarni Valparaiso i Isla Inocents i kasnije dodani Cold War su bile iskljucivo rush mape.

    Meni licno najdraze CQ mape su Atacama, Panama i Arica, a rush Valparaiso, Laguna Presa i Isla.
    Nelson Bay mi je jedino bila meh u oba moda.

    Izgleda da su popravili ove probleme sa profilima.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Rush je primarni mode u BC2 za mene bio. Igrao je se i CQ dosta, ali je Rush nekako bio daleko intenzivniji. Dok je u BF3 sasvim druga prica. Samo se CQ igra, uz povremen switch na Rush, i to uglavnom ako bude u rotaciji na serveru na kojem se zadesimo.

    BC2 CQ meni najdraze mape. Sve mape iz Vietnam expanzije su najbolje mape za CQ u BC2. Predobre su bile:

    - Operation Hastings (najbolja CQ mapa u BC2), prelijepo dizajnirana/balansirana mapa. Infantry, tenkovska i chopperska borba podjednako.
    - Phu Bai Velley, gdje bi na startu uvijek bila trka do B zastavice, i ko ce se dokopati drugog choppera.
    - Vantage Point, opet se sve vrtilo oko B zastave, ali iako je usko grlo bilo gore, nije losa mapa bila u opste.
    - Cao Son Temple, gdje je PBR (brod), radio dar mar kod B zastavice. Jos ako si imao sofera koji je konstantno bio u pokretu = Zetva. :D
    - Hill 137, fina mapa, ali joj je mana bila sto je privlacila puno snajperista.
    - Arica Harbor, gdje su 3 zastave bile u 200 metara razmaka, i gdje je uvijek bila najbolja infantry krkancija.
    - Heavy Metal, gdje su svi gledali kako ce da se choppera dokopaju.
    - Panama Kanal, gdje je bilo puno tenkova, ali je zato C4 radio cuda. Prelijepo dizajnirana mapa meni.
    - Atacama Desert, jos jedna od onih mapa gdje su se svi borili da se dokopaju choppera.
    - White Pass, jos jedna fina mapa za CQ, gdje je uvijek bilo odlicne akcije. Uz dosta infantry bitke, jer je bio samo po jedan lav na obje strane.
    - Port Valdez, i opet mapa za 'trci ko ce prije do choppera'.

    BC2 Rush najdraze mape:

    - Harvest Day, prelijepa mapa, obradili je iz BC1 za BC2, i na njoj je se najvise vremena provelo igrajuci u oba dijela. Ako si bio defender ili attacker na ovoj je mapi bilo prelijepo igrati. Kad bi mogao birati da vrate neku mapu u BF4, ili u nekom od iducih dijelova, to bi bila ova. Svako malo pozelim da je igram, ali na zalost serveri su prazni na konzolama.
    - Oasis, i prije neko sam bio dobar chopper pilot u BC2, obozavao sam i ovu mapu. Nakon sto je se savladao chopper, i circle strafe (vrcenje u krug), onda je se pogotovo islo na nju. :D

    ... i onda sve ostale daleko iza. A igrale su se doslovno sve mape u Rush modeu. :)
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    hill 137 meni najbolja mapa u vietnam, samo sto se na njoj jako malo igra sad, ne znam sto
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ne slažem se s nekim tvojim izborima mapa pattone.

    heavy metal, panama canal, pa donekle oasis i arica harbour su meni bezvezne mape. pogotovo prve dvije koje sam nabrojao.

    ponajbolje su mi harvest day, laguna alta i valparaiso, kao i one zimske. isla inocents isto može proći.

    bc2 fali nešto kao caspian border, sharqai peninsula i sl.

    isto tako squad deathmatch mi je bezvezan mod, bolje da su ubacili klasičan TDM kao u bf3.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja bih platio cijenu dlc-a samo da ubace arica harbour u BF3/4 tako da.. canal mi je super dok je Osasis dobra i kao rush i kao conquest i ako je nisam ljubitelj u rush-u a kada slucajno udjem u metal, dodje mi da komp iz utičnice išteka.
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    a ja bih platio dlc da mi ubace pola mapa s bf3 u bc2 :)
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja bih platio dlc bilo koliko samo da ubace par novih mapa za BC2 :D
     
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    bc2 moderi rade punom parom, f18 i su39 već ubačeni, rade se portovi SP mapa u MP:


    [​IMG]
    [​IMG]

    night mode:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Lik prakticno nije nista rekao a razlog zasto ne postoji BC3 je taj sto DICE nema pojma zasto je BC2 popularan in the first place. BF5 je nstavak BF4 tako da BC necemo skoro vidjeti. A ako bude u duhu hardlinea, i ne moramo.

    BF nema problem sa imenom vec sa identitetom.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    BC je popularan bio, jer je jednostavan. Par dodataka za puske/vozila i to je to. Uzmi pusku i pici rokat. Rush, je bio mode koji je se uzivalo igrat. Iskreno nisam ni znao sta je CQ. Sada je Rush, jednostavno ne balansiran na 90% mapa. Odlicno balansirana oruzja. Nisu nas smarali sa suppression-om. Vise su se bazirali na sam gameplay bili, nego na ove ostali djidje u igri. Sada im je sav fokus na gluposti, kao battlepakovi, razno razne ostale gluposti. U sustini, po meni, previse stvari su nagruhali u Battlefield.

    Ako budu pravili BC3. Nadam se da ce biti jednostavna (ali veoma skill igra) kao predhodne BC igre. Bez nepotrebnih gluposti.
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    upravo to, jednostavnost i fokus na gameplay.

    ukoliko kad bude nekad bc3 iskreno se nadam da ce raditi ista ekipa koja je radila i na bc1 i bc2.

    i ono sto je krasilo bc2 jeste da nije bilo toliko kampera koliko sada ima u bf3/4, jer nije bilo pronea.
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    zna li ko sta se desava sa rankingom? izgleda da je svima resetovano na pocetak, ili je to neka greska sta li vec

    od sinoc svi lvl1 evo i danas nista se ne mijenja