Battlefield Bad Company 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Ado1983, Dec 28, 2009.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Posto ovu betu igram SVAKU noc po par sati sa par jarana, cim izadje full mi je aBd uzimamo :) Ja sam odusevljen igrom.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    sto se tice poredjenja sa MW2, mislim da nema smisla porediti ove dvije igre, jer neki krenu navoditi neke presmjesne razloge zasto ne valja jedna ili druga igra.... neko je cak rekao da je mw2 shit jer ima premale mape u odnosu na bfbc2. pa kad bi bile iste mape, a hodas i trcis, trebalo bi ti pola dana da nekog killnes, jer nemas tenkova, nemas motora, nemas helisa itd itd... mw2 je brza igra u odnosu na bfbc2... ko je navikao igrati jednom drugo mu je shit u vecini slucajeva. 2004. sam probao battlefield 1942 i igra mi bila monotona i dosadna, a cod1 i uo sam igrao i dan i noc.... nijedna od igara nije idealna, i svaka ima nedostataka, ali i prednosti... tu su patchevi, pa cemo vidjeti....
     
  3. extibo

    extibo Komšija

    Da, nema smisla porediti MW2 i BC2. Dobro se zna kome je MW2 namjenjen. :lol: Kolinse, zar ti nisi do nedavno bashao MW2 uzduz i poprijeko?

    Bio sam prilicno skeptican u pocetku sto se tice bete. Lag, random crashovi... Medjutim, svi ti iritantni bugovi su ispravljeni prvim patchem. Ima jos nekoliko manjih bugova koji apsolutno ne uticu na gameplay, i nadam se da ce i oni biti rjeseni u full verziji.

    Sve u svemu, jedva cekam 5. mart.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    jesam, i dan danas taj isti mw2 ima nedostataka, ne igra kao igra, nego IWnet sa onim za sto je namjenjen. IWnet nam je dao cod mw2 bez dedicated servera, bez mogucnosti biranja servera, host migration, ispadanje iz lobby-a, party-a.... to je to na sto su igraci ljuti pa i ja. ali igra kao igra nije losha... kad bi se taj IWnet uklonio, i vratilo se sve ono sto je umjesto njega bilo u prethodnim verzijama cod serijala, igra bi bila slobodno smijem reci savrsena ;) ne kontam sta pokusavas reci time sto kazes "zna se kome je namjenjen"? ako mislis da bfbc ne moze igrati svako, a mw2 moze, onda to nije tacno. sve i jednu igru moze igrati bilo tko, ako mu se igra dopada. skill ce doci s vremenom. ako pokusavas reci da su retardirani oni koji ne igraju bfbc serial a igraju cod serial, onda cu i ja tvrditi da su retardirani oni koji ne lete Black Shark, jer nas to leti par ljudi na balkanu.....
     
  5. extibo

    extibo Komšija

    Igra je namjenjena konzolasima ili fps-only PC gaymarima. MP je prejednostavan - nema recoila, leana i jos kojekakvih stvari sto bi svaki normalan FPS trebao imati. Gledajuci opcenito, igranje FPS-a na konzoli je ekvivalentno igranju Tekkena (ili neke druge igre koja je zahtjevnija sto se tice gamepada) na PC-u.
     
  6. RaP

    RaP Komšija

    Uglavnom neda mi se sada peglati sa betom a i tanak sam sa limitom ali kad dodje full verzija obavezno uzimam, moze se napraviti fin squad od HW ljudstva :)
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    tacno je da je konzolasima olaksano igranje mw2, ali igracima na pc-u nije time toliko ugrozen skill i gust. nema recoil-a? pa jesi ti ovu igru uopste igrao na mrezi? pa naravno da je namjenjena fps gamerima, kome ce drugo biti namjenjena? onima koji furaju strategije? :D sto se tice fizike kretanja, za mene su mw2 i bbfc dosta slicni, s tim da se na bbfc mnogo vise zapinje i na najmanje ivice, kao i kod ARMA II (kao da je simulacija). to sto nema lean-a jeste minus onima koji su ga navikli koristiti, a to su vecinom profi igraci, i oni su manjina. opet kazem, NEMA SMISLA POREDITI OVE DVIJE IGRE, niti to ikad imalo smisla, jer je drugaciji koncept igranja, isto kao sto nema smisla ocjenjivati neciji UKUS, jer je to relativna stvar. neko go godinama igra bf serial, nema pravo da ocjenjuje cod serial (a i obrnuto), jer ne mozes donijeti adekvatan zakljucak nakon 2, 5 ili 10h igranja. ja strategije ne mogu smisliti, i nisam to nikad igrao, i ne mogu ja sada tvrditi da one ne valjaju, kad neki ljudi vise na tome. da ne valja, ne bi niko to igrao. samo drugaciji ukus.
     
  8. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Vidimo se na nisanu Vedo :mrgreen: tj vidimo se preko mog defibrilatora :D
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    STa rekoshe, igra u martu izlazi, eno vec na torrentima se ima skinut, ja cekam origigi :D
     
  10. RaP

    RaP Komšija

    Gdje se moze naruciti original da salju u BiH ?
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

  12. Vedo

    Vedo Moderator

  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    evo par slikica iz igre...

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    SP je prilicno dobro uradjen, i gameplay je na nivou :)
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Osjetis li poboljsanje u performansama u odnosu na Betu? (Ako se moze uporediti SP sa MP)
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa dosta poboljsanja jos u beti se osjetilo nakon instalacije onog patch-a. sa svim postavkama na HIGH (AA i AF na 16), na 1680x1050 imam 40-tak fps-a. bez AA i AF imam 50-60... uglavnom, igrivo je i na jednim i na drugim postavkama. sad cu malo pratiti kakva je iskoristivost GPU-a a kakva CPU-a....
     
  16. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Ova preuranjena verzija nije bas najbolje optimizovana. DICE je najavio patch prvog dana kada igra izadje, koji bi trebao to popraviti. Medjutim SP ide puno bolje i bez optimizacije.. Ja sam odigrao kampanju na1680x1050 high u dx9 bez aa sa 40-50 fps. Za SP sasvim dovoljno. Dok je u beti i sa onim patchom izdatim pri kraju to sporije islo.

    Sto se tice igre, uglavnom dobro odradjeno, AI protivnika nije bas nesto i ponasanje saboraca u nekim situacijama je veoma cudno, ali sve u svemu meni se svidjela. Kroz kampanju obratite paznju na dijaloge, uradjeni su za 10 :smt001
     
  17. Esh

    Esh HWB

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    evo kakva je iskoristenost gpu-a i cpu-a:

    ovakva je sada:
    [​IMG]
    ovakva je bila u beti:
    [​IMG]

    igra je zaista ok, kad je u pitanju SP. grafika realisticna, slicna onoj iz crysis-a, mada pomalo vuce i na Turoka zadnjeg, pogotovo suma... za sad ne vidim nekih vecih nedostataka... cpu vise nije zakucan na 100% kao u beti, gpu i graficka memorija se koriste 100%, sto je fino za vidjeti. pocetak misije, pocinje slicno kao u cod4 i cod mw2, onim satelitskim snimcima... ucitavanje misija je prilicno brzo :)
    evo jos malo screenshotova:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  19. Encor3

    Encor3 Aktivista

    [​IMG]

    Kako kod mene ovako neiskoristen GPU. Sve je na high sa 4x af, na 1680x1050. U pitanju je HD4850.
    S kojim tacno postavkama si uzeo ovaj screen da probam i ja iste?
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    evo koje su postavke kod mene:

    [​IMG]