BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Sutra ce se znati kad objave novosti za 1 april :)

    Ne ocekujem nista novo posebno inace bi to oni uveliko najavili...
     
  2. Esh

    Esh HWB

  3. selvin

    selvin Moderator

    Ide uz nove pakete, tj. skuplje.
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Neki dan bijah prostorijama BH telecoma i patah tamo u vezi najvljenog povećanja brzina. Rekoh jeli se odnosi samo na Moja Tv korisnike ili ovdje ulaze i oni koji koriste samo ADSL uslugu. Kaže lik svi će biti obuhvaćeni ali još nije počelo sa primjenom.

    Tako čovjek kaže,valjda me nije "trolo" :)
     
  5. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    ma neka samo vec jednom napisu jebene cijene. bas me nervira ovo sto cekaju nesto
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Moja TV Net Fast - http://www.mojatv.ba/net0.html 58,50 KM brzina 25/1 Mbps
    Mojaa TV Full Fast+ http://www.mojatv.ba/6713.html 91,26 KM brzina 25/1 Mbps
    Moja TV Net speed http://www.mojatv.ba/5607.html 81,90 KM brzina 60/2 MBps
    MojaTV Full Speed+ http://www.mojatv.ba/5608.html 91,26 KM brzina 60/2 MBps

    S obzirom da ja pojedinačno plaćam netFlat15 + Moja TV Phone+ od oko 30 KM gdje je brzina 10 Mbps/512 kbps mogla bi se analizirati ova ponuda nekih paketa. Najgore je što nije uključen fixni tel u ovaj paket, dok mi u trenutni moja tv paket jeste, pa opet kako god okrenem skuplje mi dođe najmanje 20ak KM.

    Recimo ovaj FUll Speed+ košta 91,26 KM. Imam trenutno netFlat 10 koji plaćam oko 30 KM, kao i moja TV. Ukupno 60 KM. Imao bih šest puta brži net za 30 KM više :roll: . Ne isplati se još imo, čekam povećanje brzine samo internet paketa.
     
  7. black

    black Komšija

    Ne mogu cijenama prismrditi Telemachu i HSu.Ovaj prvi paket je oko 40 KM kod ova dva operatera.
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    Sa ovim cijenama mogu biti konkurentni samo sebi. Pogotovo u dijelovima BiH gdje nisu u stanju ni "isporučiti" naveden brzine.
     
  9. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    za taj fast dao bih 30-40 KM ali 60 nikako
     
  10. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Odbiše mi zahtjev za HD paketom zbog nepostojanja tehničke mogućnosti za uslugu. Stanje s paricom je sljedeće:

    [​IMG]

    Malo je reć da su me naljutili maksimalno. Mogu razumjeti da bi preko ADSL-a moglo bit gusto (trebao bi bandwidth od oko 21 Mbit/s da pokrije dva STB-a koja imam + Internet pristup) ali komotno može VDSL na paricu, a tog kod ovih haman nema. Ne mogu jednostavno da razumijem da u 2015. godini, u centrali staroj dvije-tri godine nemaju VDSL kartu... Jer ili je to u pitanju ili su monteri debili, treće opcije nema.

    I ne znam koje p.... materine drže kanale koje ne emituju na listi programa!? Nova TV na listi već godinama, ovi dječiji što su izletili u posljednjem krugu izbacivanja programa su također tu, onih par erotskih, Hayatovci, sve kanali koji su prisutni na listi ali koji se ne mogu gledati.

    Kakva je to pacijentska politika, nabijanje broja kanala?
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Koliko ja znam bambina su ukinuta jer su telemachovi, erotski pink ima neki problem sa prijemom to ce danas biti.
    Hayatovci su povučeni jer hayat ih ne želi dati "nako".
    Aladine baci mi na pm svoje podatke pa cu ti provjeriti moze li ili ne moze vdsl
     
  12. Mujka

    Mujka Komšija

    jel ovaj fast paket 25/1 preko adsl ?
    stvarno sam razocaran novim paketom koje lud da placa 30 KM vise za nesto sto ne moze dobit
    ako je vdsl pa hajd i nekako se isplati
    zar nisu mogli ponudit 10mbita za 10 KM skuplje umjesto 36 na 46 recimo ...
    govorim o obicnom moja tv net paketu kojeg sam siguran najvise ljudi koriste ...
     
  13. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Ma nije meni to što su ukinuti, ni jedan od navedenih nisam gledao. Ne razumijem samo zašto ih drže na listi, skloni ih skroz i doviđenja!?
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Sve je ok i mogu da razumijem al HD kanale da neko ne moze dobiti a jos bi dodatno platio pa daj..

    Ja se kajem sto uze tablet na ugovor 24 mjeseca vjerovatno bi i mene odbili za 2x resiver i hd paket..
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Sta je ovo,meni se sve vuce net a brzina i ping normalni!?Je li ima iko da je u istoj situaciji!?
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija

    Meni je bilo u zadnjih nekoliko dana tako,pucala i konekcija par puta.

    Sad je "normalno"
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da se nije promijenio DNS :)
     
  18. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Meni se desava da kada nesto skidam, ne mogu apsolutno nista drugo raditi na netu. Cak ni browser ne ucitava stranice jer kao nemam konekcije dok u drugoj kuci kada isto skidam, ista brzina ako nesto uporedo radim, recimo gledam klip na youtube onda mi se samo brzina downloada smanji za toliko ali mogu uredno nastaviti koristiti internet.
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Nije,nemam sa tim problema,jer ni modem ni router nisu od telecoma,sve je "custom" :D
    [​IMG]
     
  20. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Može li mi neko upućen objasniti zašto je kod telekoma kriminalno mali upload?
    Problemi sa infrastrukturom ili ih jednostavno boli karina? (ili oboje)