BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Loki

    Loki Komšija

    Meni je kući (9G) kriza u zadnje vrijeme, dok kod druga fercera bolje nego ikad. Isključio sam mogućnost da je do mene jer nije se ništa promijenilo što bi moglo uticati na konekciju.

    Ping googla nekad super a nekad timeout za timeout-om. Ping u igrama beton al' surf i downloadi (rapidshare) dosta spori za 9G. LimeWire ne može nikako da se konektuje...
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Meni maloprije bilo 440kB/s na rapidu :smt007
     
  3. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Obavijest za nove korisnike:
    Prijavio sam se za ADSL 15. januara i danas sam nakpokon dobio poziv. Dolaze u srijedu na adresu da prikljuce. Naravno iscupalo me je to sto imam svoj modem. Dakle, vijest je da najbolja firma u federaciji OPET nema modema!!!
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Njih stvarno treba zapalit. Cuj nemaju modema :smt003
     
  5. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ma nemaju oni konkurencije u stvari odnosno nije dozvoljena...sve je dobro dok ne pocne struje nestajat jer tome vodi drzavna kontrola ....
     
  6. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Heh, ja uveo ADSL pa me trpite sad malo :)
    Negdje oko 20:00 sati brzina je bila ~2000/250. Ok, razumijem, poprilican broj korisnika u tom trenutku i za pretpostaviti je da je slaba brzina, ali ono sto me brine je sljedeca stvar
    [​IMG]
    i to u 2:45 ka sto vidite i sami. Ja sam uzeo 9G paket i moja brzina je po meni premala. Cisto sumnjam da ima toliko korisnika u ovom trenutku.Sljedeca stvar je da mi konekcija vrlo cesto pukne, barem dvadesetak puta veceras! To je normalno? Da se zalim i iskljucujujem? :)
    I stvarno, toliko su neprofesionalni da je to za nevjerovati. Samo se pitam sta ce biti kad se ovaj nas telecom privatizuje i kad njih 2/3 ostane bez posla. Onda ce biti poprilicnih problema. Covjek mi je danas dosao da mi usteka tel liniju u modem i mrezni kabal. LOL.

    EDIT: Ili sam ja veceras popio vise nego treba ili mi pukne konekcija svaki put kad pokusam da loadiram novu stranicu u Firefoxu :oops:
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Od kako sam presao na bihnetov 9G uvjek mi je brzina bila oko 3500kbps, ali zadnja 2-3 dana brzine stršno opadaju.
    Jucer oko 15:00 sam dobio rezultat od jedva 1mbps što je 4x sporije od toga kako treba biti.
    Možda je ovo samo privremeno, jer evo sad ujutro testiram i imam opet 3500kbps.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    malo je bumpy ovih dana, neki ne mogu igrati ni wow (bola prepoznaj se)
     
  9. Loki

    Loki Komšija

    Ako bude neko dobio neko konkretno objašnjenje za ove probleme sa brzinom neka ga napiše, meni se ovo dešava već duže vrijeme.
     
  10. Amash

    Amash Aktivista

    Takvo sta ne postoji u preduzecu koje se zove BH Telecom :mrgreen:
     
  11. Loki

    Loki Komšija

    Zato ih ja i ne zovem, samo se nerviram. :D
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    Najjači je ovaj njihov "support" dio foruma...šta im sve pišemo i zajebajemo se...ništa likovi.....vjerujem da niti gledaju svoj SOPSTVENI forum niti žele šta napisati oko usluga i problema...jer znaju da bi ih odmah u zemlju crnu zakucali.... :mrgreen: :mrgreen:
     
  13. russ-co

    russ-co Komšija

    hmm, cisto da pitam ako neko zna- koliko se ceka na ADSL , prijavio sam se 01.02. i tipovi jos ne zovu, doduse ne zuri mi se jer nisam u SA al nekako mi puno cak i za levate iz BHT da su tako neazurni...
     
  14. Loki

    Loki Komšija

    Ehhh, piše na prethodnoj stranici da im je opet ponestalo modema. :roll:

    Inače. evo na šta se svodi moj "9G". Prije stvarno nisam mogao da se žalim al' od kako su uveli ove promjene u paketima sve je gore i gore.

    [​IMG]
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Jutro.... a vidi rezultata.
    Po danu zna i na 1 Mbps spasti.

    [​IMG]

    Mislim....ako ne mogu da pruže 4Mbps neka barem opet uvedu 1Mbps ali da smanje cijenu.

    Jer ovdje piše 4Mbps a ja vecinom mogu skidati brzinom od 1Mbps maximalno.
     
  16. GW

    GW Moderator

    Pošto nema HS thread stavljam ovdje. Radi se o tome da HS izgleda radi duplo brže jutros. Download dublo brži, stranice se brže otvaraju, speed test daje duplo veći skor. Hajde ko je na HS-u neka uradi speed test pa neka posta. Da li ovo i oni mijenjaju pakete?

    edit
    Pregled potrošnje ne radi.
     
  17. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Uveo sam ADSL prije par dana. Uglavnom je sve ok. Brzina a cak i ping su ok. Ali (uvijek postoji "ali") strasno cesto mi se diskonektuje. Malo je neobicno to sto sam primjetio da se diskonektuje nakon pokusaja da loadiram neku stranicu u firefoxu. Evo i dok sam koristio search, svaki put kada sam kliknuo na next konekcija je pala. Naravno da ova situacija nije iskljuciva i da zna da se diskonektuje i kad nista ne radim. Ovo se desava i na internetu i na free zoni. Recimo, igram cesto na netu Babo Violent i vrlo rijetko imam problema dok igram.
    Da ne bude da peglam vas prije nego sto sam provjerio ono sto sam mogao, zvao sam tehnicku sluzbu i nakon kraceg peglanja ustanovili su da je problem do mrezne kartice... Istina, i ja sam naletio na neki post koji je govorio o istom, tj da nakon mijenjanja mrezne nije imao problema vise, ali ja jos uvijek posjedujem kablovski internet i sa njim nemam problema pa zbog toga sumnjam u istinitost ove price.
    Na liniji imam samo jedan telefon i prikopcan je samo jedan komp. Kao spliter koristim ovaj sto su mi dali iz telecoma. Mrezna kartica je integrisana u ploci Gigabyte 965-DS3. Modem nije telecomov vec sam uzeo neki DSL-320T. Nadam se da sam naveo sve potrebne podatke :)

    Razlog otvaranje ove teme u podforumu "umrezavanje " je bio taj sto mislim da ovo sto se meni desava uopste nema veze sa ADSL-om niti internet provajderima vec predpostavljam da je do mog kopa, mrezne ili pogresnih podesavanja. Pa necemo zakljucati svaku temu ako se u njoj spominje ADSL!
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Meni ne pada nista na pamet osim da probas drugu mreznu.

    I da, zakljucat cemo svaku temu u kojoj se spominje adsl (bihnet), elob, europronet i svi oni provideri koji imaju oficijelne teme. Iz tog razloga smo i napravili oficijelne teme, da ne bismo imali dvije adsl teme svaki dan.
     
  19. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Nije problem u provajderu nego kod mene u racunaru!!!!!
    Hvala na odgovoru probat cu drugu mreznu....
     
  20. Am1g0

    Am1g0 Novi član

    pomoc

    Imam ADSL, paket 9G i standardni router sto dijele oni !

    Zanima me posto ponekad igram ili isprobam neke online igre da li bi mogao da smanjim lag da malo brze prti ??

    Cuo sam da neki mjenjaju routere radi toga ili mrezne karte pa me zanima da li je to potrebno i ako jeste, sta uzeti ????

    thnx :smt006