BiH sport - diskusije

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Oct 9, 2008.

  1. Hansel

    Hansel Komšija

    Nek smo i mi nekome napravili probleme na relaciji trener-igraci-navijaci-javnost (joj sto ga i ja nabrojah).

    Mada se ne treba mnogo oslanjati na ovo, jer se mi lako nafuramo i opustimo i sami sebe ukopamo. Treba ići hladne glave kada su euforije u pitanju i maksimalno oprezno kada je igra u pitanju.
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    A ja se nadam da igraci ne razmisljaju kao ti, jer u tom slucaju crno nam se pise. :|

    Del Bosque je lopov samo takav, isto je pricao i za neku reprezentaciju na Euru2008 da bi ih malo uljuljao u samopouzdanju.
     
  3. Hansel

    Hansel Komšija

    Mah, sve su ovo sad neka nasa amaterska misljenja i stavovi. Ipak, sto se mene tice, ostavimo to Ciri, jer izgleda da zna sta radi. :)


    Najveći bi zajeb bio da izborimo taj famozni baraz i na kraju dobijemo Francusku, Portugal ili nedo Bog, komsije sa zapada.
     
  4. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Ma jednostavno smo bolji kao ekipa (gledajuci igrace sa kojima trenutno raspolazemo i mi a i oni) i to je to. Kakva je igra nabijanje lopte u 16? Cak su i englezi prestali to jer vide da od toga stvarno nema nista :D

    Necu spominjati ni precjenjivanje ni potcjenjivanje jer smo stvarno kvalitetniji.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Strah Belgijanaca moze itekako biti na nasoj strani, jer su jucer pilot i belgijanski selektor morali poprilicno dugo vremena uvjeravati preplasene igrace da ih ista bagra ne ceka sa bakljama izvan aerodroma. Na kraju su ipak izasli napolje. Publika u Zenici ce samo doprinijeti ovome. Naravno, to ne znaci da se mozemo opustiti, ali mnogi psiholoski faktori su na nasoj strani. Najveci problem su papci navijaci, jer su oba pristigla FIFA-ina sekretara za bezbjednost itekako zabrinuti oko utakmice u srijedu. Ja se nadam da ce Robijasi (koji obicno ne prave sr**a na reprezentativnim utakmicama) prebiti Fanaticose kao u jednom navratu. Da se kojim slucajem utakmica igrala na Kosevu, onda bi se od prodaje karata mogla nabaviti slicna zastitna mreza i ograda kao u Genku (kostala Belgijance 40.000 Eura samo za susret sa nama, bruka), a ovako se moramo nadati redu na tribinama... :roll:
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Dzaba se nadat, evo u pare da ce napravit sranje pravo na tribinama. Pogotovo sto su BHF sada umislili da su oni itekako pridonijeli pobjedi onim prekidom..Ma kad sam vidio onog debelog lolu, na tekmi, istetoviranog na ledjima "BHF", smucilo mi se, covjece, i ne treba cudit sto smo u ocima ostalog svijeta krezavi, debeli, zaostali, nasilni brdjani :evil:
     
  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    pa dobro sada i stampa i Del Bosque pretjeruju sa komentarima...nisu ni belgijanca vala neka supersila u fudbalu :D
    a nisu vala ni daleko od nas na rang listi FIFA-e :D
    eh, svaka cast na ovoj opasci, vezano za fanatikose :)
    i mene su nazivcirali oni istupi na tribinama. Nama treba jedna jako masna kazna, sa puno masnoca i holesterola :D FIFA/UEFA jedva cekaju priliku za to, pa onda neka izvole
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zato sto to zapravo i jesmo (odn. one sitne duse koji nemaju drugog posla u zivotu). Civilizovan svijet odavno ne poznaje onakve pizdarije na utakmicama. Zasto? Prvenstveno zbog individualnih kazni koje recimo u engleskoj iznose nekoliko hiljada funti, a onda zbog ostalog. Povraca mi se na rijec "patriotizam" u nasoj zemlji, a koji se jako mnogo koristi u ovom fudbalskom kontekstu. Na utakmici u Genku se cak i fina bosanska raja udaljila od ovih papaka i coskastih glava. Inace, jako rijetko se desava da na medjunarodnu utakmicu dodju dva sekretara za bezbjednost iz FIFA-e iz razlicitih zemalja. To dovoljno govori koliko su gore zabrinuti oko belaja...
     
  9. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Sakrili ih u pakaš, to znači da je komplet postava BHF-a derpaški orjentisana :lol:
     
  11. FearLess

    FearLess Aktivista

    Toje samo izgovor da mogu dirati sise!
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na svakom ulazu su bile samo po dvije kontrole, sto nije nista posebno. A ko misli da pojedini ljudi iz osiguranja sa kontrolnih "punktova" nisu progledali kroz prste nekim od navijaca kada je pirotehnika u pitanju, vara se.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Nije toliko ni stvar kontrole, koliko je stvar neke kulture ponasanja i razmisljanja o posljedicama. Osim tih nekih novcanih kazni za savez i slicno, cesto puta se desilo da neko nastrada od te pirotehnike i to, po pravilu, oni koji su dosli da pogledaju utakmicu. Sto se tice unosenja pirotehnike, treba imati na umu da mnogi imaju "dugi staz i iskustvo" u tom unosenju pa znaju sve folove kako prevariti one koji bi kao trebali da kontroliraju. Da li treba ici toliko daleko da nas kazne da igramo bez publike protiv Turske ili Spanije? To bi bilo jedno kolektivno hladjenje.
     
  14. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Uvijek mogu provuci pirotehniku u gacama ili nekoj dubljoj obuci. Ovo sa obucom je undetectable, jedino sto malo izgledas kao cripple dok hodas. :D

    Trebalo bi svugdje uvesti sigurnosne kamere na tribine i individualno kazniti debile, a ne da zbog njih ispasta reprezentacija i ljudi koji nisu nista krivi.
     
  15. ming

    ming Veteran foruma


    Sto I love ovaj english mixed sa our bosanski da bi djelovao cool :lol:
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne mogu zamislit šta bi bilo kad bi nešto osvojili :lol:
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Haha, pa neki su isli daleko tipa zamisli da odemo u baraz ili da se plasiramo, no ti si postavio novu granicu -- zamisli da osvojimo, hahah :D
    Pa nista, bilo bi veselje 7 dana i max hype, promijenili bi imena ulica i stadiona, izgradili par spomenika i haj po starom. Doduse, nekad kad izadjemo iz drzave bi objasnjavali gdje je Bosna po imenima tih heroja koji bi nesto osvojili :]
     
  18. Pasha

    Pasha Komšija

  19. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Jao otkad su englezi civilizovan svijet? Idu planetom prijete, bombarduju i ubijaju ,u savezu sa amerima, koga im se cefne, a vamo neki koji zapale par baklji radi veselja i fola, ne ozlijedivsi nikoga, su necivilizovani?
    Da ne govorimo o stoljecima kolonijalizma tj. osvajanja razaranja pljacke i zlocina od strane tog tzv civilizovanog svijeta...cija se jedina civilizovanost sastoji u tome sto su dobri lafinasi i imaju dobar marketing...
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Da se zadrzimo dalje na fudbalu jer u suprotnom opet moram brisati poruke.