Cinema City - multiplex kino u Sarajevu

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Aug 6, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    Nisam ljubitelj besplatnih reklama, no s obzirom da volim filmove, evo i thread vezan za pocetak rada multiplex kina u Sarajevu, Cinema City. Ukratko, u sklopu objekta nalazi se 5 kino dvorana sa ukupnim kapacitetom od 730 sjedala, sto znaci da napokon dobivamo prostor gdje se moze vrsiti vise projekcija istovremeno. Pocetak rada, odnosno svojevrsna premijera bi trebala biti u petak, 7.8.09. sa filmom Public Enemies.

    Koliko sam vidio na web sajtu, cijena ulaznica se krece od 4 do 6KM, a uskoro ce ponuditi i online rezervaciju. Garaza je rijesena preko BBI-a u nekoj kvazi "ponudi" tipa za jednu ulaznicu u CC, dobivas 1h besplatno u BBI garazi, wtf? U prevodu ako neces da placas, ne mozes ici sam :)

    Ko bude isao u petak ili poslije, nek se javi i sa ostalima podijeli impresije.

    * Web stranica: http://www.cinemacity.ba
    * O projektu: http://www.sa-c.info/viewProject/26-cin ... iplex.html
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Zar nece biti otvaranje sa HP: HBP?
    Nazalost, to ce radit dok je SFF-a a onda biti mrtvo ostatak godine :( Piratstvo sjeba kulturu gledanja filmova u kinu izgleda :|
    Dobar taj fol sa parkingom, a navodno imaju i neka sjedista za zaljubljene :D
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    kao da gledam da ce to kino(ili kompleks) biti puno srijedom,kada su ulaznice besplatne,a ostalim danima truba :|
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Zadnjih mjesec dana kada god prodjem pored bbi chekiram dokle je, po meni trebalo je biti otvoreno prije 6 mjeseci, takodje koliko ja znam
    Cinema City nema nikakve veze sa SFF-om ali je kino Dubrovnik trebalo imati.

    Napokon pored obale jos jedno kino dje mozes ko covjek pogledati film, jos ako postave gps blokere u salama preselit cu se tamo
     
  5. BoLa

    BoLa Aktivista

    Ah konacno! Ja odo gledat Harry Pottera :p :p .

    Eto Enise, rjesio si muke, vise neces morat divx-e u losoj kvaliteti gledat!! :mrgreen:
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Vidi malih carobnjaka sto se skupilo na jednom mjestu :p
    Bitno je samo da se ne ceka puno na nove filmove pa ce u tom slucaju kome se stvarno gleda neki novi (dobar) film, sigurno i otici.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ja bojkotujem kino kao takvo... nisam bio ima valjda 10 godina :D
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Nisi jedini. :lol:
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    pazi ovih iz SA,zale se na svoja kina,a kod nas vec 5 godina,cini mi se,preuredjuju kino.i kad ga zavrse,sumnjam da ce biti toliko napredno :)
     
  10. Loki

    Loki Komšija

    Mene uvjeravaju da je premijera sa Harry Potterom. Helem, nije bitno, odoh čim mognem.
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Za pohvalu je ipak, barem po meni. Jos da nije trocifren broj kiolmetara od mene, bilo bi jos ljepse.

    Kod nas u "kinu" krenula neka ljetna revija, sa dramaticnim Carljevim andjelima i ostalim najnovijim filmovima.
     
  12. artemis

    artemis Komšija

    Sta se zalite, nama je najblize kino u Busovaci :mrgreen:
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Sve je to slabo, evo nesto bolje: Na Tuzlanskom kantonu uopste ne postoji kino koje radi :mrgreen:

    Ne znam samo sta je ovo sto AhmeT spominje u Gradaccu :D
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa nekakvo gradsko "Kino"... Obicno sluzi kao alternativa, ako je najavljen kakav dogadjaj (sto se desava triput godisnje) na otvorenom, pa kazu da ce se tu odrzat u slucaju loseg vremena :D

    Al eto, poceli i te neke filmove prikazivat. Sem dramaticnij Carlijevih Andjela, bilo je i Nacionalno blago (da, prvi dio), te Da Vincijev kod :D (mada je ta "revija" zavrsila, trajala nekih 10ak dana, do 1. ovog mjeseca)
     
  15. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Ma pusti to, Sljivarevo je zakon brate :D
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    hahahah

    Nez kakvu predstavu vi imate koji niste odavde sto se tice Sljivareva tog, tj Sajma sljive, al od onog mora ljudi sto se skupi dole, 2% je raje koja su tu tokom citave godine, u carsiji, a ostali se saberu i maksuz dodju na taj godisnji event (dva vatrometa :D). I tih 98% zauzme sve kafice (kojih nema puno) tokom citave noci , tako da ne bude najveselije :D


    A i nema neke filmske ponude :D
     
  17. Loki

    Loki Komšija

    Sad se vratio s Pottera. Puno kino do posljednjeg mjesta. Što se tiče kina, jako lijepo i jedva čekam da idem opet nešto dobro da gledam. O tome kakav je zvuk i slika nemam šta previše da pričam, ništa neviđeno al' bolje od i jednog našeg kina, koga interesuje nek' ode pa nek vidi.
    A Potter standardno Potterski, možda malo lošiji nego što su inače Potteri. :lol:
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Najgori do sad. :mrgreen:
     
  19. BoLa

    BoLa Aktivista

    Sta ovo kenjaju raja da su izrezali iz HP-a naku scenu 4-5 min koja je kljucna?

    Jel ima reda za karte, trebal ranije dolazit il nije guzva?
     
  20. Juka

    Juka Komšija

    znam samo da su me reklame pred pocetak filma ubile, i onaj sinteticki miris u sali ne podnosljiv, treba ono jedno 20ak dana da se izraci...