CUTUK d.o.o ISP Wireless

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kolinsb, Mar 27, 2010.

  1. ofline1

    ofline1 Novi član

    kolins, jesu l' tebi pustili 7 mbit-a?
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    jesu pustili davno, ali je nesh do opreme bilo pa nije islo vise od 4Mbos, i danas sam zvao jospia da pogleda sta je. vidim veceras je nesto cackao, i download ide do nekih 810KBps.
     
  3. ofline1

    ofline1 Novi član

    uskoro ćutukova digitalna televizija, ako bude dobra ponuda prelazim 100% :)
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pricao mi je zica nesto vezano za to. bit' ce to zapravo neka vrsta digitalne televizije preko wireless-a (neka posljednja tehnologija, zaboravio sam naziv). ne vjerujem da ce biti bas uskoro, ali eto :)
     
  5. ofline1

    ofline1 Novi član

    ma važno je da se riješim ove kablovske tv koja pušta 30 programa, a gledam samo 5-6 (uglavnom bolji filmski i sportski program). Naplaćuju 9KM, a nema dobrog programa, stalno vrte turke, meksikance i indijce. Pun mi ih je kufer, daj neki svjetski poznat program, a ne Happy TV, HD music, DM sat, BN... :roll:
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa nije ni MojaTV bolja. cak je jos gora. hvale se sa 80 kanala, od toga je 70% lokalnih, 20% regionalnih, i 10% stranih. Ne isplati mi se odjaviti to govno, a rado bih. Moram platiti najam modema 11,7KM za svaki mjesec koristenja, sto mi dodje oko 140KM, ali cu jos jednom razmisliti o tome. bolje mi dati 140KM za prekid ugovora, nego jos godinu dana placati po 40KM :evil: :evil:
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Cuj nevalja moja tv, kolins ubi se ba, jos ako imas ujedno i net uz paket, odlicno, konekcija stabilna nikad ne pada, ping u igricama jos bolji, dosta bolje za razliku od wireless bullshita

    Sto se tice kanala ima 90 a pogledaj malo bolje raspored istih :wink:

    Sent from my GT-I9001
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nećemo sad ovu temu pretvoriti u raspravu o kvaliteti MojaTV.
     
  9. ofline1

    ofline1 Novi član

    Evo zadnjih par dana bio nekakav prekid na mreži, mogao sam pristupiti samo google-ovim servisima (gmail, youtube, google earth i naravno tražilica) a ostalo ništa. Javio mi jaran koji ima paket 7mbps da su mu pustili punu brzinu, a meni ping spušten sa 40-50 na 25-35, prema zagrebu imam najbolje rezultate 8) Valjda bi uskoro trebali pustiti veće pakete onima bez limita ako takvih ima, jer sve koje znam prešli su na FLAT odavno :)
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    evo kod mene rezultata prema zagrebu, paket Flat 7M. kad se uzme u obzir da je cutukov natprovider iz cro, rezultati su ocekivani, ali i vise nego dobri. na adsl-u prema sarajevu imam 20ms. dok na wireless-u do zagreba imam 25ms.

    [​IMG]

    a evo prema sarajevu

    [​IMG]
     
  11. ofline1

    ofline1 Novi član

  12. ofline1

    ofline1 Novi član

    kad će više ta digitalna TV? Znam da sam dan-dva bio bez neta, kažu ubacivali neku opremu, al' to je bilo podavno, nema nikakvih info o tome, samo su najavili :roll:
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa nazovi ih i pitaj :) :)
     
  14. zdici

    zdici Aktivista

    cudi me da ni cutuk a ni zona ne dizu brzine ?? nesto kasne sa povecanjem ! ocekivao sam od 1.5 novi cjenovnik
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa ima 7 dana do kraja mjeseca, a cutuk, iz njemu znanog razloga, cjenovnik zna objaviti skoro pa zadnji dan. vrlo je moguce, da su oni digli ruke od te djelatnosti, jer im nije jednostavno stici bhtelecom. kod cutuka sad imas 16Mbps za 105KM. kod bhtelecoma je 15Mbps nekih 43KM, sto je mnogoooo jeftinije. zona ima pravo loshu ponudu. kod njih najbrzi paket oko 5Mbps/512kbps i to kosta nevjerovatnih 50KM (plus antena-oprema 30 ili 80KM plus ugovor na 6mjeseci) :shock:
     
  16. zdici

    zdici Aktivista

    upravu si kolins wireless provajderi su se totalno uspavali ! ako ovako nastave sa slabom ponudom brzina i visokim cijenama mislim da ce za 3-4 godine lagano propasti ! Sjecam se prije kad je tek poceo wireless Internet pa tad su bili glavni imali su vece brzine Wireless provajderi nego BH Telecom koji je u to doba vrtio svoj Dial-Up Internet :) Ljudi su imali na Dial Up brzinu 33 Kb/s u to doba a wireless provajderi su tad nudili brzine 128 Kb i 256 Kb..umjesto da su sad wireless provajderi nadvisili BH Telecom oni lagano padaju dole :roll:
     
  17. ofline1

    ofline1 Novi član

    Još ne objavljuju ništa novo, čudno skroz, inače bilo 1. maja poboljšanja al' sad ništa nisu ni najavili. Ništa novo ni za digitalnu TV a ni internet već dugo vremena. :roll:
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma ja im pisao i na fejs profilu, ali sute... Zvat cu zicu bas da vidim :)
     
  19. zdici

    zdici Aktivista

    Upitaj ovog lika kolinsb kad ce povecati brzine :) on radi u Cutuk-u https://www.facebook.com/zeljko.juranovic?fref=ts
    Ocekujem minimalnu brzinu download-a najmanje 6 Mbit pa na dalje ispod ne dolazi u obzir :) polako ce morati poceti iskljucivati bazne stanice sa B modom jer je njegov maximum 5.5 Mbit sto se moze izvuci. Ostaje im da u narednom periodu koriste only G i N i naravno A standard.
     
  20. ofline1

    ofline1 Novi član

    Imal kod vas neta, meni vec par sati poslije grmljavine nista. Cak ne mogu ni u one opcije u Motoroli uc