CUTUK d.o.o ISP Wireless

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kolinsb, Mar 27, 2010.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Cutuk d.o.o ISP objavio novi cjenovnik. Vise informacija na: http://www.cutuk.net/

    Ocekivao sam na svim paketima flat, pa makar i na fer osnovi. Cilj mu je bio izgleda da ponudi bolje pakete, sa brzinama kao u telecoma, tj. 2Mbps i 4Mbps, koji su sada FULL flat, i sa cijenama od 22KM i 30KM. Na ostalim paketima su uduplane brzine i limiti.
     
  2. EricAbidal

    EricAbidal Guest

    Kakva je dostupnost Čutukovog neta u Srednjoj Bosni. Imam ART NET koji je užasan u udarnom terminu. Zanima me konkretno područje Kiseljaka i njegove okolice...
     
  3. boris87

    boris87 Novi član

    Wireless uslugu trenutno nudimo u slijedeæim gradovima:

    FEDERACIJA BIH

    SREDNJOBOSANSKA ŽUPANIJA
    Busovaèa
    Kiseljak
    Kreševo
    Nova Bila
    Novi Travnik
    Vitez

    ZENIÈKO-DOBOJSKA ŽUPANIJA
    Doboj Jug
    Maglaj
    Visoko
    Zavidoviæi
    Žepèe

    TUZLANSKA ŽUPANIJA
    Srebrenik

    REPUBLIKA SRPSKA
    Doboj


    ---------------
    Dok kraja 5. mj imamo flat na 4mbita.Valja iskoristit,poslje će bit 2mbita al nije ni to loše za 22km.Spašava me nova 5ghz 21db oprema,super radi..ja sam jako zadovoljan.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Da, Motorola Canopy radi fantasticno, bar kod mene, a udaljenost cutukove pristupne tacke je bas na granici dokle Motorola moze raditi bez problema, a to je 1,5km.
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    OT:
    Mogli su usput popraviti stranicu da se ispravno prikazuje u svim browserima :D
     
  6. zdici

    zdici Aktivista

    I ja kazem davno su to trebali sredit stranicu da je uredna..i malo bolji mailbox srediti na nasem jeziku nesto kao kod zone onako da je dobro..slabo oni sta rade..mrsko im sve..
     
  7. ofline1

    ofline1 Novi član

    zasto je Flat 1M skuplji od ostalih flat paketa i sta znaci "Vrsta opreme: profi" ?? hvala :)
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    evo odgovora direktora na to pitanje: "Nece ga biti u buducnosti. Saada stoji samo formalno iz povjesnih razloga. Ipak je 1Mbps samo 1Mbps", sto bi znacilo, da oni koji ne potpisu ugovor za nove pakete, mogu koristiti svoj stari paket, a stari paket je 1Mbps po cijeni od 39KM :)
     
  9. ofline1

    ofline1 Novi član

    presao na paket Flat 2M, veoma stabilna brzina... ja sam prezadovoljan...
    [​IMG]

    prijatelj presao na paket Flat 4M i evo speedtest:
    [​IMG]
     
  10. Zdici90

    Zdici90 Novi član

    Pricate nesto dobar net al K.... stabilnost je stvarno nemoguce opisati imas 20 ms odjednom mali milion a o supportu da ne govorim.Prije sam imao brzinu extra a sada ma daj popne se na 2mbp/s i dobro bude 2 min otidjem ponovo testirati 0,17 mbp/s haha nema smisla.Zovem ove u Zepcu fino kazem on dobro i nista cak i gore vidim ne ide na fin nacin pa kazem mu iskljucit cu se kaze ti on meni boli me briga radi sta hoces LOL kako nisko stvarno jos sam im preko 10 korisnika preporucio moji dobri prijatelji od njih se vec nekoliko iskljucilo a jedan google jedva otvara tuzno koja kradja...Jos nemoj biti nervozan!!!
     
  11. zdici

    zdici Aktivista

    zivio ADSL najbolje, najstabilnije :mrgreen:
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    srecom pa imas alternativu u ADSL-u, kao sto zdici rece. Ako su takvi prema tebi, onda nemas ama bas nikakvog razloga da placas i koristis njihov net.
     
  13. Zdici90

    Zdici90 Novi član

    Sve ja tebe razumijem ali ima jedan problem stid me reci al kod nas nije prosao Kabal za Adsl posto su nam linije prije radjene i potrgane a u grad mogu sici za 15 min stvarno sramota koja sela imaju da ne nabrajam ma ako bude ovako idem na dual wisp mozes mi sta o njima reci ako ti nije problem pozdrav...
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja nikad nisam cuo za taj dual ISP :D, tako da ti ne mogu nista ni reci o tom ISP-u.
     
  15. Zdici90

    Zdici90 Novi član

    Kod mene 3 frenda se vec prikljucila na njega bas sam bio kod njih i ide dobro brzina uvijek tu negdje naravno koliko platis to i dobijes oko 1,5mbp/s ping odlican a raspitaj se malo ej ako ti nije sta da te priupitam imam cutuk i signal fatam preko zavidovica 2-to jest Krivajin dimljak btw mislio sam da je do konektora pa sam zamjenio al eto malo signal bolji i link al opet speed los...
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ok, i sta si ti mene pitao???? gdje ti tacno zivis? koliko si udaljen od najblize pristupne tacke? kakvu karticu/ap imas, i kakvu antenu?
     
  17. Zdici90

    Zdici90 Novi član

    Nemam koga da pitam njih kad nazovem kazu nije do nas eto do mene je 100% zavidovici 2 oprema sranje teze kazu promjenit cemo to a nikad a vidim da se razumijes imam arlive karticu imam antenu 2,4 ghz novu nisam udaljen vise od 700 metara...
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    2,4ghz je smeće internet, pogotovo ako nemaš grid antenu.
     
  19. Zdici90

    Zdici90 Novi član

    Nez jarane sve do sada je picio stvarno brzina je bila extra poceli su srati sry na izrazu stvarno sam ljut ne mogu vise podnjeti ovu muljazu ej jos ti lik kaze daj 100km za 5ghz opremu LOL tek uzeo ovu da sad dajem opet jebote nije ovo Njemacka...
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Tako je i kod mog starog provajdera bilo pa sam ih otkantao. Prvo uzmem usb antenu od provajdera platim 100 i kusur maraka, monter mi obični usb kabel od metra naplatio 10KM dodatno, zatim nakon godinu dana radi lošeg signala uzmem grid antenu, opet prekidi, ping katastrofa sekundu 30 sekundu 999, uzmem za 80KM 5ghz u najam opet sranja kažu nadprovajder bla bla uglavnom promjenim za kablovskog provajdera, jes da sam dao 80KM za priključak i da bude nekad prekida ali mnogo bolje od wireless neta koji doduše može raditi perfekt ali da bagra ne natovari milion korisnika na ap koji to ne može realno podnijeti. BTW još nisam starom provadjeru platio zadnji račun sad se sjetio :D