Death Stranding

Discussion in 'Igre i konzole' started by Neso, Dec 8, 2017.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    Hajde da ti malo razjasnim, pošto vidim da ti ne ide. Gameplay je bukvalno anemičan, nemaš ništa raditi u igri, sva mehanika igre se svodi na nosanje tereta koji je toliko detaljan da moraš shiftat težinu na shoulder prekidačima da se ne izvne lik. Moraš paziti šta nosiš, teleportovanje na mapi ima tri cut scene koje moraš čekati da bi ih prekinuo. Moraš se odmarati, moraš smirivati bebu, nužda tuširanje idt... Igra nema gameplay dubinu, imaš ove nasilne prepreke koje su od kretanja napravile nauku.

    Ako je tebi ovo zabavno onda neka ti bude.

    Jasno je u startu bilo da nešta nije ok jer su krili gameplay do zadnje minute. Eto kada budeš igrao sjeti se gdje je MGS 5 ili MGS 3 bio sa gameplayem u odnosu na ovo.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja kad igram igre ne igram ih kao kriticar, pa stim i ne trazim im mane. Zavrsim i igre koje mi bas i ne legnu. Gledam da uzivam u igricama a ne da trazim dlake u jajetu. Tebi se ne svidja? Pa preskocis. Ja cu svoj sud dati kada je prekucam.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Koja je svrha uopste gledanja tih reviewa? Svaki taj review se svakako zasniva na subjektivnom misljenju. Svako dozivljava igru na neki svoj nacin.

    Death Stranding sigurno nije igra koja cilja na širu publiku, ovo ce najvise igrati ljudi koji vole Kojimine igre, i ko voli isprobati nesto drugcije.

    Malo me podsjeca na prvi Assassins Creed, koji je bio repetitivan u prvom dijelu, ali kasnije se dosta popravio.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam odigrao svaki MGS sto puta izuzev petice. Kojima ili ne, ovo je open world sranje i to prilično prazno.
    Ja bih prvi volio da je drugačije kada probam :)


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. xman

    xman Komšija

    Pravi recezenti ti ponude svoje misljenje i to je to. Ali prije svega ti ponude uvid u neke objektivne fakte. Nerijetko pogledam recenziju ali nikada mi nije uticala na misljenje o igri. Npr Skill Up je jedan od najjacih i jako je detaljan. Stvari koje je on naveo kao odlicne u DS ce mene licno smoriti. Ali mi je dao uvid da je 70% gameplaya hodanje po travi,planinama,kamenju i detaljnost toga i vjerujem da ce biti raje koja ce se uziviti u to hodanje.
    Angry Joe je takodje objektivan ali nikada mi nije uticao na misljenje o igri. Npr dao je skoro maximalnu ocjenu za Max Payne 3 dok sam ja gledajuci tu recenziju znao da ce me totalna linearnost i cutscene otvaranja vrata svakih 30 sec ugusiti. To se i potvrdilo kada sam je probao.

    A za DS se slazem sa tobom,ne cilja igra na siru publiku definitivno.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Iako citam ponekad recenzije, ali nikad na tudjem misljenju ne baziram svoje.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Pogledas recenziju da vidis sta je. Da ne padnes na PR hajp. A nadjes nekoga ko je relativno objektivan.

    Sto se DS-a tice, mislim da se moze "pronaci" u ovom klipu:



    Sav gameplay je zapravo kako savladati teren. Penjes se nekim brdom ne znas ni da li mozes izaci na vrh. Bem ti mazohizam.

    Kojima ce vjerujem jednoga dana izdati knjigu: Kako preci ulicu u deset koraka.
     
  8. Esh

    Esh HWB

     
    Patton2410 likes this.
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sooonn[​IMG]
     
    EL NINO CFC, Zer0 and Esh like this.
  10. Zer0

    Zer0 Aktivista

    https://www.express.co.uk/entertain...nding-review-great-Sony-news-PS4-release-date

    Famitsu gives Death Stranding a perfect 40/40 review score
    It’s only the 26th time the Japanese publication has awarded a perfect score

    “At one point in my playthrough, I was being chased by MULEs, human enemies who love to steal cargo. I was on a bike, tasked with a time-sensitive delivery, almost out of battery and totally unequipped to deal with external threats.

    “In my panic, I drove my bike into a ravine. As I slowly made my way up and out of it, I watched as my bike's battery dipped into the red, and I dreaded getting stuck with all my cargo and no vehicle, still quite a ways away from my destination.

    “I rounded a corner and found myself in the charging area of a generator placed by another player, as if they'd known I'd need it in that exact spot at that exact moment. They probably just put it there because they needed a quick charge, but to me, it was a lifeline.”
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma



    Ne volim ovog pederka, ali koliko sam do sada vidio najbolji opis igre.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ti su recenzenti bili pod NDA. Igru su povrsno opisali. Tek bi se sada nekad trebale pojaviti objektivne recenzije.
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    Kenjas, izadje reklama za Norman Reedus TV emisiju. Na stolu u svojoj sobi stoji jos jedna reklama - Monster drink, ista je i u inventory meniju, WTF. Totalno ga useru sa ovim gluparijama, zar nisu dobili dovoljno para od Sony-ja. Uopste se ne uklapa u igru i setting koji hoce da naprave, bas izbi oci, ne znam sto im je ovo trebalo.
     
  14. Esh

    Esh HWB

  15. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Za sad odlicna. Imam nekih 6-7 sati igranja i uzivam u svakoj minuti. Igra prilicno ispolirana bez ikakvih problema ide.

    Koji sam ja hoarder. Sve kupim na sta naletim :D U malo se nisam utusio u rijeci jer mi je jedan kofer ispao kad sam pao i upadne u rijeku koja ga nosila nizvodno. Kad sam htjeo da ga ugrabim, rijeka me ponese i dlaka da se utusim. Sreca ima opcija da pedalas nogama i da se doguras do obale. :D [​IMG]
     
    Vedo, Esh and Zer0 like this.
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Igra je fenomenalna, a jos nisam dosao do 3ceg poglavlja kad kazu da igra postaje puno bolja. Previse sklupljam kufere okolo i radim side quests, pa ne stignem main quest odraditi. :D[​IMG]
     
    Zer0 likes this.
  18. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Piši nakon što dodjes do trećeg poglavlja :)
    Nemoj samo spoilati nešto.
     
    Patton2410 likes this.
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ljudi podrzavaju svoj proizvod.. ja sam gledao na yt, čini mi se baš dosadna igra.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Budem. Ma nikad ne spojlam no sikiriki. ;)
     
    Zer0 likes this.