FIFA Mega Thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Adi_k, Sep 17, 2006.

Tags:
  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa imas custom tactics gdje odredjujes hoce li odbrana pritiskati, hoce li udvajati, da li ces pokusavati rizicne pasove ili sigurne itd.
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Pa moras te sto odmaras staviti na klupu dok sa drugima igras u protivnom fitness se nece popravljati. Isto tako ide i sa povredama samo sto njih stavljas ono desno u rezerve.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Da, ides na custom tactic, pritisnes kocku i editujes. Ali to se ne moze snimiti, nego moras prije svake utakmice. Instrukcije mozes u squad screenu. Pritisnes trokut i imas instructions. Puno, puno znace instruke i custom taktika, potpuno promijeni ponasanje AI.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok, poigrat cu se onda sa tim postavkama.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Nails, prvih par sezona ce ti biti tako, tu se nalaze bas oni koji ne znaju sastaviti 2-3 pasa.

    Kasnije bi trebalo biti teze (kako kome).

    Ja sam u drugoj sezoni ali nisam odavno igrao, igram Celzijem i protivnici su 90% Real i Bayern.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Najbitnije mi je da igraci nisu kilavi kao u FUT-u.. a kako i ne bi kada postoje 3 verzije jednog igraca koji kosta 20 maraka.

    Malo šaltam sa klubovima i roma, milan, siti.. nisu neka sreca. Roma je bas flop. Siti ima dobru odbranu ali nikako da finaliziram napad. Matchmaking je za sada dobar.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ako vec neces s najboljima da igras, CSKA i Shaktar su strasno dobri zbog brzine u napadu.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Nekako mi lame da igram sa realom ili barsom pa malo mijenjam dok ne nadjem koji mi leži.. hvala na preporuci, probam i njih.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sto se tice snimanja custom tactics u FUT, ovo radi: odes u TOTW match, tamo promijenis custom tactics, izadjes i ostane snimljeno. Ovo se mora svaki put kad se pokrene igra raditi.

    Dobijem inform, i naravno Herrera, discard price :lol:
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Sta radite kada dodje protivnik koji živi na mjesecu ? Maloprije sam igroa sa likom ..igra doslovno pauzira po 4-5 sekundi. Evo i sad ne znam sta se desava od laga. Ja cu svaki put izaci a neka stoji onaj znak za beskonačno gdje su izgubljene, zaboli me neka stvar.

    Nisu mogli napraviti filter ili neki obostrani dogovor izmedju igraca da se izadje bez da se suster racuna.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Cekaj malo duze da vidis jel ostane zeleno sve vrijeme i kad dresove biras, mijenjaj stalno. Ako zapinje, trzat ce i u igri. Nemoj izlaziti, jer dobijas DNF modifier i onda te spaja s drugim ljudima koji izlaze.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada kliknem na search, izabere mi protivnika i odmah me baci u tekmu. Ne mogu birati dresove ili bilo sta.. govorim za sezonu.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    A to, nemas tu izbora, nadas se najboljem.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    E jbg.. nekada je stvarno katastrofa.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nazalost, nas spaja vecinom sa istocnom Evropom i sjevernom Afrikom. Mijenjanje regije ne pomaze jer igra gleda odakle IP dolazi.
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mene u Swe spaja sa Saudijcima, Italijanima, Brazilcima, nema s kim ne spaja :D Doduse samo sam par puta imao probleme sa konekcijom (njihova) - srecom.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Najgori fudbal koji sam u životu igrao. AI je gluplji od onog u PES 15 a ono tamo je odron za sebe.

    Nemam problema ni sa jednim segmentom igre.. napad, odbrana, driblanje, šutanje slobodnih..

    ..ali imam problem sa retardiranim igracima koje ne kontrolišem. Igrac u šesnaest metara, pritisnem Y/trokut da izbacim loptu dalje (rijetko je izbijam) a on ofula loptu. Cujeli fudbal on profula. Kako uopste postoji ta implementacija ?

    Protivnik mi spuca kontra napad i golman automatski izlazi na loptu.. i prodje pored lopte ? Samo protrci pored nje.

    Desava se kada vodim loptu da se lopta "odvoji".. jednostavno igrac izgubi konekciju sa loptom. Rijetko se desi ali je bilo slucajeva.

    90% izbijanja igraca se ne svira faul. Cak zaradi povredu ali nije bio faul. Sa druge strane, maloprije sma dobio žuti karton za ovu situaciju.. identican slucaj:

    https://www.youtube.com/watch?v=2Z8pVlSWPE4

    Kada neko šuta iz daljine pa golman odbrani stojeci, lopta pada pored njega na pola metra i treba mu deset minuta da je skonta. Uopste ne uzima lopte koje padnu pored njega. Eventualno podje voditi loptu kao igrac.

    Maloprije igram i moj lik u šesnaest, metar od lopte zakoraci i pored nje se protegnu kao da je hoce dobaviti a prosao pored nje. Lupim kontru i sa svojim igracima idem prema golu po desnoj stranu, pruzam loptu svome igracu koji je u protivničkom šesnaestercu i njemu lopta prolazi kroz noge a samo sam ga kontrolisao stikom.. jebem ti život i igru.

    I onda kaze zasto je pes 6 zadnji fudbal koji se igrao aktivno. I on je govno na svoj nacin ali nema smisla da gubim živce svake godine na iste stvari. Nisam aktivno igrao fudbal deceniju, neka me neko nakanta 5 razlike, neka me nadigra.. to sam i ocekivao ali ja zaista nemam problema sa kontrolama. Nikada iz šesnaest ne izbijam loptu vec je od noge do noge iznesem. NEma mproblema sa kontrolom lopte ali imam probleme sa glupim AI od kojeg ovis 90% gameplaya.. mozda je moj problem sto se puno nerviram pa zbog jedne gluposti upropastim cijelu utakmicu losim odlukama, ali brate dragi nema smisla da core igre faila.

    Ne znam koji me klinac ove godine nagovori da kupim. Iz ovog razloga vise i ne igram.. da pada 50 golova pa hajde ali kada meni od jedne gluposti zavisi utakmica, kako da se covjek ne nervira.
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam ispizdio na demo do te mjere da je ovo prvi put od 98'e da preskačem i pes i fifu