FIFA Mega Thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Adi_k, Sep 17, 2006.

Tags:
  1. igor.g

    igor.g Komšija

    Ala prcaju Denuvo, jucer izbacili Warhammer 2 a danas Fifa 18, obje igre dohakane u par sati nakon releasa :D
     
  2. Esh

    Esh HWB

  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Znaci nerfani sutevi, ocekivano. Sad bi moglo biti igrivo.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Spram Fife 16 i 17, ovo je vrh. Prosle godine AI sam brani, intercepta, ti ne moras nista raditi. Ove godine se fino vidi ko je bolji igrac. Moras se znati braniti.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    To je jedna perspektiva. Druga perspektiva je da su u igri napad napravili prejakim u odnosu na odbranu kako bi se postizalo što više golova :)
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Eto patchovase je, sad je opet automatizovan, kao Fifa 17, inace najdosadnija simulacija fudbala ikad.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Na sta mislis da je automatizovano? Na odbranu ili?
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Naravno, autotackles, autoblock suteva, lakse izgurati protivnika. Opet ne moras koristiti stopere da se branis, oni sami odrade posao dok ti ganjas protvnika sa CDM-ovima. Jos nerfali close-distance suteve, pa sad golman odbrani nemoguce s vremena na vrijeme. Ako napravis priliku za 1vs1, zasluzujes dati go, a i primiti. Trebali su nerfati long-range suteve jer je bilo smijesno i mozda napraviti odbranu malo jacom, ali nema kod EA malo. Svake godine promijene igru totalno nakon patcha. I "kick off glitch" je idalje tu, a postoji makar od Fife 13. Znaci kad primis go, mozes skoro protrcati kroz protivnicki tim, jer je AI statican neko vrijeme.
     
  9. veki81

    veki81 Aktivista

    Meni se desava i da kad prebacim na igraca da se on totalno ukopa i ispadnes ko iz voza, reko hajd nisam mozda dobro pritisnuo smjer al bogami nije desi mi se pocesto pogotovo na beku.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Već godinama dok prebaciš igrača pa on krene prođe voz. Kad bi ko iz EA sports igrao ovu igru možda bi se šta i popravilo.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Znaci ima indikator iznad protivnickog igraca s kojim protivnik trenutno upravlja. Da li su oni normalni
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Ovo mi je u posljednjih par godina jedna od najgorih FIFA... ne znam koji je fazon mijenjanja gameplay-a iz godine u godinu. A i ne znam odakle da pocnem srati po igri. Ono sto se desavalo jednom u 30 tekmi u protekle 3-4 FIFA-e, da mi kontroler automatski prebaci na mog golmana i da ne mogu da promijenim odredjeni period igraca kojeg kontrolisem, sada mi se desilo par puta u par utakmica. Puna igra glitcheva. Ne znam sta rade ovi likovi po citavu godinu kad ne uspiju nista unaprijedit nego samo unazadit. I to nije da na igri radi 5 osoba nego jebeni bataljon ljudi...
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Snimaju Journey
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Glavne promjene koje ja vidim jeste da je sada izuzetno teško braniti, barem u načinu na koji ja igram, posebno visoke lopte koje preskaču igrači te po krilima..
     
  15. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma odbrana doslovno k'o da ne postoji... u 80% napada jedan jaci ST prosisa citavu odbranu.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    I šta je sada trenutno bolje pes ili FIFA? Zadnju fifu što sam igrao bila je šesnaseka.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ako ces igrati online, nema poentu uzimati PES..
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma jok, multiplayer sa rajom
     
  19. senad_986

    senad_986 Komšija

    Soker naravno. Ali kao sto Pelikan kaze, online je patnja - doduse ja sam USA regija na PSN-u.
     
  20. Esh

    Esh HWB