Foodbase

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Oct 22, 2007.

  1. Nani

    Nani Komšija

  2. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ako hoćete dobru pizzu da se ne mučite previše, tj. da ne krećete od samog tijesta, ali da ipak ima i malo ćejfa u vlastitoj izradi za razliku od dostave:

    - kupiti polugotovu pizzu Jami (zeleno pakovanje). Ne volim da reklamiram, ali tijesto im je neviđeno, nedavno sam slučajno probao, bilo mi mrsko šta drugo praviti i od tad sam nabacio 2 kg, :mrgreen:
    - na nju ide red pršute (po mogućnosti domaća kiseljena na biberu i bijelom luku) ili pureće šunke, red luka, kečap ljuti, red sira (onaj u šajbama) i po vrhu origano (inače najbolji antibiotik u priodnom obliku, bolji i od luka).
    - zagrijati rernu 5 min na 250 stepeni, smanjiti na 200 i peći do 10 min.

    Kome ne bude ukusna nek se žali opštini pismeno u tri primjerka
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Probah od Jamija i lazanje i par jela, zaista svaka pohvala tako da ti vjerujem na rijec da im je i pizza ukusna.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Cmon guys. Ovdje pisemo recepte. Manite se jamija i tih gotovih jela. :wink:
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Sataraš sa pilećom jetrom



    *pileća jetra 250g
    *Paradaiz 1 veći
    *paprika 1 veća
    *glavica luka 1 srednja
    *aivar

    začini

    *so
    *origano
    *vegeta (po želji)

    Pileću jetru i povrće sitnije isjeći sve staviti u istu posudu začiniti , fino izmješati sve zajedno i ostaviti tako sve da malo "odstoji" moze i da prenoci u poklopljenoj posudi, tako da povrce i jetra upiju zacine i "puste" vodu .Ugrijati tavu s uljem malo proprziti sve na blagoj vatrici neka "uhvati " vatra jetru i povrće (ne da zagori) smanjiti i polahko neka se "pihtija" 10-15 minuta. Po želji dodati još malo vode ako volite da bude saftali (ako volite umakati) , pred kraj staviti 2 supene kašike aivara (domaćeg i to onaj što nema u sebi patlidžana) servirati sa somunom i kajmakom - pavlakom pored .

    Ovaj recept je "tipa open source "sastojke možete dodavati- oduzimati po želji... tipa gljive i umjesto jetre pileći filet i sl .

    Prijatno :smt006
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Krmak sa ražnja
    Priprema:
    Jedno prasence do 25-30kg (tad su najbolji)
    Neko ko je voljan da mu oduzme život.
    Oprat ga, nabit na ražanj, dobro osolit.
    Napravit žeru i upalit motor da ga okreće.
    Nakon 3-4h spremno za jelo.

    [​IMG]
    Dobar tek.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Nije dobro pecen, crveno meso :roll: Trebao se rolat jos dva sata.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Uh dobar je. Ništa dok ne osjetiš malo krvi :wink:
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    A ni koža mu nije izgleda hrskava. Pred kraj treba politi malo pivom.
     
  11. Sale

    Sale Aktivista

    hebiga tam kad nema sarme :mrgreen:
     
  12. Loki

    Loki Komšija

    Potonuo ovaj topic, pravo mi žao. :roll:

    Da ne zna neko šta ide u onaj bijeli sos za doner? Mislim da većina prodavača isto stavlja al' ja ne kontam šta je ono. Jogurt sa nekim začinima? :?
     
  13. 3125

    3125 Komšija

    Pa inace se u jogurt ubaci bijeli luk, ulje, sirce, malo mente i to. Ima i varijanta sa krastavcima (i svim prije navedenim) ili cilijem.

    BTW, ostavi se smeca od donera, jedi pravu hranu :p
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Da malo ozivimo

    Pohovana bukovača

    -Znaci gljive ocistimo, operemo i ostavimo da se osuse. Potrebno je razdvojiti gljive. Posoliti i pobiberiti.
    Uvaljati svaku u brasno, pa u jaje, pa opet u brasno i stavljati na zagrijano ulje.


    Meni je najbolje u kombinaciji sa tartar sosom, a ja ga pravim ovako:

    -dva tvrdo kuhana zumanceta
    -kasika senfa
    -2 kasike majoneze
    -2 kasike pavlake (kiselo vrhnje)
    -malo ulja (par kapi)
    -sitno sjeckani bijeli luk (kolicina po zelji)
    -sitno sjeckani persin, jedna kasikica
    -sol i biber

    Sve dobro izmjesati (zumanca prethodno zgnjeciti).

    Na kraju to sve izgleda ovako
    [​IMG]

    Prijatno
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    dog samo za tebe ;)

    jučer došao kod bolje polovice sa ovim čudom, malo kruha podgrijali u mikrotalasnoj i razpametili se nakon mazanja :D

    [​IMG]
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Ovo je ba default u nasim prodavnicama.
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne znam napravit, al evo parite oci ili nadjite neko zeMsko u familiji da vam napravi: :lol:

    [​IMG]
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vec mi je proradila zelucana kiselina i idem namazat eurokrema. Ne zbog syss-ovog eurokrema nego zbog hurmasice, a eurokrem zato sto je to jedino slatko sto trenutno imam. :D
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Eurokrem je vrh. Jedino mu parira nutela, ali nutela ima jedan nedostatak. Nema bijelo. :mrgreen:
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    kad naprave bijelu nutelu ja idem u mirovinu :D

    urmašice ja ne vidim na protvanu nigdje kriške limuna i vanilije... sam ja ili ti omašio fudbal? :D