Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Google Android

    Hero je bolji. To što je proc. na strani semsanga je bznačajno. Imaš za Hero romova na 2.2 sa clockanim proc. na 600mhz i Hero ima više rama što je bitnije. U svakom slučaju ako je taj nov za tu lovu je ok.
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Google Android

    Pa fazon mi i jest sto sam ugledao da je nov. Hero ima 288 mb ram-a, a i5800 256 mb tako da razlika i nije nesto strasna. Ono sto mi je zapalo za oko kod ovog Samsunga jeste talk time od 15 i kusur sati dok recimo Hero ima 7 i nesto. Pretpostavljam da je Hero kvalitetnije izrade, ali na drugoj strani imam garanciju od makar godinu dana.

    @ zeleni
    Nije los taj i5700 pogledao sam i njega medjutim nema ih bas nesto puno na nasem trzistu. Nadjoh jedan polovan za nekih 350 KM.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: Google Android

    imam vec 3 mjeseca i5700, na samdroid forumu mu izgenerises optimizirani 2.1 i zveknes, malo treba da se naviknes na kapacitivni ekran kad prelazis sa xm5800 koji ima rezistivni ali je za x3 bolji telefon.
    dobra stvar je my phone explorer sync tool koji radi sada i sa android os-om, jedini nedostatak je ocajna kamera (spora i bez blica) i par bugova ali evo treba da izadje stabilni 2.2 za koji dan sa svim funkcijama.
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Google Android

    Kako rekoh nije bas neka ponuda tih i5700 telefona, mada se ne bih bunio da nadjem povoljan.
    Jedno pitanje: Da li su android based telefoni kompaktibilni sa Outlook-om u smislu prebacivanja telefonskih brojeva. Sa Nokiom mi to funkcionise vec sa 5. mobitelom, uvijek je bio u pitanju Symbian pa me interesuje mogu li nastaviti "tradiciju" na Androidu. Imam previse brojeva i ostalih podataka da to rucno prebacujem :)
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: Google Android

    imas app-a za prebacivanje kontakata tonu, u principu najbolje je sync uraditi sa gmail acc-om.

    druga stvar sve mail servise mozes redirekcijom baciti na gmail acc dodas label ili boju da razlikujes i onda sve ide na phone sa jednim acc-om bez puno komplikacija
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Google Android

    Daleko najlakse je da eksportujes vcard fajl s nokie i importujes u gmail. I onda syncas kontakte kad imas wifi.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Google Android

    Eto samo da javim da sam neki dan uspjesno debrandirao Legend-a. Onako, i jeste i nije komplikovano. Ali vise nema vodafon zezancija, to mi je drago.
     
  8. Looney

    Looney Komšija

    Re: Google Android

    Uzimam isključivo nov telefon pa mi je izletio i5800 za 300KM.
    Što se mene tiče jedina zamjerka mu je rezolucija 240x400.
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Google Android

    Solidna cijena pravo :)

    I meni je ta rezolucija jedina zamjerka mada nisam vidio uzivo kako to sve izgleda. Onako na slikama sa gsmarena.com ne vidim nesto sto bi mi mnogo smetalo s tom rezolucijom.
    Problem bi mi jedino bio ako bi bilo tesko raditi na touchscreen-u zbog te rezolucije :idea:
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Google Android

    Ja sam gledao taj model, cuo sam da mu je kvalitet izrade plastike prilicno los, ali ljudi svasta trabunjaju :D
    Uglavnom gledao sam da ima onaj NAILS-ov telefon za 300 KM od BH Telecoma s garancijom 1 godina na pik-u, i imas LG Optimus za 285 KM, a meni se taj pravo svidja i najvjerovatnije cu ga uzeti zbog pristupacne cijene. Jest da mi je ova Nokia bolja sto se tice stereo zvucnika, ali neceg se mora odreci, ipak se radi o novom telefonu.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Treba pogledati samsunga u vezi te rezolucije. AKo neki mogu koristiti vatrenog onda sigurno samsung moze proi. Ali za 300KM doboti 2.1 androida.. da je ne znam ti kakav hardvare, uzeo bih ga. Steta sto nije bio kada sam ja uzimao i ako sam jako zadovoljan sa svojim el-đijom.

    Vjerujem da je samsung napravio kvalitetan hardware.. u tome su bili jako dobri - valjda su i 5800 dobro odradili.
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Google Android

    Meni je vatreni zakon, bez obzira na rezoluciju, samo mi je zasad poskup. Uz malu doplatu mogu recimo ubosti Optimusa, koji je super za svoju cijenu.
     
  13. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Google Android

    Ma Optimus je najbolji Entry-level android uredjaj na trzistu :wink:
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Google Android

    KAko sam se poceo raspitivati oko Androida nadodjem na cinjenicu da je malo stariji Magic maltene identican Hero-u u pogledu hardware-a http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=2714&idPhone2=2861#results
    Cak vidim da su neki nabacili i Froyo na njega. Cijena mu je dosta povoljnija pa me interesuje da li ga ima neko radi informacije iz prve ruke kakva je navigacija kod Magic-a posto je maltene jedina razlika sto on nema A-GPS support ili to nisu spomenuli ?
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Google Android

    Hardverski su isti, medjutim: "They're still both great phones, but the Hero really feels like a million bucks, while the myTouch feels a bit like a toy.".

    Hero ima bolju kameru, 3.5mm audio konektor, bolju bluetooth podršku (kod magica radi samo sa headsetom), te zvanicnu podršku za noviji OS. Hero trenutno ide sa 2.1 (i to je vjerovatno zadnji), dok Magic koliko sam ja upratio nije mrdnuo sa 1.5. Nije da je neka razlika, ali ako ne mislis rootati....
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Google Android

    Ma naravno da cu rootati, iskreno ne bih ni uzimao Android bez namjere da se malo zezam oko svega toga :)
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Google Android

    Mogu reći da za bt nije istina. Ja sam se spajao bez problema na sve, samo skineš jednu aplikaciju i ništa više.

    Danas mi je jaran uzeo Samsung 5800 i mogu reći da nisam oduševljen. On je na pretplati sa paketom od 50km tako da ga je tel došao 90km što je prektički dzaba za taj mob, ali ako ga poredim sa Magicom koji sam imao tel izgleda kao igračka. Display je ok možda mrvu lošiji ali najviše smeta ona ružna plastičurina tako da imaš osjećaj da držiš tel od 50km, posebno tipke za meni i home, užasne su, labave, ružne na dodir i kad ih stisneš ojećaj je glup, dok su na Magicu bile od metala...

    Inače ko god daje taj mob 350 ili 370km moja preporuka je da ide na HTC bilo koji, milion puta je bolja stvar pa makar i polovna.

    Tek sad vidim da se radi o Magicu kojeg sam baš imao. Dakle vidi jeli verzija sa 280mb rama tj. ako je ploča 32a na njemu. Ako je Vodafone onda je sigurno verzija sa manje rama. Ako ga ubodeš za oko 300 ok je jer su Hero i sad po 400-4500 a toliko nije bolji.
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Google Android

    Verzija je sa 288 Mb RAM-a, nije Vodafon. OSim toga covjek kaze da je nekim fazonom oslobodio jos 14 Mb RAM-a?
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Google Android

    To je ram hack verzija, s njom zaboravi bilo kakvo pokretanje 3d sadržaja. Valjda uzme 10mb video memorije.
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Google Android

    Samo da javim da sam udomio HTC Hero white. Ko je zaduzen za prijem u "Android klub" :)