Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Google Android

    [​IMG]

    WOZ podrzava android ! :D
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Google Android

    thumbs up za carobnjaka iz woza, pokazuje zube jobsu.

    nego posto planiram svoj trenutni telefon uskoro mijenjati androidom da li postoji kakav cfw ili hack koji omogucava instalaciju na memory card, ukoliko za telefon nema update za froyo, jer bih na telefon nabacio raznih programa, ali ne bih zelio da se stiskam s phone memory.
     
  3. extibo

    extibo Komšija

    Re: Google Android

    Kada rootas uredjaj, moci ces sve navedene opcije uraditi koje si nabrojao.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Google Android

    hvala extibo.
     
  5. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Google Android

    Uradis Root pa nabacis App2sd :wink:
    Koristio ga mjesec dana ali se morao "vratiti" na internu zbog cestog error-a "sd card unexpectely removed!" nakon kojeg bi onda morao reinstalirati (gotovo) sve app-ove na sd karticu! Trenutno cekam kakvu priliku (rodbina ili sl.) da sebi uvezem sa strane Class6 SD karticu, jer navodno na njoj radi bez problema (trenutna je Class2) a u ovoj "drzavi" je nema NIGDJE! :x
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Google Android

    izvadi biometrijski pasos pa otidji gdje god hoces :D

    inace planiram uzeti Wildfire.
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Google Android

    Ja evo 3 mjeseca koristim class2 karticu bez ikakvih problema. Ne sa App2SD nego je cijeli dalvik cache pomjeren na sd karticu. Znaci svi appovi se instaliraju direkt u /sdcard/app mjesto u /system/app
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Jesil' ga cackao? Provjeri prije kupovine zbog displeja/male rezolucije.
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Google Android

    nisam, ali po ovom sto sam vidio vise mi se svidja od GW620. Idealno za te pare. Ionako mi nije frka za rezoluciju, neka su malo veca slova. Na Nokiji sam isto odabrao najveci font u menijima i browserima. Igre svejedno ne igram, ali volim imati raznih korisnih aplikacija, jedino mi je zasad frka za navigaciju, tj. tranzicija s garmina na iGo ili Navigon.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Nije stavr u velicin fonta vec sto je slika munta. Savjetujem ti da provjeris da li ti odgovara. Vec sam spominjao kako su se zalili na displej.

    Sto se tice navigacije, po citanju preporuka, idi na IGO. Meni se nije dalo instalirati jer mi trenutno ne treba.
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Google Android

    Uglavnom ono sto mi ne odgovara kod ove Nokije je sirina ekrana. Idealan telefon mi je bio P1, i trazim neki telefon s ekranom na taj fazon, a sad mi bas treba telefon najvise za surfa. Ispatio sam se skrolajuci. Razmisljam jos i o X8 i Optimusu, ali nekako su mi GW620 i Wildfire najkompletnija rjesenja hardverski.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Vatreni na papiru jeste super telefon. Mala mu je cijena i ako ne znam kako se kod nas krece. Ali 352 x 416 je imala moja stara n80 na 2.1" ekranu a on ima 240 x 320 na 3.2"... ne moze nikako biti u redu.

    Nsiam vidio i ne mogu da ti budem precizniji ali na sama informacija mi nije primamljiva a pogotovo zbog onoga sto sam citao.

    GW620 je diskutabilan sa 1.5. Ak one izadje 2.x.. hmm...
     
  13. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Google Android

    Koliko sam ja skontao u ova 2 mjeseca, otkad pratim app2sd, moguce je i sa class2, ali samo na odredjenim fontelima, dok na vecini moras imati ukleti class6 sd, koji je tamo 14EUR, i to Transcend! :|


    Eis, znas koliko kosta karta za njemacku, a ne mozes se ni sverati kao kod nas!? :mrgreen:

    PS. Ja ne vjerujem u ovaj šengen dok ne divim prvog koji predje granicu, prije svega u sloveniji, a da ga ne poskidaju do gaca i vrate kuci!
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Google Android

    I kod mene class2 na herou, aplikacije sve na kartici, bez problema.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Xperia X8 ide na 2.1.
     
  16. Looney

    Looney Komšija

    Re: Google Android

    Je li neko imao dodira sa Samsung i5800 Galaxy 3?
    Sudeći po ovome što vidim on bi trebao biti neki best buy Android do nekih 350-400KM
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Google Android

    Fakat, ja taman posao da postavim isto pitanje. Nesto sam se nalozio da predjem na Android mada me 5800XM odlicno slusa :)
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Google Android

    Zavisi kolika mu je cijena. Ako uzimaš polovan i za tu lovu možeš Hero ubost, ja bi uvijek Hero uzeo.
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Google Android

    Sta je sa i5700, ne moze biti vise od 400km nikako, a bolji je telefon.
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Google Android

    i5800 se moze kupiti u Telekomu za 374 KM.
    http://www.bhtelecom.ba/mobiteli_detalji+M57ee851ec70.html

    Hero koliko vidim polovni oko 400 KM. Procesor je cini mi se na strani i5800, RAM je slicna situacija, dok Hero ima bolju kameru i ekran.
    i5800 ima opciju upgrade na v 2.2 a vidim Hero se prodaje sa v 2.1. Jel to ne moze 2.2 na Hero ?

    Meni licno telefon sluzi za posla, razgovori, poruke, kalendar, office, internet (gprs i wireless), kamera mi nije prioritet. Prioritet mi je da je telefon brz i bez puno bug-ova. Eh sad sta uzeti od ova dva?