Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ja sam odavno freeze-ao sve ANT servise (ukupno 3) i rijetko se desava problem pucanja. Nisam ni znao da je do toga
     
  2. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Problem
    nekad davno sam sinhronizovao svoje kontakte iz telefona sa google accountom.
    e sad znam kako ih skloniti da ih ne vidim uduplo sa kontaktima koje imam u telefonu, ali kako ih izbrisati sa google accounta.
    jednostavno mi se ne dopada ideja da svi moji tel brojevi stoje tamo negdje na netu zajedno sa imenima i prezimenima vlasnika.
    nazovite me paranoicnim ali eto........
     
  3. Tesla

    Tesla Aktivista

    Pa samo se loguj na gmail i obrisi ih te onemoguci sinhronizaciju u settingsu telefona.

    I da.....znas onu pjesmu...

    You can check-out any time you like,
    But you can never leave! "

    Dakle nista ti nece biti obrisano sa njihovih servera, nikad....

    I nisi samo ti paranoican ;-)

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa sigurniji su kontakti kod njih na serverima, nego kod nas na telefonima ccccc
     
  5. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista


    pjesmu znam i draga mi je ali ce me od sada samo asocirati na "ovo".
    obrisao, ali onako sve zajedno "FUJ"
     
  6. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    uradim ja backup kod sebe svaki cas. nije problem.
     
  7. Esprit

    Esprit Aktivista

    E vala bas su Googleu zanimljivi moji kontakti, ne znam samo sta ce od njih.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Halo ba, pa nije Google sibicar ba. To je ozbiljna firma, i bar je njima jasno koliko je bitan backup. De mi reci, kad si u posljednjih eto npr. 15 godina cuo da je netko izgubio svoje mailove iz mailboxa greškom providera (ili je to provider namjerno uradio), nebitno koje firme (google, yahoo, microsoft....)???? Samo mi daj jedan primjer. Pa i sam Google je svjestan koliko bi to stetilo njihovom ugledu, i samom koristenju nihovim servisa, da se procuje da su nekome izbrisane licne stvari. Da se nece brinuti o njima, ne bi ti bi ni dali mogucnost da to tamo spremas. Na kraju krajeva, kontakti su pic*** dim, kad je u pitanju kompleksnost backupa, u odnosu npr. mailove (gdje imas dokumenata, slika), zatim Google+ servis, pa npr. SkyDrive... Kad si izgubio s jubita neki video koji si postavio (ako si ikad neki i postavio)??? Nista od tih stvari nije bitno (kao sto ti tvrdis) nijednom od spomenutih providera, pa kad je neko to nesto izgubio? Nisam cak cuo ni da je kod bitchneta ikad iko ista izgubio, a znamo kakav je to provider :) :)
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Pa skoro je u hotmailu nestajalo mailova, a ti spominjes zadnjih 15 godina :D Svakome se desavaju greske, tako da ti je ta prica manje-vise suplja.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa ja se ne sjecam da mi je ikad ista nestalo,a takodjer se ne sjecam ni da je bilo nekakve posebne halabuke oko tog nestajanja mailova. Btw ti cuvaj mailove na svom PC-u, i brojeve telefona na telefonu (siguran sam da ce ti prije neko provaliti u kontakte preko wifi-a nego u imenik na googleovom serveru), a ja cu sve da cuvam kod Google-a :) jbt. ko da pricamo o ne nekoj maloj lokalnoj firmici, koja je tek usla u posao, i nemaju pojma. Google (Jubito) se poslovima vezanim na backup, storage... bavi 20+ god i to joj je specijalnost, i doso ovdje neko ko tvrdi da su oni nesigurni... Supljiras ti, a ne ja.
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    cojk ispravno govori, mislim Selvin.
    Meni su prije 2-3 sedmice nestali mailovi hahaha jedno 100 komada nema ih NIĐE :smt005 :smt005 :smt005
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Nista nije 100% sigurno, samo sam to rekao. Nisam ja bio protiv cuvanja bilo cega bilo gdje. Ali ti spominjes da se u zadnjih 15 godina nije nista desilo, a hotmail stalno gubi mailove. I to je, ni manje ni vise, Microsoft za kojeg si gore rekao da nije nista izgubio :D

    Da ti citiram jedan dio:
    ONLY 17.355, kao: nije to nista, sta se zalite, mogli smo sve izgubit :D
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Meni nije lose da na cloudu cuvam svoje kontakte i ostalo. Samo svako bi trebao cuvati backup jos negdje... just in case :)

    Sent from my GT-I9100G
     
  14. Deniken

    Deniken Aktivista

  15. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    nisam rekao da mi je nesigurno da ce izbrisati brojeve ili izgubiti. jednostavno ukoliko "shit hits the fan" i nadje se neki nadobudni bubuljicavi haker sa iq 200 odluci da malo napravi haos. sto je veca korporacija, to je vece i meta.
    padali su i giganti kao american expres, nasa,.....sjetite se prosle godine i frke sa unicredit bankom.
    e sad kako god se danas prodaju paketi e-mail adresa u cilju spam-a isto tako moze i ovo. prijatelju koji zivi u aziji dnevno dodje 20-ak smsova sa kojekakvim reklamama za viagru povecanje qurtza i sl.
    e pa eto "do the mat"
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Savjet za sve "novopecene" vlasnike Xperije: ako hocete skinuti katanac s bootloadera i staviti CM, AOSP, ili sta vec planirate, nemojte otkljucavati bootloader 3rd party metodama, jer cete maknuti DRM, tako da vecina Sonyjevih aplikacija nece raditi (npr. TrackID). Ako vec hocete hardcore metodu da DRM ostane netaknut, otkljucajte ga "testpoint" metodom. How to do it: http://androidflip.com/unlock-xperia-ph ... d-working/

    Pazljivo pogledajte sliku gdje trebate ubosti kleme (uzmite od unimera kablove). Vec sam jednom pitao za ovaj metod, i malo sam istrazivao, tako da je ovo pouzdana metoda. Naravno, moze se s ovim i vracati lock. Dobra stvar ako necete da brickate FOTA. Just my 2 cents :D
    Generalno vrijedi za 2011 Xperije (Ray, Neo i sl.)
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Hocel bit nekih besplatnih za usere koji nemaju paypal i sl ? :smt003
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne treba ti paypal, samo kartica. :D
     
  20. Tesla

    Tesla Aktivista

    Znam da su nedavno imali nesto slicno ali mi naravno nismo elligible bili. Mislim da cemo sada moci apps preuzeti i kupiti ali knjige Cisto sumnjam

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2