Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Bigtaurus

    Bigtaurus Novi član

    Zdravo,

    Imam Sonyericsson WT19i i imam problema sa baterijom brzo se prazni al ne znam zasto.Telefon je haman nov par mjeseci se koristi i kad pogledam sta najvise koristi bateriju tamo pise da stendbaj trosi najvise al ne znam kako i sta pa ako moze pomoc?
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sta imas instalirano? Probaj factory reset.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Htio bih da stavim AOSP na svoj Neo V, medjutim, to zahtijeva otkljucavanje bootloadera. To nije problem, buduci da je otkljucavanje omoguceno, kako pise u servisnom meniju. Ali, ne bih zelio da obrisem DRM. Nasao sam ovaj metod preko testpointa, a ove kleme vec imam. http://androidflip.com/unlock-xperia-ph ... d-working/

    Je li ko pokusavao i je li ovo pouzdan metod?
     
  4. Deniken

    Deniken Aktivista

    Evo da se malo pohvalim: kupih napokon SGS3, prodah svoj SGS2...
    Na njemu je 4.0.4 I9300XXLF2 trenutno. Ima li razloga da stavljam drugi ROM i koji?
    Nema mi Tesle da ga nesto jos pitam...
     
  5. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    I mene interesuje isto ovaj info, isto imam S3, pa sam razmišljo o tom ROM-u, ali nisam upućen u android i te cake oko njega, pa molio bi koga iskusnijeg da meni i kolegi Deniken-u predloži šta je trenutno najbolje za učiniti po pitanju S3 i ROM-a...
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zbog cega da stavljate drugi rom?

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  7. Deniken

    Deniken Aktivista

    Ne, meni ne fali iskustva nego zato sto nisam pratio desavanja oko Android verzija za SGS3, jer ga nisam ni imao.
    Ako ti sta zapne oko aparata ili Androida slobodno pitaj.
    :smt005
    Zbog cega se prave update-i i nove verzije?

    Ovdje je test verzija 4.1.1 JB za I9300
    http://www.sammobile.com/2012/09/14/i93 ... -firmware/

    a ovdje potvrde izlaska verzija po modelima
    http://www.sammobile.com/2012/09/12/off ... -november/
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo sta je kod mene problem: meni puca WLAN konstantno na ICS, cak i kad je odlican signal (to vazi za sve ICS update koji su izasli za Neo V, a vjerovatno je problem u samom kernelu, jer koristi stari 2.x).
    I sam Firmware je poprilicno buggy. Najvjerovatnije cu ga vratiti na GB i rootati, jer ako ovo uradim s otkljucavanjem bootloadera mogu se pozdraviti s TrackID-om za sva vremena, a to je odlicna aplikacija i steta bi bilo odreci je se.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Oke to kad imas takve probleme. Inace, Sony je usrao stvar sa tim svojim govnetim, prijatelj ima xperiu s i laga nenormalno. S3 izgleda ok, radi ok, cemu se zamarat sa romovima od kojih nijedan ne radi havetno?

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Koliko sam shvatio po pravilu stock je obično najstabilniji što je i logično i sve radi ali je jednostavno svaki spor u odnosu na custom. Evo kod mene custom CM 7.2 na malom galaxyu radi ko singerica a hardware je već zastario za današnje uslove, 600MHz procesor, 384mb RAM itd. S tim da sam procesor sa njihovim kernelom lagano na 700MHz OC-ao i vidi se osjetno razlika. Fluidno radi telefon i puno brži nego stock ali ima bug-ova. Npr. desi se nekad u 15 dana možda jednom nestane onaj open/close drawer sa imenikom i sms-om shortcut pa moram reset i onaj poznati bug sa galerijom i problemom sa orjentacijom slike ali osim toga beton stabilan. Treba mixati i naći sebi rom koji ti paše.
     
  11. Piroman

    Piroman Komšija

    Upravo, ja npr. ne bi ni pogledao ovaj SGS da nema ovih custom romova! Iskreno rečeno, samsung ima zasigurno jedan od najgorih i najružnijih stock rom-ova u android svijetu!
     
  12. Tesla

    Tesla Aktivista

    Prije 15 dana je izasao novi ROM stock koji je fenomenalan i otklonili su lag i dosta povecali osjetljivost soft tipki.

    Jos sam ubacio i mod koji je potpuni ugasio illumination bar i tel je mnogo ljepsi, bar meni.

    Cak su i na XDA nahvalili sam Sony. JB ima ali ne radi kamera jos uvijek.

    Ja licno kiristim rootani stock sa custom kernelom i telefin leti.

    Sent from my LT26i using Tapatalk 2
     
  13. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ja koliko sam vidio mozes opet zakljucati bootloader... A TrackID sam odmah izbrisao, ima zamjena za njega (Shazam, Soundhound)
    Jel ti ICS .587 verzija 4.0.4?
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Bila :D
    vratio sam GB, rootao telefon i snimio Beats Audio.
    jeste, mozes vratiti lock, ali drm ostaje trajno obrisan, a ja to ne želim. izgleda da je jedina mogućnost da se testpointom otkljuca bootloader, a da se drm ne obriše. volim ja Sonyjev firmware, ICS lijepo izgleda i praktičniji je od GB, ali prespor je i nepouzdan. dalje ovaj light senzor radi jedino na GB kako treba, a isto tako wlan. JellyBean fino izgleda, ali zbog njega mi se ne isplati ovaj rizik :D
    malo sam kopao po talk sony forumu i saznao sam da ovaj .42 je rootabilan bez diranja bootloadera, kasnije sam ga preko wi-fi nadogradio na .62. ima sličan fazon i za ICS :D
     
  15. Deniken

    Deniken Aktivista

    Opet da te pitam u vezi navigacija :) Znas da si mi pomogao i na iPhone 4S...
    Sad imam slican problem i na Androidu. Naime, dosadasnji iGO mi je radio fino na SGS2 ali isti mi sad na 1/4 displeja od SGS3. Stvar je razlicitih razlucivosti ekrana. Imas li preporuku?
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koji je bolji telefon, budzet do 400KM.

    Sony Ericsson Xperia ray
    Sony Ericsson Xperia Neo

    eventualno neki treći HTC ili Samsung u tom cjenovnom rangu. Novi telefoni.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Xperia U je bolji fon od ta oba. Kosta upravo oko 400km.
    Jedina mana je fiksna interna memorija.
     
  18. Tesla

    Tesla Aktivista

    He he ja sam instalirao navigon tako da za igu ne znam zaista. A ovaj navigon mi je radio na svakom tako da mozes i sa njim probati.

    Sent from my LT26i using Tapatalk 2
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nadjes igo.apk za 1280*720, mape i ostali sadrzaji ostaju isti.
     
  20. Deniken

    Deniken Aktivista

    Na svoj SGS3 sam stavio ovaj I9300XXDLI7 4.1.1 Jelly Bean Test firmware. Ima prilicno novina od kojih bi pomenuo da sada moze se sve obavijesti staviti na pocetni zaslon da rolaju u dnu displeja dok je zakljucan aparat, npr vijesti, prognoza, financije. Izmjenjen je izgled ikona menija i reorganiziran je. Takodjer, dugim pritiskom na pocetni zaslon sada mozemo odabrati aplikacije i widgete a ne kao prije samo izmjene pozadina. Tu su i video HUB widget, te tzv "pametna promjena" (smart switch). Super sve radi...