Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa evo citam xda, navodno glasovna navigacija ne radi. Probacu.

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hrvatica mi nije radila, ali fajl od nje mi je bio neki kvazi kojeg sam prebacio sa standardne WinCE navigacije, i tamo je radila na nekim verzijama iGO-a a na nekima ne.
    Svabe i Englezi su isli normalno.

    TTS Pro nisam koristio, jer ne odgovara engine sa WinCE-a, a app za Android je 5 eura, a citanje imena ulica mi i nije posebno bitno.

    edit: sad sam se sjetio da je i Hrvatica radila, pomijesao sa PC verzijom koju sam skoro instalirao, tu nije htjela.
     
  3. anel007

    anel007 Komšija

    haman se desire z jos uvijek dobro drzi, sinoc mu nabacio JB rom i koliko sam primjetio radi bolje i fluidnije od ICS-a, jos samo koristiti neko vrijeme da vidim kakav je sto se stabilnosti tice ali sad za sad radi odlicno
     
  4. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Kako su azurni to ce biti gotovo za godinu. Izasao je plan update na JB. I kao sto uvijek sony usere tako I ovaj put. Flagship (xperia S) dobija zadnja update nekad u aprilu, svi ostali prije.

    Sent from my LT26i using Tapatalk 2
     
  5. salocha

    salocha Novi član

    Šta mislite o nabavci HTC one V preko eBay-a. Radi se o prepaid Virgin telefonima, koji su očigledno jeftini u USA.
    Zaključani su naravno na Virgin mrežu.
    1. Ima li neko iskustava u kupovini mobitela preko eBay-a, da li naša carina zakida momački ili se može zalomiti da se ne naplati carina? Čak i kad bi naplatili mogao bih biti dobar.
    2. Da li se može ovaj telefon bez problema (kao i milion ostalih) otključati pa da radi i kod nas?

    Evo i link, a ima ih još mnogo sličnih (150$ je retail cijena u USA, valjda ovi nabavljaju jeftinije).

    http://www.ebay.com/itm/HTC-One-V-Phone ... 19d7981000
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    $20-tak je unlock kod na ebay-u, tako da za cca $100 dobijes dobar fon. Problem je samo carina, ali opet ce kostati znatno jeftinije nego u lokalnim "radnjama".
     
  7. salocha

    salocha Novi član

    A ovi američki telefoni mogu raditi na našim mrežama kad se otključaju ili moram da provjerim i to da li su kompatibilni 2 g i 3 g network type ili su svi telefoni univerzalni. Možda je glupo pitanje ali bolje da i to budem siguran.

    Kontam 88$ mobitel, 35$ poštarina, 20$ unlock, nek bude trećina vrijednosti telefona carina - oko 30$. Sve oko 160 $ kao najveća cifra, a može i manje, znači 240 KM. Najjeftini je na piku 340 KM .

    Hvala na savjetima.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Google Android - oficijelna tema

    Ako je CDMA onda vjerovatno nema sim card slot.

    Gesendet von meinem Xperia Neo V mit Tapatalk 2
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na to sam zaboravio. Virgin koristi Sprint-ovu infrastrukturu, dakle CDMA je u pitanju. Kod nas ti taj fon moze sluziti jedino kao iPod.
     
  10. salocha

    salocha Novi član

    Vidite kako je dobro pitati i pod rizikom da ispadneš malo glup, nego da budeš kasnije glavna budala :).

    Hvala vam. Ako naletim na još nešto što mi se učini kao dobra ponuda pitam vas :):):).
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Da se pohvalim, uzeh S3 :D
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pogresan uzeo.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sto ? :D

    Nexus jeste jaci ali ipak LG je LG i staklo je staklo.
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Google Android - oficijelna tema

    Da pitam ako neko ima ideju. Pricao sam o pucanju wifi na Neo V a navodno ovaj problem imaju gotovo sve 2011 Xperije na ICS pa nadalje. Dakle, sta bih sve mogao staviti na routeru od opcija. Znaci konekcija nekad zna raditi dugo nekad pukne svaku minutu. Router je stavljen na Dynamic IP s rucnim postavkama za DNS i MTU (nece da otvara poneke meni zanimljive stranice) i enkripcija WPA2, kanal 6, 802.11g. Imam kablovski internet txtv ako to igra kakvu ulogu. Kao sto rekoh konekcije bude neko vrijeme i onda dropa i nestane mi WLAN ikonica i nakon pola minute opet se pojavi. Na GB mi se mozda jednom to desilo, dok na ICS i JB se to jako cesto ponavlja. Navodno ne voli enkriptiranu konekciju dok sa open konekcijom nema tih problema.

    Gesendet von meinem Xperia Neo V mit Tapatalk 2
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja bih promijenio fon. Bez pretjerivanja i zezanja.
    Dok je imala tu Xperiju (ICS), zena mi nije imala tih problema sa WiFi-jem.
     
  16. kAcA

    kAcA Aktivista

    Sacekaj update, izaci ce sad finalni ICS sa svim bugfix-ima...

    Sent from Xperia Arc S using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nexus I one x su menu bolji fonovi. Moze ti I taj ispast I sasut se od prve.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Normalno, danas je svaki gotov ako padne prema displeju, ali kod Nexus-a je ljudima zadnje staklo pucalo pri promjeni temperature, nuff said.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Za to stvarno nisam znao, ali meni je preljep telefon tako da bih ja sve to progutao.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Google Android - oficijelna tema

    Napokon 4.2.1 i za Neo V. Ovo je jos testna verzija, tako da sam jos uvijek na 4.1.2 koji je uz to stabilan i brz.

    [​IMG]

    Primjetio sam da je izbacen UMS, imam samo MTP i PTP. Probao sam onaj USB Mass Storage Toggle 1.20, ali kad ga spojim nista se ne desava. Probao sam i onu foru s setprop.

    Gesendet von meinem Xperia Neo V mit Tapatalk 2