Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima official google edition za taj fon. Nije nista custom...
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Official GE ROM bar kod HTC-a nije moguce fleshati ako nemate GE CID broj, S-OFF ili otkljucan bootloader. Ne znam kakva je situacija kod Samsunga sto se official roma tice. Ono sto sigurno moze je custom recovery + custom rom baziran na AOSP GE.
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Dobro to da li je ofisl ili ne to je manje bitno.. mene interesuje da li bi sa stavljanjem GE- "zijanio" ovaj trenutni sim unlock. Kazem ne daju mi se opet pare. A trenutno ni zvanicni update ne mogu da napravim, jer kad odem u settings pise mi da ne mogu updateovati jer imam modified verziju softwarea..
     
  4. metallac

    metallac Aktivista

    @ aero

    Ako već hoćeš neku promjenu ( na bolje :) ) uzmi lijepo neku Lumiu ;) Navigacija fabricka savrsena, laga nema, crasha nema - sve radi kao podmazano... Ova nova Lumia 1520 je zestoki stroj (ako ti ne smeta velik ekran, a vjerovatno ne smeta posto spominjes note 3).
     
  5. aeRo

    aeRo Komšija

    Od djevojke sestra ima lumiu, malo sam cackao telefon i dalekon od toga da mi se WP svidja.. nema 10 postenih appova a i ono sto ima je traljavo odradjeno. Znam da npr. viber koji je meni osnova komunikacije, je odradjen traljavo do kraja. Mora biti u aplikaciji, da bi primala poruke. Odnosno ako se viber ne vrti, ona iako je na wifiu, stoji kao offline na viberu, dok na iosu i androidu taj isti viber se vrti u backgroundu kao service bez problema. Isto vazi i za viber pozive, ako trenutno nije u aplikaciji a ja zovem, telefon uopste ne zvoni. Tek kasnije kad udje u viber vidi da ima "propusteni" od mene, glupost stroga...
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Prilikom snimanja Custom recovery-a imas opciju kompletnog bekapa system, data, cache, tako da mozes trenutni ROM da sacuvas u kompletu zajedno sa kernelom. Probas neki drugi custom rom i vidis da li je sve ok sa SIM karticom, u slucaju da bude problem uvijek mozes uraditi restore. Ovo vazi ako je sim unlock vezan za sam ROM.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovi sto im traje baterija dva dana jednostavno ne koriste telefon, to se vidi po on screen time od 1,5h. Aero koliko vidim koristi ga non stop i sumnjam da tu moze neki rom ucinit cudo. Google edtion je odlicna stvar ako mozes uradit, ali po pitanju baterije to nece nista promjenit.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Tako je na iphonu 3g koji ne podrzava multitasking, s tim da je ipak malo bolje :) Ako si spojen na wifi zvonit ce, samo ga nece dici iz lock stanja.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo ja mogu da potvrdim da Viber na WP8(L920) radi sasvim normalno,naravno treba biti ukljucen u "background tasks" takodje i baterija mi traje ekstra dugo,4-5 dana al istina da malo koristim telefon.WiFi mi je ukljucen samo kad sam kod kuce,znaci poslije 15h pa do spavanja a ni 3G ne koristim.Uglavnom i kod intenzivnog koristenja nece se dsiti da te izda u pola dana sto je i najvaznije.
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Meni na 3gsu je viber sasvim normalno radio... i ne mozes porediti 3g koji je 6 god star i lumiu koja je pola godine stara. Istina je da je Apple duboko usrao jos od 4s-a i da su otisli u pogresnom smjeru, ali je neosporivo da i dalje imaju najbolji OS.. 3gs i dan danas fercera ko da se tek pojavio, bez ikakvih znacajnijih lagova. Mada opet kazem da mislim da ce se i oni opametiti nakon ovog faila sa 5c/5s pa da ce opet zaciniti trziste sa sesticom.. ali da ne offtopicarimo dalje. Evo npr meni je sto sam 3x usao na tapatalk i pricao 6 min na viberu u 2h baterija spala na 70%. Mozda ima i do toga, sto je drugacija struja ovdje, i punim preko "naseg" punjaca ukljucenog u transformator onaj :mrgreen:
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    To nije u redu. Nešto ti vuče bateriju, i najbolje bi bilo da obrišeš sve aplikacije koje su ti viška i koje slabo koristiš. Ako nemaš puno toga opali mu factory reset.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ocito da moze, bar sto se vibera tice :)
     
  13. aeRo

    aeRo Komšija

    I da zaboravih napomenuti da mi je stalno na power savingu mob, sta bi tek da nije toga hahaha... interesuje me kod ostalih vlasnika s4, koliki vam je standardni RAM usage, meni je u idleu 1.2/1.8GB a obicno je ovako na 1.4-1.6 jesu to normalne cifre? Ne znam sta ga pojede kad je samo viber u background processima
     
  14. AggressoR

    AggressoR Aktivista

  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Kao što kolega reče... Na XDA forumu imaš detaljna uputstva kako rootati, flashovati custom revovery, instalirati drugi ROM itd. Prva stvar koju treba odraditi pošto ti je telefon rootan je da staviš custom recovery (preporučujem officijelni CWM), a nakon toga neki ROM (ja koristim SlimROM KitKat koji radi fenomenalno). Nakon toga instalirati Android Tuner app i vidjeti šta ti tačno jede bateriju i taj proces ubiti
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    baš me zanima kad ce prokinuti se sa problemom baterije.
    nažalost još nisu skontali novi fazon da baterije na svakom uređaju traje pa hajde lupam 7 dana :D
    i novi laptopi modeli barem koji su u BIH radnjama sve je to traljavo po 3-4 sata za laptop od 1200-1500km je premalo.

    Ja S4 punim navece tj dok spavam on je uštekan da se puni tako da dan i po meni glatko ide bez power saving mod i slicno.
    Rootati i nemam neke pretjerane želje jer zadovoljan sam izgledom a i stanjem sistema.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    kada bi to "skontali" onda zbogom nafti :). Tako da nece to jos neko vrijeme.
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ima baterija mislim valjda se lemon zove, od 3000mah, dobijes te dvije baterije i punjac za njih, to sam gledao na ebay

    a sto sebtice power saving opcije, upravo zbog nje imas lag, ne kazem sad ako je iskljucis da ce upotpunosti nestati ali ce svakako biti manje izrazen

    nabaci sebi google edition rom, najbolje mozda custom rom baziran na njemu, i neki kernel za bateriju.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam gledao test baterije kapaciteta od navodno oko 3000mAh koja u stvari ima oko 1500mAh. Jednostavno postojecom tehnologijom ne mozes u istu zapreminu upakovati duplo veci kapacitet.
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Bat na lg g2 sa konstantnim koristenjem 52 h . Nakog toga se ugasi:)))