Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Piroman

    Piroman Komšija

    Ma ja sam odlučio da će moj idući fon def. biti nexus 5 a možda i onaj novi play editon što su najavili da će zamijeniti nexus seriju, vidjet ću, pošto ovaj s3 ima još haman god. garancije. AOSP tj. 'clean' android je zakon. ;)
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    iako ne donosi neke vece promjene evo:
    "Kreće nadogradnja na Android 4.4 KitKat za Samsung Galaxy S4"

    Nadam se da ce do marta stici na mrežu BH Telecoma, po nekoj logici s obzirom da S4 ima u ponudi kod njih mogli bi ubrzat proces :)
     
  3. pac

    pac Komšija

    Da li zna neko da li postoji aplikacija koja može mijenjati mrežu sa 2g na 3g a da nije samo shortcut za settings>more>mobile network settings kao sto je većina na play store-om već npr jedan klik i promijeni se mreža. Trenutno sam ma stock KitKat-u i ne bih da mijenjam rom niti da instaliram xposed.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Preporuka za soundwire aplikaciju. Streama audio sa računara na mobitel preko wirelessa. Zgodno da se obične sluše pretvore u 'wireless' za filmove, muziku itd. Jedino kod filma treba se buffer smanjiti da nema laga.
     
  5. Piroman

    Piroman Komšija

    https://play.google.com/store/apps/deta ... dataswitch
    https://play.google.com/store/apps/deta ... apns&hl=en
    https://play.google.com/store/apps/deta ... itch&hl=en

    itd.
     
  6. pac

    pac Komšija

    Nisam mislio mobile data switch vec 2g na 3g switch.
     
  7. Talnay

    Talnay Aktivista

  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz raja. Imam I9000, i htio bih malo promjeniti rom, nakon sto sam dugo koristio SlimRom. Sta bi mi preporucili? :)
     
  9. pac

    pac Komšija

    Bilo koji KitKat rom koji podržava ART.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    koji od ovih? http://forum.xda-developers.com/galaxy- ... evelopment
    :D ja nabacio ovaj C Rom, i ne dopada mi se. A usto, ne vidim da se moze promjeniti broj ikonica po vertikali i horizontali u gridu :( ovo mi preveliko 5x4, inace do sad sam imao 7x6 (7 redova i 6 kolona)
     
  11. pac

    pac Komšija

    Koji od tih ne znam pročitam ili potrazi da li se art spominje. A za ikonice koristi apex launcher ili neki drugi.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kod ovog [KK 4.4.2][ROM]Mackay OMNI ROM (15-Feb-2014) se spominje ART, i tu kaze:


    Code:
    Although it is possible to enable ART, this is not advisable:
    -Takes long to convert from Dalvik to ART on first boot
    -Needs more RAM
    -Can cause soft reboots
    But off course, YMMV -> light users may have better luck
    Ti preporucujes ART, dok kreator ROM-a ne preporucuje koliko sam ga skontao :roll: :roll:
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Art jos nije za stalnu upotrebu, neka te jos na dalviku, a sto se tice roma nabaci poslednji cm11 nightly i rahat si
    Samo sto ja volim jos caprkati pa jos smanjim dpi na 200 i ako se za to odlucis moraces flashati gapps sa multi dpi store



    uskoro Kitkat za G2, vidim nikakvih promjena sto se tice UI, meh, i dalje su ruzni
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Tri nove nokie sa andoridom, X, X+ i XL (ova zadnja je dobra pravo meni se cini)


    105€ XL :)
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Drago mi je za Nokiju da ide dalje, nebih da hejtam ali 5-inčni WVGA displej, DC 1 GHz, 768 mb rama i 5mpx kamera za najbolju verziju, jesu se pretrgli, to su spec. od prije dvije godine i cijena je na nivou. Nasi preprodavaci ce im nabiti cijenu preko 300KM.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa i cilj im je da ponude low end telefone. Elop na prezentaciji rece da ce X serija uvijek biti jeftinija od Lumia serije i kako cijene Lumia budu nize, tako ce i X serije ici dole.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    ..ali nemas google marketa, je li istina ? Nidje veze, koja je poenta androida. Donekle ok ako ne blokiraju .apk instalacije iz file managera.

    Kako god, ako izbace "normalan" android na nekom 4.3"-5" modelu sa 1GB rama i nekim x2 1 GHz procesoru (ili jace), uzimam.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa niko nije ocekivao play store na nokia andoridu, bar niko ko je imalo pratio sta se desava, zasto nokia u startu nije htjela android i sve oko toga. I sta je problem nedostatak play store-a? Pa eto im andorid, svi su galamili hocemo andorid, hocemo android i sad odjednom niko nece andorid nego hoce play store.. onda uzmi jolla sailfish. Na Nokia X mozes sideload aplikacije, mozes mijenjati launchere, imas andorid, imas razne store mimo play store-a. Ni kindle nema play store, pa zivi.

    Fazon je sto je Nokia napravila android telefon bez i jedne google-ove aplikacije ili servisa. Sve je MS ili Nokia (outlook, here maps, mix radio, onedrive) I to je uradjeno da priblize ljude MS-u, a udalje od Google-a


    A sto se tice "normalnog" androida, receno je, uvijek ce biti jeftiniji od najjeftinije lumie, tako da zaboravi na high end specifikacije...
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Godinu i po dana stara verzija Androida je čist apsurd.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Qler - I koja je logika tog androida ? Trebam se prcati sa XY sajtovima da skinem APK fajl nekog programčića, nesto sto se moze uraditi jednim klikom na android telefonima. Jos ako blikraju i taj nacin instalacije..

    Sto bi bilo jednostavno kada moze i komplikovano. Kao fol pregrizli su Androdi operativni sistem ali ono.. evo vam restrikcije posto ga mi mrzimo. I da, kako kolega kaze, verzija iz 2012 godine. Daj ba..

    I ne vidim zasto spominjes jolla sailfish ..telefoni sa tim sistemom koji kostaju skoro milju sa poprilicno zastarjelim hardwerom te nemaju nikakve veze sa ovom temom.

    Mogli su postaviti komotno androdi sa metro izgledaom gdje se mogu koristi samo aplikacije koje su vec instalirane. Mislim jel, kome uopste treba instalacija ikakvih aplikacija ?

    Ne vidim zato bi ovo neko kupio ako ne bude ubrer jeftino na nasem trzistu. Za nesto vise od 3 stoje mozes uzet Samsung Core, tolofon koji jede tu nokiju a kak oneko rece, biti ce kod nas bas u tom cjenovnom rangu.