Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    jel preko telekoma ili ?
    jesi install kako radi
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

  3. Mujka

    Mujka Komšija

    i kako radi?
    jel se gubi garancija kad se tako flesha
    ja bi uskoro trebao dobit taj telefon iz telecoma
    mozes li mi preporucit kakvu zastitu da uzmem
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    Vecini radi odlicno, fluidnije nego 4.4.2 KK. Neki valjda imaju problema sa slabijim SOT i baterijom, ali treba uraditi hard reset i koristiti nekih sedmicu dvije da se baterija uhoda na novi sistem.
    Garanciju mislim da neces izgubiti ako update uradis preko oficijelnog PC suite ili suport tool(opet pitaj u telekomu i procitaj uslove garancije, ili odes do LG Stanica i pitas jer je to njihov telefon ustvari), dok LG flash i KDZ files je vise riskantan, i mozes da zajebes install, pogresan KDZ da instaliras ili da nesto krene krivo.

    Zastitu sam uzeo obicnu S-line za 6km i odlicna je za te pare i ima dobar grip sa strana kada se drzi telefon(kasnije cu vidjeti mozda sta skuplje uzeti). Foliju imam neku obicnu, koristiti je dok ne uzmem preko neta Bepak Tempered Glass koji je 5 dolara, mada se mora cekati mjesec dana da dodje. Mislio sam uzeti Nillkin ali njihovo staklo ne prekriva gornji dio gdje je prednja kamera i LED.
    Sto se tice skupljih maski, imas Spigen Slim Armor koji je jebeno preskup, Cruzerlite Bugdroid koji ne mogu naci po netu i da se dostavlja u BiH(moj favorit), Tudia Melody ili Goospery Pearl Jelly, Diztronic TPU, Incipio Brig.
    Goospery i Spigen imaju na ivici odsjeceno za Koreansku verziju telefona koja ima antenu i onda ti taj dio telefon ostane manje zasticen, tako da po meni ja bi njih izbjegavao. Gledaj da kad kupujes maske da nije Verizon varijanta jer su drugacije dimenzije telefona i fizicke tipke; ostale Sprint, Tmobile, ATT mogu na D802.

    Ako ko ima kakvu semu preko Amazona neka javi(jer je izbor navedenih maski na Ebayu nikakav),a i koliko znam Amazon ne radi dostavu za BiH osim ako nisu CD i knjige
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Po meni je i obična TPU maska (S-line i tome slično) sasvim solidna. Ako možeš izdvojiti više novca uzmi bolju zaštitu, što je i dobro ako imaš high end smartphone.
    Sve zavisi kako padne, onda ti ni bolja zaštita ne bi umanjila štetu.
    Meni od augusta nije nijednom telefon ispao iz ruke, pa ni na tepih, ali mi se zato uvuklo prašine kroz usb port, što jedino mogu otkloniti da rastavim telefon.
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li jos neko S5 sa 5.0 sistemom i da ga kamera zeza..

    Tri mjeseca sve regularno a vec nekoliko dana moram svaki dan ugasiti mobitel pa upaliti da mi kameru otvori..
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ima kod mene kolega, kaže od kako je napravio update da mu često kamera crasha, te se telefon previše grije u određenim trenutcima.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Zna li ko kada SGS6 stize u BHT?
     
  9. dino31

    dino31 Aktivista

    Imam Note 3 i nakon instalacije 5.0 imao isti problem sa kamerom ali samo kod snimanja. Reinstalacija je rijesila problem i sad je sve ok.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    JEl ti regularno stigao 5.0 il si ga rucno ubacivao?
     
  11. kAcA

    kAcA Aktivista

    Stigao 5.1 i za Nexus4... Nema nekih vecih promjena ali mi se cini da je fluidniji i da ljepse radi
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    A gluposti pa svaki dan moram restart mobitela S5 da bi mogao otvoriti kameru :D

    uradio sam ja od full restore mobitela i ostalih zezancija sve ali opet me to zeza, razmisljam da se vratim na 4.4.2 ali opet ce mi nuditi 5.0 lolipop i sve tako u krug.
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    hrpa samsunga s5 sa problemima sa kamerom, barem u mom okruženju. ne bih ga nikad uzeo.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ocito da taj problem u softweru nemogu ili nece da rijese, isto se desavalno na S Advance i S3, problem sa kamerom i galerijom. Mislim da je u pitanju kes memorija koja se iz nekog razloga brzo napuni i zastopa telefon.
     
  15. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Imao slican problem sa dolaskom 5.0 verzije, ne tako cesto ali se desavalo.
    Mozda prije 10 dana dode update od 390 MB i poslje njega ni jednom nisam imao tu gresku + mobitel kao da se ponovo rodio, sve brze radi, manje bateriju trosi itd itd, i da ubacena je upcija gasenja skroz zvona, a ne preko private mod da se ide.

    Kod mene je otvorena verzija za BiH (flash preko odina na 5.0, a update je dosao OTA)
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Evo upravo skidam taj update od 390mb nije mi bilo ukljuceno auto update :)

    Edit:

    Fino radi za sada barem ne osjetim probleme iako sam citao da su ostali problemi sa kamerom nakon ovog update-a..

    Mogu razumjeti povremeni lag i slicne manje probleme ali da me kamera zeza kad mi je potrebna eh to je za zamjenu mobitela :)
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Mob sam uzeo preko BHTa. Ako sa Odinom odradim update na neki drugi firmware, hoce li mi ga to automatski i otkljucati za npr. Hrvatske sim kartice?
     
  18. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    nece, simlock je na drugom mjestu koji je mob?
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    SGS5 je u pitanju
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kod mene, Samsung S3 Neo, cesto sam imao problem sa primarnom kamerom, jednostavno ne reaguje, crn ekran i moram prisilno zaustaviti kameru, a da bi ponovo radila morao sam radit restart telefona.

    Necu 100% garantovati da je i koji Skype u pitanju (imao sam dvije opcije ponudjene na google store), ali od kada sam deinstalirao neku od Skype app kamera radi savrseno.

    Istina je da koristim mnogo programcica za komunikaciju tipa Viber, Whatsapp...pa i Microsoft savjetuje za PC da se smanji broj aktivnih programa u pozadini i sl, a ljudi se "osile" zbog dostupnog prostora, rama itd, posebno S5 masinka :wink:

    Tako krenem od sebe, koristim vise 1GB rama, mrsko mi posvetiti vrijeme, ali trebao bi malo urediti koje app ce se azurirati, koje ce biti u pripremi i sl.