Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo stigao OTA Nougat na s6. Upravo se skida,967mb. Bilo je i ranije da se rucno nabaci clean instalacija al meni to ne odgovara.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni nije jos... :(
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ovaj htc mozes komotno u tool box ubaciti sa kljucevima i ekserima i nista mu nece biti haha
    a najjaca je ova naljepnica od 50 dolara haha...obicno smece a fol safirna zastita :D
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz raja. Zna li neko neki dobar app za download videa sa jubita na telefon? Tnx in advance.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
     
  6. DSA

    DSA Aktivista

    OGYoutube završava posao
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Snaptube

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
     
  8. black

    black Komšija

    @Stevie_Ray thx za preporuku Samsung browsera , radi fluidnije cak od Chromea.

    Otkljucao sam bootloader na svom telefonu i nabacio Lineage OS (CyanogenMod) i mogu vam reci da je milina stock Android. Na telefonu ovom ROM-u su instalirane samo osnovne aplikacije a sve ostalo po potrebi skidate. Meni npr. ne treba svih 20 Google aplikacija sto inace dolazi , meni je dovoljno Inbox, Youtube i Drive. Poboljsane su i performanse jer je Vulkan API aktiviran na ovom ROM-u.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada stavljas neki custom rom, skidaš sebi gapps koje hoces: http://opengapps.org/

    Samo one osnovne ili "sve". Samsung je najgori na tržištu sto se bloatware-a tice.
     
  10. black

    black Komšija

    Znam ja sam skinuo nano sa opengapps i stvarno mi ne treba vise. OTA radi na Lineage OS tako da kad jednom se instalira ne morate vise nista cackati. To govorim jer dosta raje ovdje kuka da je custom ROM puno posla.

    EDIT: hahah sad vidim da mi u potpisu pise Note 7 , to sam stavio zbog podrske za Vulkan igre.
    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam ni ja odakle sad' ta prica na IT forumu, kako je instalacija custom roma neki problem. Prije je bilo i komplikovanije. Na starom LG-u je flešovanje islo preko adb shell-a. Preko CMD-a. Sad doslovno samo klikneš install i to je sav belaj.
     
  12. black

    black Komšija

    IT forum a raja se plasi shella ili cmd-a hahah Plasio sam se i ja dok nisam probao terminal na linuxu sad mi je draze neke stavri preko terminala zavrsiti nego GUI-a. Kod mene na telefonu unlock ide preko Xiaomi offic aplikacije , TWRP preko fastboota jedna komanda i onda samo dva zipa iz recovery-a instaliram. Pola sata posla najvise. Da jos dodam koristim Pixel launcher iz Android O verzije , ima finu opciju kao iPhone Force Touch kako se vec zove :)

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije shell problem ali ti ono, treba stalno PC pri ruci.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Samsung Browser može samo na Samsung ili Nexus uređaje nažalost. Baš htio da ga probam i ne ide.


    Forum je inače HARDWAREbase a ne SOFTWAREbase ;)
     
  15. black

    black Komšija

    Trazi Internet beta u Play Storeu.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Probat ću sad prvo neka druga dva koja nađoh na androidauthority listi pa da vidimo šta nude :)
     
  17. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Nov Galaxy A5 2017 ili polovan Galaxy S7 (od rodjaka, stanje kao nov)?
    Sta biste vi prije uzeli? Tj koliko je S7 bolji po performansama?

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
     
  18. Piroman

    Piroman Komšija

    Google is your friend:

    On the whole, the Galaxy S7 is superior to the A5 in almost all categories. That said, it placed the bar high and this mid-range Samsung clips at its heels. If you want the best device, you have to choose the flagship. If photo potential and performance aren’t really a priority for you, the Galaxy A5 is a great alternative.

    https://www.androidpit.com/samsung-gala ... -s7-review

    Lično bih išao na s7.
     
  19. black

    black Komšija

    Bolji najmanje duplo ako ne i vise :) Nema puno razmisljanja.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vrlo jednostavno: Galaxy S7.