Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sve to stoji, ali bukvalno mi je sve uvezano preko icould drive-a, kontakti, slike, cak i snimci magnetne rezonance, tako da se ne vidim na androidu uskorijoj buducnosti.
    Ja, ali fixali su.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa sve to Sena imas i na androidu. Ja kad resetujem telefon na fabricke nakon sto se logiram na gmail acc sve sam sinkronizira i skida aplikacije koje sam imao, kontakte itd. To svi imaju :D
    I recimo ja imam p8 huawei godinu i po dana nisam niti cu ikad mijenjati rom ni ti imam problema. Sve radi ko i prvi dan samo je baterija losa i probat cu ovaj fazon brisanjem fb app. Ne pamtim kad mi je crashala neka aplikacija.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mrsko mi sve nanovo praviti, znam da ima.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma iphone je vrh sto se tice kvaliteta brzine itd ali skupo brate za nas djep. Ja samo jeftine kinezere do 150 eur max eventualno ako na pretplati dobijem dobar deal za neki jaci model jer necu da budem rob mobitelu :D
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Prijatelj uzeo Honor 8 DS. Super telefon.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    koji launcher koristite? microsoft arrow je fantastican, bas mi odgovara, ali me nervira odluka googlea tamo nekad sa jednim apdejtom za marshmallow uveli kad koristis neki 3rd party launcher, pa ako zakljucavas telefon preko double tapa, onda kad ga otkljucavas moras unijeti pin code, ne bi mi to bilo iritantno da ne koristim fingerprint sensor.

    nekad koristim ms arrow a nekad xperia launcher.



    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Nova Launcher zbog customizacije i fluidnosti. Nekako mi se pokazao "najlakšim" sa funkcijama koje mi trebaju. Dugo ga koristim. Ima par godina.
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nova je za moj ukus previse, odnosno za svoj ugodjaj bi morao previse customizovati.

    sa arrow launcherom, main homescreen je onaj sa cestim aplikacijama, desno su neki shortcuti, prezentacije i dr. aplikacije, a lijevo od main homescreena je 'recent' page, svi pozivi, poruke, slike sto sam u skorije vrijeme gledao, citao, telefonirao je tu.

    jako zgodno, bas zbog organizacije arrow mi je ekstra

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Poenta i jeste da podesiš kako tebi odgovara a i to jednom uradis. Odradis backup i to je to. Nakon nekog reseta samo vratis backup. Vrati cak i ikonice koje su tada bile instalirane i ako ih nemaš na novoj instalaciji.

    Vecina tih launchera na desktopu po defaultu reklamira svoje druge proizvode, gadgete itd. Prvo sto sam radio jesam brisao kompletan desktop od tog smeća. A na svakom androidu imas posebno dugme za recent apps listu kojoj pristupiš bilo kada: https://club-us.hihonor.com/dddd/images ... 642a8c.png

    I jos jedna stvar koja mi je jako bitna kod custom romova, je LCD density:

    [​IMG] [​IMG]
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja kako sam na windows 10,odvikao sam se na ta silna podesavanja i mijenjanje svega i svacega :D
    cak sam i zaboravio...sada se izgubim u meniju androida...jos ako je na nasem jeziku,blejim ko budala :D
    materi nedavno kupio neki jeftini kinezer preko telekoma,lenovo vibe c i treba mi nekog vremena da nadjem nesto i podesim
    dok sam bio na androidu,svako malo sam nesto mijenjao,te novi launcher,te isprobavao aplikacije,te nesto ganjao po play storeu
    a sada napravim back up i to je to...ne znam kada sam instalirao novu aplikaciju...imam ove neke standardne koje meni trebaju i koje koristim i na njima sam vec 2 godine
    a vidim da i vi ostali ,kada nesto podesite,mrsko vam bude mijenjati i ponovo sve podesavati haha
    a sto se FB tice,FB i snapchat (ako to ko odstarije raje i koristi,ja nisam nikada ni instalirao) bukvalno ubiju telefon,bateriju vuku nenormalno,posebno snapchat i sjecam se onih starijih slabijih androida,kada nisam imao dovoljno prostora za cache FBa pa stalno moras brisati i nakon nekog vremena,kada izbudalis,moras kupiti jaci telefon haah

    btw.brat mi nedavno kupio p9 lite i vrlo je zadovoljan telefonom...baterija mu traje 2 dana ,ima fingerprint ,FHD ekran,2 ili 3 GB rama...uglavnom fluidan
    ja sam ga samo uzeo u ruke i to je to,nisam nesto cackao
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam u vise navrata probao laucher aplikacije. Uglavnom zato sto stock launcheri nemaju dovoljno mogucnosti podesavanja. Probao lock screen aplikacije, itd.

    Zakljucak je da samo stock launcher valja. U zadnje vrijeme i stock launcheri imaju neke opcije koje su gotovo obavezne i bile su glavni razlog prelaska na custom launcher. Tu mislim na icon grid, na mogucnost resize-a widgeta, itd.

    Samsung ima teme za launcher, dark teme dobro dodju jer snize potrosnju, AMOLED mrzi bijelu boju.

    I ono sto nisam nikad podnosio kod custom launchera, promijenis ti launcher ali sve i dalje ostane isto. Notifikacije, settings menu, lockscreen...

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod kuhanih CM romova sto skoristim ima sistem za teme gdje mozes kombinovati teme zajedno. Recimo od jedne teme uizmes font, od druge lock screen, od trece status bar itd. Ovako to nekak oizgleda:

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG]



    To su ove teme:
    [​IMG]

    Zavisno od teme ali mozes doslovno sve promjeniti. Cak i playstore. Neke bolje se i placaju ali ima veliki izbor free tema. Radi sve ko podmazano. Ne utice na brzinu sistema itd.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ovo je bio fazon u vrijeme Xperie S, danas sve stock osim ako je star telefon puno pa da mu se traži neki ROM, ali to opet dođeš do Xperie S i tog perioda. Sve nakon SD800 radi ko doxa na stocku.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, a i Android je sazrio pa tako da ako imas bilo sta iznad 5.0 nema ti sta falit.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam na pixelovom romu koji radi i izgleda identično na Nexus 5 kao i na pixelu. Kernel franco posljefnja verzija. Da je naći org bateriju za ovaj fon može komotno najnormalnije služiti i biti fluidan kao svaki novi flagship

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  16. Esprit

    Esprit Aktivista

    Sredinom maja mi treba stici S6 edge, mob je star godinu i pol i pretpostvljam da mu je baterija oslabila pa bi je negdje u SA zamjenio iskljucivo originalnom, gdje da to uradim a da mi nesto ne zajebu? Jos jedna stvar ako neko zna, mob bi mi donijela starija osoba s avionom i kakve su procedure, hoce li imati problema ako ga stavi u kofer, tipa da mora platiti carinu i sl.

    Poslano sa mog 5010D koristeći Tapatalk
     
  17. Esprit

    Esprit Aktivista

    Jos nesto :) treba mi preporuka za bluetooth slusalicu, dao bi do jedno 30km bilo ovdje ili da narucim preko neta. Dva puta me policija hvata kako pricam na mob. za vrijeme voznje :(

    Poslano sa mog 5010D koristeći Tapatalk
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    U ovlaštenom servisu zamjeni ako nećeš glavobolju. I ja tražim tu slušalicu jer me nekako uvijek neko nazove baš kad vozim pa mi je potrebna.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja imam phone holder pricvrscen na insrtument tablu i prilicno je blizu mene tako da cim sjedam u auto ubacujem ga u holder i pricam tako. Cim zazvoni javljam se paleci speaker i pricam najnormalnije.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pokušao sam ja to Dino ali ne ide to kod mene :)