Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovaj ocigledno nije naštimao opciju sa drowerom. Ovi "review" kanali su smeće, dobije telefon i isti dan odradi "recenziju"
     
    Loki likes this.
  2. Almir

    Almir Komšija

    i8+ sa 256gb i miran 2g ja sam uzeo note 8 čisto radi olovke i sve šta ona nudi navikao se note 5, a odmah mora ići neka gelmaska i stako zaštita radi dijece...
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    naravno da su smeće, posebno The Verge, a gledam recenziju ovog lika, kao da prvi put u zivotu drzi Huawei telefon.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kad vec spominjete BHTelekom danas dok sam placao racune neki momak pita sta imaju trenutno od mobitela a odgovor jednostavan koji je glasio nemamo ništa :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja mislio uzeti Honor 9, reko pričekaću mart, ne bi li kakvih popusta bilo. Stavili su popuste na neke uredjaje, a Honor 9 nestade sa lagera....
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Stigli S9 i S9+ u BiH u legalnu prodaju, po cijeni od 1700 i 1900 KM.
     
    heroic likes this.
  7. heroic

    heroic Komšija

    Ima u Domodu izlozen, meni je isti kao S8.

    Na Microsoft Store-u (USA) pre-order mislim da je bio ispod 1100KM (ne sjecam se cijene u dolarima).
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Indijski Xiaomi Note 5 Pro ide na ostala trzista kao Note 5, zbunjujuce :D
    Mislim da ce biti odlicna kupnja za 200 eura.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Napravili su bas veliku zbrku sa tom nomenklaturom. Narocito jer se pojedini modeli zovu drugacije na razlicitim trzistima.

    U biti imaju 4 uredaja i 100 imena.
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja opste ne kontam sta je tu u njih high end, sta mid, sta low. Bas zbrkana nomenklatura. Doduse telefoni su im bas bust buy, barem po onome sto vidim na ovoj temi i po netu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 18, 2018
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja cu najvjerovatnije kod sljedece kupovine ici na Xiaomi a1, redmi 5 plus, Note 5.

    Sacekati pa prilagoditi sa cjenovno i koliko se isplati dati za jedan od ta tri modela.

    Po youtubeu i forumima dosta pozitivnih komentara. Ulozeno dobiveno su odlicni.

    Ne daje mi se više 500km za polovni radije ovako 350-400km nov i sasvim dovoljno.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Treba malo vise upratiti Xiaomi da bi se skontalo gdje je sta.


    Ja sam pravo zagrijan za Mi 6, u planu mi je da ga nekako zbavim, pravo sam se zazelio custom romova i flashanja, a odlicna je podrska za MI 6.

    Čak mi se pomalo svidja i MIUI9, koji fantasticno radi kako sam mogao vidjeti, tu su jos i stereo zvucnici, steta samo nedostatak prosirive memorije i 3.5mm hj
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mi 6 je dobar, samo da je displej veci, 5,1" je premalo. Za te novce bolji je LG G6.
     
    EL NINO CFC likes this.
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    LG G6 nema toliko dobru podrsku na xda kakvu bih ja zelio, recimo Mi 6 ima vec 8.1 koji radi jako dobro, barem po onom sto sam procitao.

    Kod G6 nije baš tako, steta sto Mi 6 nije isao ovim sad trendom sa 18:9, izgleda da su to sacuvali zasad samo za Mi Mix. No Mi 7 ce biti sigurno sa 18:9


    G6 je generalno bolje pakovanje, no planiram duze zadrzati telefon, tako da cu gledati koji budem uzeo da ga iscjedim koliko god mogu.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa i relativno je star telefon, izasao je u aprilu 2017, a ovaj novi trend 18:9 je krenuo krajem godine.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    LG G6 ima Fulmics, nema boljeg custom roma, barem sto se tice ovih izvedenih od originalnog roma, a ja samo takve koristim. AOSP nikad nema kameru kao stock, i uvijek su moguci razni bugovi. Cesto nema podrske za razne senzore u telefonu.

    Fulmics osim sto redovno izlazi, ima vrlo zgodne tweakove, ima cak i OTA podrsku pa se moze radit update poput onih koje proizvodjac pusha. A updates su dosad uglavnom pratili proizvodjaceve security patcheve. Na sve to, developer je pratio nove UX verzije software-a, pa recimo G3 ima Fulmics sa G5 aplikacijama i UI, ali bas lijepo portano, nema nikakvih bugova.

    Nazalost minus je sto LG-jev Oreo za G6 jos uvijek nema ni na vidiku.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A razlika izmedju oreo i nugata je koja? :) Sa custom romom mozes napraviti da izgleda kako hoces, bitno je da je stabilan. Obicno sa novim romom proizvodjaci zeznu stvari i telefon uspori ili ima neki bug pa cekaj zakrpu.
     
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nije to Apple :)
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro, stoji to da nema nekih razlika izmedju Oreo i Nougata, sve su manje razlike izmedju novih OS verzija jer je tako malo prostora za napredak. Ipak, novije je novije. G6 ce poprilicno zakasnit po pitanju Orea, a Android P ce garant isto kasnit, i ne samo to nego mozda i ne dodje.

    Konkurencija LG G6 je sad A8 2018 zapravo, jedino sto LG ima bolju kameru, ostalo je uglavnom na strani A8 2018.