Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Staklo nazad jeste glupost, sjecam se jos od LG Nexusa kako su pucali nazad ko led.
    Ja imam gumenu shockproof masku na Huawei G7 i to sacuva mobitel, ili onu komplet koznu sa preklopom. Ispadao mi je vise puta i pukne samo zastitno staklo koje skinem i stavim novo.
    Mate 10 pro je telefon sa 6gb rama i 128 gb interne memorije, a ima i odlicnu kameru. Meni je to vise od znacaja nego sto je izgled sa maskom.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mate 10 ima i fantastičnu bazeriju.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja nosim Nilkin frosted, dobro izgleda i čuva bar zadnje staklo od ogrebotina kad ga bacim na stol.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ja to pazim bas brutalno. Imam ga od novembra, ni tackice nema na sebi.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zar već :D ma što se tiče mobitela to nema smisla čekati.
    Još kopija ajfona, fuj. Nadam se da ovo nije račan leak.
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam se pravo naložio na Xiaomi Redmi 5 plus model, mislio sam sa ce Note 5 Pro biti mnogo bolji al i nije toliko s obzirom na vecu cijenu.

    Odavno sam odustao od najbolji high end mobitela preskup sport mada kako se stari ulazes novac u druge svrhe.

    Koristim galaxy Note 4 trenutno pa mnogo vagam ili da li usuditi se i uzeti Xiaomi.

    Pogotov izbjegajem edge modele mobitela to je bas stakleno :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Eldorado pogledaj i Honor 7x, 3/4GB rama, 32/64GB interne memorije, dobra baterija, metalno kuciste, 5,9", 18:9 ekran. Na piku je oko 450-500KM. Ispade da samo preporucijem Huawei, ali zaista imaju tih bestbuy modela, jos stancaju nove skoro svaki mjesec.
    Evo Vedo spomenu P20, citam na GsmAreni pripremaju i Y9 model koji je kao Mate 10 lite. Bas su se zadali da popune svaki cosak trzista.
    @Vedo obicni Mate 10 ima home tipku ako ti to sta znaci, ali ga nisam vidio u telecomu.
     
    Last edited: Mar 11, 2018
    Eldorado likes this.
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Trenutno je stalo u svijetu mobitela pa ovi lošiji nekako probijaju se na trzište.

    Prije 3-4 godine sam se smijao Huawei modelima a sad bih rado uzeo P10 al skupo, pogledat cu malo Honor modele.

    Dobro si shvatio nekako ganjam 18:9 ekran, iako me ovaj Galaxy Note 4 odlicno služi.

    Cijena od Xiaomi Redmi 5 Plus me privlaci jer se vrti oko 350km.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Mate 10 ima senzor otiska prsta naprijed i koristi se samo za otkljucavanje, a ne kao home tipka.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kod Huawei podesiv sta radi senzor. Ja sam konkretno upalio da mi je swipe preko njega task manager, single tap back a long tap home... I ugasio fino one on screen dugmad...
    Inače kolega sa posla sačekao malo i uzeo sebi Mate 10 Pro, ja nisam mogao čekati uzmem ovaj P10 Plus. Mate 10 Pro je bas bolji.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne znam cemu ovo kopiranje iPhonea X...po meni su totalno usrali motku sa ovim
    p9 i p10 su bili ekstra dizajnirani telefoni,lijepi i bili su prepoznatljivi...ovo sada ne lici ni na sta
    i jos su kako vidim podebljali cijene ovih novih modela

    i ja planiram mijenjati telefon ali nemam pojma sta bi uzeo
    ima li xiaomi nekih modela sa 18:9 displayom ?
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Naravno da ima, Redmi 5, Redmi 5 Plus, Redmi Note 5 Pro. I bice jos modela, sasvim sigurno, imaju oni Mi Note seriju.
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li neko na hwb da koristi Xiaomi mobitel i svoja iskustva da napiše?

    Pogotov za Redmi 5 plus mobite ako neko ima da se javi :D

    Edit:

    Zanima me jel neko kupovao ili poznaje radnju u Sarajevu MobilShop_Delta kod njih je najjeftiniji R5+. Na piku je najpovolnija cijena 335km
    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 11, 2018
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pola foruma ti ima Xiaomi tako i ja. Redmi 4 note 4/64gb. Za male pare nema bolje pravo solidan fon. Ne može se mjeriti recimo sa s7 ali ovaj je skuplji 3x a malo bolji tek. Jaran koji ima s7 edge uzeo malo da proba rekoh mu cijenu kaže iznenadio se pravo brz jer je imao mala očekivanja radi cijene.
    Baterija danas na 52% a SOT preko 5h. Znaci nikad više dok god ima kinezera ni Samsung ni bilo šta drugo skupo ne uzimam.
    Evo baterija gledam trenutno SOT 8h 41min baterija 20%, živio prijatno.
     
    Eldorado likes this.
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imam ja Mi A1, jako dobar fon.
     
    Eldorado likes this.
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Trenutno je redmi note 4x best buy. Ispod 300km se moze naci nov.
     
    Eldorado likes this.
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Taj i ja imam i odlican je telefon, ali tacno mi se nasmiga ovaj 18:9 display, ali trpim zelju :D
     
    Eldorado likes this.
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Isti sam želim da uzmem sa 18:9 ekranom.

    Prodajem svoj Samsung Galaxy Note 4 pa bujrum, ako ima neko zainteresovan nek se javi u pp.



    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da li je na ovom redmi 5 ova rezolucija mala ,za ovoliki display ?
    rezolucija je 720 x 1440 ?
    https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_5-8768.php
    redmi 4x 290 KM u univerzalnom,godina garancije na sve xiaomi telefone
    m1 A1 je oko 410 KM...isto odlican telefon
    ja sam se ozbiljno zagrijao da mi slijedeci telefon bude xiaomi...za novac koji traze,ubjedljivo najvise daju a to je ono sto ja uvijek trazim
    ulozeno/dobijeno