Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Zippo zato idi na opciju Redmi 5 Plus model on ima FullHD+ rezoluciju sa 5.99" ako ti nije preveliko.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    znam ja to,ali izgleda da je meni ono preveliko
    svakodnevno drzim u ruci ove izduzene modele,tipa galaxy s8/s8+ i ono nema sanse staviti u dzep
    i ovaj redmi 5 plus je 16 cm visok...znaci mora se i pederusa odmah uzeti uz telefon :D
    ovaj plus bi bio idealan da ima ove specifikacije a da je fizicki malo manji
    recimo lg q6 ima 5,5 inca display a manji je fizicki od vecine telefona od 5 inca...bas lijepo lezi u ruci,ali mi nije nesto atraktivan,tj. ne djeluje mi cvrsto,iako je dizajnerski lijep
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam odavno zaboravio kakav je osjecaj mobitel staviti u dzep pantola :D

    Mozda je iphone 4 zadnji mob kojeg sam nosio po dzepu sve poslje od 4.7" sam izbjegavao nositi po dzepovima jer mi smetaju.

    Ako sam evo Galaxy Note 4 tjerao godinu dana moci ce i 5.99" :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa i p10 je kopiranje iphone dizajna. do p9 je vec je telefon imao huawei dizajn.

    evo sad ce biti kao i iphone x, plus i sam emui je kopiranje iosa. i po mom misljenju emui je dosadniji od lg.a cak sto se tice ui/ux.

    Sent from my 6037K using Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa realno,sada svaki telefon lici jedan na drugog,ali ovo sranje sa notch-om mi je glupost teska
    iskreno,meni se ovo ni malo ne svidja,ni na iphone x ni na p20
    mada,uzivo se taj notch nekako slabije istice nego na slikama...ovako bas strsi i bode u oci :D

    sto se tice prilagodjenog androida,meni to i nije toliko bitno...necu ja to nesto caprkati i ganjati...telefon koristim ono normalan,pozivi,poruke,malo viber ,net i jos 3-4 aplikacije i to je to
    samo ,obzirom da ja telefon koristim 2+ godine,hocu da uzmem neki trendovski,da sam IN :D...da mse sluzi naredne 2 godine barem
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Notch je glupost, bolje je imati nesto veci bezel iznad ekrana, pricamo o 5mm, koga briga.

    Apple je namjerno napravio notch kako bi opet bio kontroverzan. To im je vazan dio strategije.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Veci po meni problem je odsustvo home buttona na iPhone X, kada hoces da vidis aktivne aplikacije moras bas dobro povuci prst preko ekrana da ne pobjegnu. Notch toliko i ne smeta, ali da je glupost - jeste.

    Nije toliko problem s dvije ruke :D
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    kao i cijena koja je za budale :)

    telefon koji moze, nazvat, slikat, viber, facebook, 2.5 milja.. :D
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa i Samsung note je tu sa cijenom, neće ni ovaj p20 biti puno jeftiniji. U tome i jeste stvar, keširaš masno za kopiju, bolje onda ići na orginal.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ako je istina da na Huawei ne možeš baratati notifikacijama na lockscreenu i ukidati iste odatle, to je tragikomično. Da ne govorim preofiran ripoff iOS-a. Šteta u mašini poput Mate10Pro imati tako smiješan softver. Sto se tiče veličine S8 nosim normalno u hlačama.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 12, 2018
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Burazeru u pitanju je android, mozes sta hoces i kako hoces. Ja ni na jednom telefonu nisam imao stock launcher nego neki custom. Izuzev za htc-ov sense, on je bio savrsen.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije istina. Koristim skoro godinu dana Huawei telefon. Na Huawei telefonima se ssd može nastati i da bude klasično kao na Androidu sa app drawerom, a i kao na ios. Softver je odličan i daleko bolji od stock androida. Tačno ne znam čemu to loženje na stock android.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Znači možeš na lockscreenu raširiti notifikaciju, pročitati sadržaj maila, ukloniti ga bez da otključaš telefon?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Uzet cu iPhone 7, nekako mi najbolje u ruci lezi, zasitio sam se ovih 2 hand mobitela ala ovaj sgs7e

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
    mirseth likes this.
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dobra je sedmica. Imao sam je poprilicno dugo.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Da, možeš sasvim normalno to uraditi.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    3:00



    A htio sam nedavno da probam mate10pro.
     
    Last edited: Mar 12, 2018
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne kontam šta želiš postići sa ovim videom? Ja telefon (P9 Lite) koristim skoro godinu dana svakodnevno i znam kako funkcioniše, a ti slobodno vjeruj recenzentu koji se s njim igra koji dan ako će ti biti lakše. Ja sam kontao tebe ono stvarno interesuje pa pitaš a ustvari samo hejtaš i hoćeš da ispadneš pametan :)
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne hejtam htio sam kupovati taj telefon i fakat te ozbiljno pitao. Igrao sam se malo sa njim ali tek sad upratio to po ovim klipovima.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Odeš onda do Telekoma i provjeriš, imaju izložen mate 10 haman pro i P10. Ako na P9 Lite sa emui 5.0 i androidom 7.0 ima ovo ne vidim zašto ne bi bilo na daleko skupljim i novijim telefonima.