Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Zna li ko hoce li biti problema ako flasham samsungov fw za galaxy a50 ( kod mene je a505f) a fw koji zelim je a505fn a fn se razlikuje po tome sto fn ima nfc ako sam upravu a f nema. Problem je sto ovaj trenutni fw na njemu sto je ne mogu nigdje da ga nadjem po ovim oficijalnim sajtovima, pa zato i pitam hoce li mu smetati ovaj?

    Edit: nasao sam ovo je turski neki. Mislio sam da je kupljen tel u BHT ali nije ocigledno. Skidam ovaj turski pa cemo da vidimo.
     
    Last edited: Dec 2, 2023
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma nece biti problema a svakako opet mozes nabaciti i neki drugi...kada se otkljuca bootloader,onda je flashovanje akcija koja traje 10ak minuta :D
    A ako taj tvoj nema fizicki cip NFC,onda nece ni raditi ta opcija,iako je podrzana u firmwareu.
     
    SpookyMoO likes this.
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma problem je bio sto sam ja se krenuo igrati sa starim telefonom i bio sam ubijedjen da je uzet u bht ali nije.Neki turski rom na njemu.Uglavnom isti sam instalirao. Otkljucao bootloader i krenuo twrp i root ali sam naletio na problem.Inace je a50 problematican za custom rom egzibicije .Na kraju sam odustao, ponovo flashao iisti rom i zakljucao bootloader vratio sve ocistio gluposti i ostavio.Nemam se kad zezati

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  4. nivla

    nivla Komšija

    zna li neko kako namjestiti google chrome na samsungu, kao i ostale google aplikacije da mi ne budu cirilicne, sve je podeseno na engleski ali mi dolaze notifikacije koje su cirilicne za vremensku prognozu, sto je cudno jer osim drzave bih i grada sarajeva sve sam setovao na engleski jezik
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Negdje ti je u postavkama google-a sigurno nesto poremeceno... Znao je google to sjebati, i meni je nesto na cirilici, neki dan sam primjetio
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da ti nije region "srbija"

    negdje ti je to postavljeno i povlaci odatle i cirilicu.
    Pokusaj i ovo...obrisi data i cache u toj aplikaciji,odradi ponovo update pa unesi grad koji zelis da prikazuje.Vidi i tu da nije sta postavljeno na srbiju
     
  7. NaLe!

    NaLe! Aktivista

  8. nivla

    nivla Komšija

    ja svjesno nisam nigdje, jedino ako po ip adresi logosofta kad sam kuci pokupi region po lokaciji
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da malo odmaknemo od auta :) jel ko kupio S24? Ja sam narucio preko ekupi Ultru. Poslije razocarenja sa S22 U i Exynos, nadam se da ce ovo biti bolja kupovina. Uzeo na rate preko UniCredit banke.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa jel opet za naše teziste exinos?

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Ultra nije, obični i plus da.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Za Ultra je samo snapdragon, za cijeli svijet, a S24 i S24+ su kod nas Exynos.... smece
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koji fail.
    Trebao bi da je dobar, procesor ima odlične preformanse, treba sačekati kakav je sa baterijom. Ostalo sve kao i s23 nema više nekog značajnog skoka, sve mic po mic.
    Mada ovaj Ai je bullshit, meni cisti gimic

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja ovih dana koristim S23 obicni...kontam ga malo testirati pa mozda i ostaviti ...malo je manji nego li sam navikao ali me pozitivno iznenadila baterija...u standby ne trosi nista...a i kad se koristi,procenat opada jako sporo,cak sporije nego na mom xiaomi 11t,jer sam mu bateriju prilicno eksploatisao pa je sada osjetno slabija nego je bila kada sam tek uzeo telefon.
    Brzina,ekran,kamera...to je sve top,jedino baterija mi je glavna ...a realno volio bi i da je veci,idealan bi mi bio S23+ .
    Cak mi se svidja i ovaj njihov skin,sa verzijom 6...jeste da slici iOSu sada ali je vizuelno lijep.
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nego mali off, trazim pomalo cudne i ne bas tako cesto vidjene telefone, ali zelim bas nesto sto nije ni Apple ni Google, odnosno decentralizacija, jer sve se vise uvodi kontrole i ovog AI crap-a :D
    Npr kod nas ima da se kupi Fairphone 4, ali je pomalo pricey s obzirom da je budget telefon
    Ganjam nesto poput PinePhone na sta moze Ubuntu Touch ili PostmarketOS, takodjer je interesantan i ovaj Pro1X s qwerty tastaturom, pa ako je ko naletio da se nesto od tog prodaje gdje nek javi :D
    U najgorem slucaju mozda neki dumbphone :D

    https://itsfoss.com/linux-phones/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Jan 21, 2024
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam gledao one feature phone Nokia sa kaios sto podržava whatsapp.
     
    Reznor likes this.
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    Šta sada koristiš?

    Meni je tako krivo što Megoo se prestao razvijati, koristio ga na N9, odličan sustav sa takvim potencijalom u to vrijeme, da ga je Nokia nastavila razvijati i da se nisu prodali M$ pa ja sam uvjeren da bi totalno drugačija situacija na tržištu bila danas.

    Na kraju, telefon najviše radi aplikacija na njemu koristiš, ako nema bar 3 neke koje svakodnevno koristiš, mislim da nema neke budućnosti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Qler likes this.
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    I N9 i N900 su bili telefoni na wish listi, ali tada nisam mogao da ih kupim, bio je jos jedan HTC HD2 - moglo se svasta flashati na njega :D
    Sad N900 mislim da nema nijedan na OLX onako zabave radi uzeti i cackati :)
    Trenutno kod mene iPhone 14 Pro, dobar telefon bez price, ali ovo je 2024 godina, a ja i dalje kao korisnik nemam mogucnost da jednostavno promijenim zvuk notifikacije za sve aplikacije, kao ni custom ringtone, isto tako nemam access svim fajlovima na telefonu npr ako prebacis MP3, Apple Music ga ne cita, moras instalirati 3rd party app kao VLC ili VOX, na Androidu imaju isto neke slicne gluposti s permisijama, ali opet je to manje nego na iOS. Cilj je naci nesto fleksibilnije s vise customizacije i kontrole nad uredjajem, a ne da uredjaj kontrolise mene, slicno i za aplikacije :D
    Mozda jednostavno Android bez Google servisa bi bio dobar pocetak :)
    Kao sekundarni testni uredjaj imam Pixel 3XL, no za Ubuntu Touch mi treba recimo 3a.
    Uglavnom cilj je malo se maknuti od drustvenih mreza i freemium aplikacija tipa Spotify i zamijeniti ih FOSS alternativama :)
    Mislim da moji kriteriji vise odgovaraju dumbphone-u, imao sam jednog kolegu koji je imao onaj alcatel s trafike, ali je i on na kraju uzeo smartphone :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako se želiš maknuti sa društvenih mreža jednostavno ih ne instaliraš.
    Ili instaliraš i kostisris samo ako dobiješ neku obavjest, tako ja barem.
    A to za nokiju. Ima neki kultni status ali i symbian i taj me go su spore bugovite kante bile.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa morali su biti spori kada su procesori tada bili na 300 - 400 MHz :D
    Ali logika sistema i funkcionalnost su bili ispred svog vremena...upravljanje fajlovima i instaliranje programa i svega...u to vrijeme,prije 15+ godina je bilo vrh.