Google Chrome browser

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, Sep 3, 2008.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ima li još neko problema sa chromom kad god se otvori tab u kojem ima flash npr yt klip? Pc jednostavno laga, ponekad se i proces 'zaglavi' pa a moram preko task managera isključiti, mrtav je Jime. Ovo mi se dešava na 2 računara na jednom xp na drugom sedmica. Stvarno iritira, da nema Adobea i jbn flasha svijet bi bio mnogo ljepše mjesto.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Samo chrome koristim i nisam imao tih problema.
     
  3. c1600

    c1600 Novi član

    Imao taj problem sa verzijama 15,16 i obrisao ga.Svaki se put rusio na flashu a za brovser koji je "pretekao" konkurenciju :lol: to je neoprostivo
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

  5. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Chrome koristim aktivno, imam i firefox i Operu, ali oni su tu samo instalirani za svaki slučaj... A isto ovo mi se zna desiti, ne stalo, ali često se desi, da se sruši ili flash ili da zakuje skroz tako da moram preko taska ga ugasiti...
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Novi Safari mi se cini brzi od Chroma, jel ko jos probao?
     
  7. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Imam veliki problem. Ne znam kako da sklonim ovo, i ne znam otkud mi se uopće pojavilo. Reinstalirlo google chrome ostalo, skeniro antivirusom i anti spy wareom i dalje je ostalo, ne znam ni kako se to zove. Zbog reinstalacije pogubio sam sve šifre i pasworde, imam ih jedino kopirane u posebnom folderu.

    Kako da uklonim ovo uokvireno crvenom bojom?!?!?!

    [​IMG]



    Molim vas, pomoziteee.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pregledaj ekstenzije u chrome-u. (options-extensions)
     
  9. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Hvala dog father, to je prvo što sam uradio ali nigdje ga nema u ekstenzijama. To što imam na pc-u je Complitly, tako se zove... Pokušo sam čak i u control panelu da ga obrišem, ali ni tamo ga nema.

    Postoji li ikakav način da se riješim toga???
     
  10. fipi

    fipi Aktivista

    to ti je addon ili ta extenzija, zove se vshare ja mislim, ja sam ga uklonijo i nemam vise problema sa tim
     
  11. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Kako si ga uklonio?

    EDIT: Riješio sam problem tako što sam otišao tamo gdje je instaliran Chrome i počeo sam nasumično brisati fajlove... :lol:

    Ali sam usput obriso još neke stvari, ali to sam lako sredi. U svakom slučaju hvala na pomoći. :D
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Prijavljen sam sa gmail acc na chrome, i sve mi je exteznije i bookmarke syncao kako treba i to.
    Međutim neki dan sam stavio da mi kriptira podatke, i odmah mi je počelo to stvarati problema na Androidu jer sam imao uključen sync bookmarka
    sa njim, i čim sam stavio da kriptira sadržaj (na PC) na Androidu su počeli problemi.
    Sada nikako nemogu isključiti opciju da ne kriptira račun i postavke, jer želim da imam normalan sync PC-Android.

    Pokušao sam da se log out sa Chroma na PC i ponovo prijavim i sve, međutim ne ide.
     
  13. pac

    pac Komšija

    Postoji li kakava mogucnost da stranicu koju sam posjecivao prije par dana otvorim u nekom cached/offline obliku?
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Ako stranica vise nije dostupna, mozes je preko pretrazivaca potraziti upravo u takvoj formi.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. selvin

    selvin Moderator

    A opcija Recently closed tabs? Zadnjih 10 snima cini mi se.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    E hvala.. baš mi to treba. Inace su mi komande na mišu pa cesto kliknem greškom brisanje taba a kada ga vratim sa ovom gore kantom ostane samo na zadnjoj stranici.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ubagovo mi se danas nesto krom, otvara sporo stranice.. dilej zna biti oko minute. Ali je stvar sto sporo otvara i chrome://chrome/settings/ tako da nije do neta. Istina da mi se flash poceo rušiti sad' nisam sigurna da li je do njega.

    Gasio sam extensions ali ne pomaze.

    Znaci samo ovako stoji duze vrijeme:

    [​IMG]

    Ima li jos kakva solucija da se sta poduzme osime reinstalacije ? Imam preko 30 linkova u speed dialu i peglanje je vracati iste nazad jer moram i thumbnail posebno postavljati.. da ne kazem da sam ih 2-3 promjenio u kratko vrijeme pa sam svaki put iznova ubacivao linkove.
     
  19. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Firefox 15.0.1 & Chrome 22 , Firefox mi je postao default samo zbog zvuka 5.1(output) u opcijama-Applications sam sve audio naštimao sa Winamp u kojem output plugin Vista sound5_1 uredno sve stereo šalje na 5.1 , ali U Chrome je to nemoguće naštimati ! Tu su negdje po brzini... nakon dugo vremena sam se vratio na Firefox , ali opet koristim za neke stranice Chrome ! Znači svaki zvuk (youtube,vimeo,... itd my space-player..) mi radi 5.1 dok u Chrome samo stereo front L&R!

    Da li neko zna jel li moguće nešto slično (sa zvukom na 5.1) u Chrome ? Nište ne progoogla!
     
  20. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Evo sad probao u Opera 12.02 , 5.1 radi OK ,nisam ništa dirao u opcijama !