HTC desire HD

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by JayJay, Apr 14, 2011.

  1. JayJay

    JayJay Novi član

    Pozdrav svima!

    Ljudi imate li kakvih iskustava sa HTC desire HD, kakav je, isplati li se uzimati, je li mu stvarno losa kamera i da li se kvari cesto kako se prica?
    Je li bolji od N8 nokie?
    Koji bi prije uzeli mob: desire HD ili samsung galaxy s i zasto?
    Zna li ko gdje bi se mogao najjeftinije nabaviti u Sarajevu?

    Hvala unaprijed.. :)
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sto se tiche hardvera, galaxy s ima bolji display.

    Oba telefona moras rootat, i instalirati custom firmware, da bi dobio 100% od njih.
    I sto se baterije tiche, a i mogucnosti.

    Ja sam imao desire, pa sam presao na desire HD. Odlican telefon, ima svoje boljke kao i svi ostali, ali nisam primjetio da se nesto kvari.
     
  3. JayJay

    JayJay Novi član

    Koje su mu boljke drug? kakva mu je kamera i jel sam preko kompa mogu da instaliram novi firmware?
    Znas li koga da daje dobre cijene za njega?
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa baterija je slaba, bez obzira sta uradis, ja je moram puniti svako vece, jer koristim telefon poslovno.

    Po meni kamera je sasvim ok za mobitela. Ima malih problema sa fokusom, ali samo trebas sacekati par sekundi vise da auto fokusira i to je to.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vidim kod nas se pojavio i Desire S koji ima nesto manji displej od HD modela, kamera je 5 mpx, ali je baterija bolja, sto se tice procesora i RAM-a su isti. E sad isplati li se dati oko 100KM vise za Desire HD?
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Gdje to kod nas? :)
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taj Desire S je bolji sto se hardvera tice, ima 1.1GB ROM i 768MB RAM memorije - to je i najbitnije. Nesto je i manji.

    Novi Wildfire S ne izgleda lose:
    http://www.gsmarena.com/htc_wildfire_s-3777.php

    Sto je najbitnije, povecali su rezoluciju ekrana.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovi kraljevi iz HTC-a stancaju svaki mjesec pet novih modela, a ja cekam SE Xperiu Arc ko ozeblo sunce, na kraju ce izgleda biti HTC.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Mali OT, a po pitanju dostupnosti novih telefona. Bas me zanima kako ce izgledati prodaja telefona u polulegalnim radnjama kada (ako) profunkcionise fiskalizacija.
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nije mi se svidio Arc ni sekunde. Izgleda onako dizajnerski, ali kad ga u ruku uzmes, nemas onaj osjecaj solidnog telefona kao kad drzis desire, desire hd ili iphone 4.

    Evo slike sa kamere od desire hd, ako je loshe, e onda fakat ne znam kakva treba biti.

    [​IMG]
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni neide u glavu kako su mogli u desire hd staviti tako slabu bateriju od samo 1230 mAh, pa wildfire je imao bolju. Ipak je u pitanju 4.3" ekran, a i sam model je u vrhu HTC ponude. Inace je ekstra telefon, mozda malo prevelik za moj ukus.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    U mom I5700 je baterija od 1500mAh, ali je i to slabo. Kad pucam internet i wifi spichim je u par sati.

    Meni ni desire u ruci ne djeluje kao solidan telefon. Više kao tanka čokolada za kuhanje. :mrgreen:
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    4.3" ekran jest prevelik. 4" plafon, bolje manji ekran sa visom rezolucijom. 3.7" je dovoljno veliko imho.

    Desire HD bi trebao imati barem 1800mAh bateriju...
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Trebao je. Al ne ide radi cijene. Baterija je ok za jedan smartphone, moras ga puniti svako veche. Samo na stocku je kita.

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  17. metallac

    metallac Aktivista

    Još malo i biće ekrani i 5 inča samo da bi bili bolji od konkurencije... Po meni je 3,7 inča plafon i to je dosta velik ekran...
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Evo na mom I5700 valjda je 3,2, i fakat nije mali ekran.
     
  19. neko

    neko Aktivista

    Zeleni, gdje si "uzo" HTC? dobro bi bilo da se moze negdje kupiti s garancijom, a ne da rizikujem 600-700KM bezveze.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zeleni ti je inace u Svedskoj. :D