HTC desire HD

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by JayJay, Apr 14, 2011.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije uopce upitna velicina Orangea u poredjenju sa nasim Telecomom ali kolega je bio slobodan da stavi izjavu "kojem to svijetu dobijes telefon dzabe, ja imam familiju u Svedskoj i tamo nije tako", pa sam mu skladno tome i odgovorio koji je "svijet" u pitanju i sa kakvim cijenama.
     
  2. Esprit

    Esprit Aktivista

    naravno da cu biti slobodan da takvo nesto pitam, jer nacin na koji si ti spomenuo taj svijet ispada da se samo kod nas kupuju telefoni, a vani se dijele djabe. ne sumnjam da ima jos zemalja ciji operateri mogu sebi priustiti da mobitele daju djabe svojim pretplatnicima, samo sto sam siguran da je puno vise onih koji ih naplacuju. tako da opet kazem, svicarska nije citav svijet.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma opet ti njega masno platis kad dajes 30-40 eura svaki mjesec 2-3 godine.

    Istina ima i dobrih deal-ova u odnosu na BiH, evo ja npr. mogu uzeti Galaxy S II za 30 eura mjesecno na ugovor od 2 godine, 720 eura na kraju im dam a imam sve potrebno u tarifi.

    http://www.drei.at/webshop/prepareShopp ... -416109132
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kud spomenuh kako je to u svijetu/Europi... :D

    Pretplate su mozda skuplje, ali vise pricas, imas HDSPA i sta sve ne. Mobitelom surfas kad ti padne na pamet, naravno da to i platis. A vala kakav je tamo standard...
     
  5. neko

    neko Aktivista

    ovo je dobra informacija, samo de nam pojasni malo bolje o cemu se radi, da i mi ostali mozemo traziti. :D
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Imas naljepnicu na svakom telfonu ..na bateriji, koja "ode" u crveno ako dodje u kontakt sa vodom:

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja kad sam uzeo n97 u telecomu, dobio telefon, i sad posti inace sam svaki telefon prije kad sam kupio, istrosio sam bateriju dok se telefon ne ugrasi i onda sam ga napunio, ali kon nokie n97, baterija se ispraznila, ne moze se vise ni upaliti ni napuniti baterija da se upali tel. telefon crko, nikako ne reaguje, hajd rek dobro dogadja se to i najboljim pa i njima, ja odnesem njima i tako kazem za taj problem i kazu da dodjem za 7 dana po telefon, ja dosao sav sretan, ovaj put mora raditi perfektno, i ja upalim telefon normala, i opet kad se istrosila baterija, opet isti problem, telefon ne reaguje, znam kad ustekam da se puni, na telefonu sa strane svijetli lampica, al kod mene ne svijetli, i odnesem opet njima telefon, i tako mi se to desavalo ukupno 3 puta... sreca pa nije meni namjenjen telefon bio vec mom ćaći, da je za mene bio telefon, otisao bih im tamo i sve opsovao, dosta mi je sto su me patili sa adslom prije.... i nakon toga, zvali su me par puta na kucni, za nekakve ponude... budale
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako naljepnica ode u crveno?

    Kod mene to na bateriji izgleda skroz crno, kao crna plastika, nije tako uopšte.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam sta si ti gledao ali izgleda ovako:

    [​IMG]

    Eto kakao ode u crveno.

    (moje su baterije)
     
  11. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Kod N95
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Kod N97- u gornjem lijevom cosku
    [​IMG]
     
  12. wragg

    wragg Aktivista

    Sta mislite o Desire Z? Ja sam ga dobio prije nekih mjesec dana i ni sad mi nije jasno kako sam zivio bez fizicke tipkovnice na ovim Androidima :D
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Zavisi od tipa korisnika. Za one koji pisu puno mailova i vise na socijalnim mrezama, svakako ima smisla.
     
  14. wragg

    wragg Aktivista

    Definitivno. Ako dnevno prođem bez 30 mailova, znaci da je neradni dan :mrgreen:
    Sto se tice socijalnih mreza, za njih je namjenjen ChaCha. Ovaj je vise "PRO" model.
    Kad su dosli telefoni u firmu, kolega mi ispred nosa mazne Desire HD, tako da je meni ostao Z. Moram priznati da mi je sada drago sto je tako ispalo. Pisanje mailova je skoro pa uzitak, SLCD od 3.7" je stvarno odlican, a procesor iako "samo" 800MHz je dosta jaci od prethodne generacije Snapdragona na 1GHz. Naravno, uvijek se moze clocknuti malo, pa dobiti performanse jednoga HD-a, ali po meni nema potrebe. Jos nisam dozivio da mi je zafalilo procesorske snage. Vrtim sluzbeni Gingerbread (rootan) i nemam nikakvih zamjerki. Cak stovise, probao sam i razne custom ROMove, ali sam se opet na kraju vratio na sluzbeni i zakljucio da je najstabilniji i najpotpuniji. Baterija je isto odlicna i uz stalno upaljen WiFi (ili 3G kad sam vani), nesto mailanja i dosta razgovora, te pomalo igranja Angry Birds te Tapatalka, baterija traje i po 3 dana. Naravno, ovo je nakon nekih mjesec dana koristenja. Na pocetku nije mogla ni dan.
     
  15. neko

    neko Aktivista

    NAILS hvala na odgovoru. i znaci ako telefon ode, a ovo bude crveno garancija propada? e, svasta...
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Vjerujem da se baterija moze uzeti kada je znoj na ruci i da aktiviras naljepnicu. S' druge strane, tesko da ce vjerovati da telefon nije bio izlozen vecoj vlaznosti i da se radi o nesretnom slucaju.

    Takodjer, vidim da ima mnogo slucajeva gdje je dijagnoza ista - uticaj vlage. Ako naljepnica nije aktivirana, treba demantovati njihove zakljucke zasto telefon ne radi.

    I neko rece da na licu mjesta pogledaju (dok je stranka u prisustvu) da li je naljepnica "ispravna". Bas me zanima kako se to izvede jer se telefoni salju servisu firme koja nabavlja telefone telekomu a ne servisu telekoma (mobis, stanić ili ko trenutno nabavlja..).
     
  17. wragg

    wragg Aktivista

    Obicno vam servis nece odbiti jamstvo samo radi naljepnice. Ako se vidi oksidacija na ploci, onda se ta naljepnica uzima kao jedan od dokaza vlage, ali se obicno prilozi i fotografije te oksidacije ako stranka to trazi. Morate shvatiti da ni servis nece nista zaraditi ako vam odbije jamstvo, tako da ni njima to nije u interesu.
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa ako ne mogu popraviti uredjaj i moraju dati novi, sigurno da im je u interesu da svale na korisnika.
     
  19. wragg

    wragg Aktivista

    Opet si u krivu. Proizvođač daje novi uređaj ako je zahtjev za jamstvom opravdan, a uređaj se ne moze popraviti. Servis ne financira novi uređaj, ali u tom slucaju gubi prihod od servisiranja. Dok god se uređaj moze popraviti, svakom iole normalnom servisu je u interesu da ga popravi, a ne da odbije to jamstvo.
    Govorimo naravno o ovlastenim servisima i "legalno" prodanim uređajima koji imaju jamstvo u takvim servisima. Ako kupite telefon na pijaci, i imate jamstvo privatnog servisa, naravno da ce svaki put odbiti to jamstvo jer ga mora platiti iz svog dzepa.