HTC desire HD

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by JayJay, Apr 14, 2011.

  1. tux_

    tux_ Aktivista

    OK DHD konacno u rukama.. Googlao sam i trazio po forumu ali nisam mogao naci kako podesiti BH Telecom mobilni internet? :?
     
  2. irhadkul

    irhadkul Komšija

    telecom ce ti sam poslati podesavanja.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma odes Settings->Wireless and Networks ->Mobile Networks

    Tu ukljuci "Use packet data"

    Idi onda na "access Point Names" i dodaj novi APN pod nazivom active.bhmobile.ba

    Ovo vazi ako si na BHT Ultri
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Gasi ziv bio te access pointe i samo se konektuj preko wifia, jer ces u suprotnom biti bez ultra kredita brzo, svaka aplikacija uvijek vozi nesto sa neta.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  5. tux_

    tux_ Aktivista

    Nema sanse da proradi.. Ukucao i IP servera i proxy port itd sa ove stranice http://www.bhtelecom.ba/2079.html nece pa nece..
     
  6. tux_

    tux_ Aktivista

    Twitter, Gmail i to je to uglavnom.. Ne bih kupovao nesto ovako da mi nije potrebno "on the go". Kad sam kuci imam PC : )
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Stavi te postavke na default, imas onu mobile connection kvakicu, iskljuci, ukljuci, trebalo bi proraditi, barem je meni tako.
     
  8. tux_

    tux_ Aktivista

    Funny thing.. Upravo sam skontao da mi mobile net ustvari radi (npr kad skidam nesto sa marketa i sl.) no browsing nece nikako..
     
  9. EMTEC

    EMTEC Novi član

  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Bila su dva ili tri HTC modela i jedan od njih je bio DHD ali im nije bilo cijena. Sada ih nema nikako.
     
  12. Esh

    Esh HWB

  13. ENES_M

    ENES_M Novi član

    Eh ponovno ozivljavanje teme.Danas gledam na stranici BHTelekoma imaju izbaceni i modeli i cijene.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Cijene su im strasne u odnosu na ponudu u radnji, a i inace nisam ljubitelj placanja na rate. Bolje se stisnuti par mjeseci skupiti novac i platiti kesom nego davati nekome kamatu na godinu ili dvije, da ne spominjem koliko ce taj mobitel biti neaktuelan kad ga otplatim.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nemas garancije u tim radnjama o kojima pricas. :) Ja bih vec uzeo telefon da je tako jednostavno.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na ovaj moj desire s sam dobio 6 mjeseci garancije, ako i bude kvarova poslije prezivjet cu, mada sumnjam da ima neko strucan kod nas da popravlja ovakve telefone. Da mi ga zamijene za nov nevjerujem ni da ce telekom to uraditi. Bit ce ono, "nestrucno rukovanje i nespada pod garanciju". Opet kada saberes kamate u telekomu i koliko te na pretplati oderu nisu mi bolja opcija nikako.
     
  17. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Pa cijene ovise o paketu koji imas.
    Mene Desire HD dodje 252 Km bez PDV sto mi je sasvim OK. Ne vjerujem da mogu proci jeftinije po tim radnjama.
     
  18. ENES_M

    ENES_M Novi član

    Mislim da vrijedi uzeti u telekomu.Ja koristim paket mini i namjeravam uzeti Desire, dok bude u Bugojnu u telekom centru.HTC DEsire u Univerzalno.com košta 610KM.Mene na 24 mjeseca u paketu Mini, sa PDV HTC Desire košta 683 KM-znaci samo je 70KM skuplji nego u Univetrzalno.com, a garancija je godinu dana.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jarane u Bugojnu nikad nemas iole ozbiljnijeg telefona u telekomu, ja kad sam trazio tel bio je samo 1 kom i5800 ovo ostalo sve talasika dummy telefoni, nego spucaj na grbavicu i uzmi telefon, halali njihove rate i garancije.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ista situacija i u Travniku. Ako šta dođe to se preko štele raznese i nema šanse da dobiješ kakav solidan telefon a cijene im paprene u pm. Buraz uzeo samsunga prije par godina 400KM preko fiksnog na godinu, malo je reći da taj isti telefon nakon godine nakon što je otplaćen u radnjama bio možda 2 stoje.