HTC desire HD

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by JayJay, Apr 14, 2011.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Probajte telefon par dana pa onda pricajte, i ja sam mislio da je DHD ogroman, dok ga nisam poceo koristiti. Ne osjeca se nista puno veci od obicnog desire poslje par dana upotrebe.
     
  2. neko

    neko Aktivista

    ma u pravu si, "ne kudi konja kojeg nisi jahao", ali onako na prvu izgleda stvaaarno ogroman. uglavnom, maloprije u bbi centru, na m-tel "salteru" ima ponuda za 15KM mjesecno se moze uzeti, a u "fonTELe" kaze onaj polovan je 500KM i daju oni godinu garancije (ko zna jel' to sta vrijedi?!), a nov je 700KM i opet njihova godina garancije.
     
  3. tux_

    tux_ Aktivista

    So Nexus S ili Galaxy ? Ili nesto trece za tu cijenu? Razmisljao sam i o Desire HD ali me te price o bateriji tjeraju od njega
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sad se slazem s ovim, imao sam priliku procackati Xperiu X10 (4") i uopce nije preveliko. :smt003
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    nexus s ako hoces googleove direktne apgrejde. Za dhd, nije baterija toliko losha. Kad ga rootash :) Meni je poslovni telefon jebiga. Kontaj da mi treba 40 minuta ujutro do posla, 40 minuta nazad. Tad je telefon u konstantnoj upotrebi, znaci browser, tapatalk, facebook. + razgovori u toku dana, sms.

    Kad dodjem kuci baterija je na pola, spusti se na 25% prije spavanja, i tad ga ustekam opet.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cime ti to ides na posao, vlakom? :D
     
  7. tux_

    tux_ Aktivista

    1. Da li se DHD moze upgrejdati na 2.3 ili na nesto novije mozda ?
    2. Da li bez rootanja baterija moze da traje 1 dan sa: 15ak min razgovora, ne vise od par SMS-ova, 4-5 sati push mail-a,povremenog browsanja,Twittera itd.. ?
    3. Da li se generalno apps mogu instalirati na SD ?
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Metro-om jebiga :) 40min od vrata do vrata, ali cackam telefon i dok hodam.
    Od kako sam dobio mw600 headset, pa slusam radio direktno, ne streamam, baterija jos duze traje :)

    tux :
    1. HTC je najavio 2.3 upgrade za DHD, postoji vise 2.3 dhd romova, ali neche biti dobri dok HTC ne izbaci source, sto moraju, jer Android je dijelom pod GPL.
    2. To dodje kao neka light upotreba po meni. Meni je pushmail ukljucen non stop, gmail, exchange, onda facebook i gtalk poruke. Cak i prije rootanja bilo je ok.
    3. 2.2 froyo je omogucio micanja applikacija na SD. Problem s tim je ako mountas SD karticu na kompjuteru, ti programi postaju nedostupni na telefonu. Problem je rijesen sa A2SD+ skriptama, koje pomjere dalvik (app) cache na SD. To je opet root, pa custom rom. Ali sa DHD nemas potrebe instaliranja aplikacija na SD, imas gigabajt dostupno za to, i onda koju god SD karticu uzimes za muziku, filmove, serije i tako.
     
  9. tux_

    tux_ Aktivista

    Ma ja sam ti "na nogama" od 6am do 8pm kad bi mogao taj period da izdrzi uz gore navedeno (Ok, ajmo reci da ce mail i ostale push notifikacije biti ON stalno) onda bi definitivno uzeo DHD.

    Nemam predstavu koliko aplikacije pojedinacno uzmu prostora pa sam kontao da je 1 GB mozda i malo : )
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Izdržat će 100% Nije to kao što ti misliš da baterija ne može 2h trajat. Aplikacije su ti po pola mb, pa do par mb neke veće ili igre, tako da je 1gb i više nego dovoljno.
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja imam 40ak aplikacija instalirano, i jos uvijek imam 750mb slobodno :) Pa kontaj.
     
  12. tux_

    tux_ Aktivista

    Eh odlicno,mislim onda da je to to : ). Vidim da se kod nas poceo pojavljivati Incredible S, i on je tu negdje (osim malo manjeg displaya) ali mi se onaj back dizajn nikako ne svidja + skuplji je za nekih 100km po meni bez razloga..
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Incredible S kako sam uspio vidjeti i pored bolje baterija i manjeg displeja ima krace vrijeme na stand by nego u DHD, dok je vrijeme razgovora neznatno duze, tako da se neispalti dati 100 km vise, DHD je bolji izbor.
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ne znam kakve su ti kriterije za izbor telefona, ali ja bih fakat pogledao jedan od onih zte blade telefona sto bahamut prodaje.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A Motorola Defy? Kosta oko 500KM i potencijalni je best-buy.

    Takodjer, bijesni Optimus 2X je oko 800KM, za te pare se dobije ubjedljivo najjaci hardware.
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Optimus 2x je sranje zivo. Ne bih ga da mi ga besplatno daju. Morali su biti prvi sa dual core. I bili su prvi, i to bi bilo to o tom telefonu. Koci, restartuje se, crpi bateriju, ekrani umiru, to je sve sto citam od prilike na LG 2x forumu.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro, nece ni trebati dugo cekat nove dual-core modele poput Galaxy 2.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Bio na testu proteklu sedmicu, iskustva jako dobra..
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dzaba ako su neke stvari problematicne kao sto Zeleni veli. :?
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    HTC releaso gingerbread za DHD :)