Igre 2018

Discussion in 'Igre i konzole' started by Aldiin, Dec 27, 2017.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. Esh

    Esh HWB

    Last edited: Aug 18, 2018
  3. NAILS

    NAILS Moderator

  4. Neso

    Neso Komšija

  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Narucio sam Aurora limited edition, ovo stvarno jedva cekam.
    Atmosfera metra je nenadjebiva.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

  7. Decerto

    Decerto Komšija

    meni je se prvi rage stvarno svidio...jos sam ga presao na staroj 8800GT,a opet mi je igra bila vrh. Sad kad opet razmislim,mogao sam ga pristavit da se skida :D
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nema ovaj haman nikakve veze s prvom igrom. I meni je prvi dio legao, iako skoro da nije bilo price, samo mi se svidjao gunplay.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jeli i rage 2koristi iD 7 kao i novi Doom?
     
  10. Neso

    Neso Komšija



    Fakat beton izgleda
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jedina mana metra su animacije likova.
    Ono ne ocekujem naughty dog nivo, ali to ih prati od prvog release, prije 9 godina.
    Mogu pricati sta hoce, ovo je tesko modifikovani X-ray engine iz stalkera, nije to losa stvar, dapace engine je veoma dobar, skalabilan, ali najveci problem je novac kod metro serijala.
    Malo sam kopao, shadow of tomb ima budzet od 100 miliona USD, da ne govorim o first party titlovima.
    Ali svakako jedva cekam igru.
    Pricalo se npr. da je God of War imao bukvalno neogranicen budzet, pristup svim optimizacijama koje postoje, pristup Mark Cerny-u i itd.
     
    Last edited: Aug 22, 2018
  12. xman

    xman Komšija

    Nisam siguran da mi se gameplay Rage-a svidio. Nije mi reprezentativan u namjeri da prikaze gameplay kao kaoticnu nabrijanu akciju a i onaj sto je igrao je mutav:D. Nekako mi je i wingstick lose prikazan a u kecu je bas bio merak kasapiti sa njime...
    A metro izgleda spektakularno. Da su oni momci koji su radili stalkera(nemal broj je dio metro tima koliko znam) imali ovaj engine i budzet i da prave stalkere sada...napravili bi najbolji fps ikada. Meni je stalker onakav kakav jest najbolji fps kog sam igrao. Ne znam da sam izmedju stalkera i metra igrao fps ili bilo koju igru sa tako nevjerovatnom atmosferom da je zabavno samo hodati mapom i boraviti u tom svijetu.
     
    Sena likes this.
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @Sena ma naughty dog je meni najbolji developer ikad. Oni što naprave bude masterpiece.
     
    Sena likes this.
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    I meni iskreno, gledao sam tech za Last of Us 2, simulacije tijela, ne samo Ellie, nego svih likova, refleksije, globalna iluminacija i fizika destrukcije, reagovanja neprijatelja na udarce, pucnjeve su extremno impresivni.
    Mnogi analiticari kazu da ce biti tehnicki najjaca igra ove generacije.
    Ljudima koji su decenije u ovo, poslu nije jasno kako su neke stvari izveli.
    Takodjer se suska da je najskuplja igra ikad.
     
    Last edited: Aug 22, 2018
    Aldiin likes this.
  15. vutra

    vutra Komšija

  16. Neso

    Neso Komšija

    Da ko hoce odradit development neke igre sa James Cameronom u timu, da im cika pokaze par trikova ;)
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

  18. Neso

    Neso Komšija

  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Metro izgleda kao zavrsena igra, iako je beta. Steta sto je ovo snimano na konzoli jer su pokreli lika kada se okrece lijevo ili desno kao robota. Zbog toga mi FPS nikako nije za gamepada.
     
  20. Neso

    Neso Komšija

    Ma PC je Tito za sve zanrove vala, nema tu price. Da je dobar hardware cijenovno pristupacniji tesko bi se konzole gurale na trzistu.