Intel Core 7th Gen: Kaby Lake

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Aug 31, 2016.

  1. Esh

    Esh HWB

    Ukratko, nasljednik Intel Skylake platforme, Kaby Lake je također na 14 nm procesu uz određene optimizacije u proizvodnji, te fokus na poboljšavanje grafičkih performansi IGP-a i hardverski optimiziranu podršku za 4k UHD streaming i editing. Već kroz mjesec - dva idu prvo novi modeli notebook računara, dok bi desktop procesori trebali biti predstavljeni tek u januaru, što je zanimljivo i zbog toga što i AMD cilja na sličan termin sa Zen procesorima. Spominje se i neko poboljšanje performansi od 12% u SYSMarku između modela i7-7500U i i7-6500U, pa ćemo vidjeti tek poslije šta to znači u praksi...



    Intel PR: https://newsroom.intel.com/editorials/n ... -internet/

    Puno više informacija na: PCPer i AnandTech.

    Ako je neko imaš baš u planu da kupi novi notebook računar kroz mjesec - dva, vjerovatno se isplati strpiti za hardversko osvježenje sa Kaby Lake.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    izlazi sedma generacija "i" procesora a kod mene jos uvijek cual core hahha
    puno bolje pratim tehnologiju,nego sto je koristim...jbga pare nadju druge puteve da se potrose
    sorry za off,nego me nasmija moja "masina" :D
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Pa ako je sve što radiš na računaru oko surfanja i poneke multimedije, da, bilo koji i7 ti je paljenje para. Zato nekad idu ti novci svojim putem. I ja sam postao jako cheap po pitanju upgrejdovanja, iako se bavim IT-om, kada više nemaš gamerskih prohtjeva poprilično se skaliraju nazad hardverski prohtjevi.

    Dobio z97 Sabretooth, polovan i5 iz izraela, 8Gb iz stare mašine, itd. Ali nema ništa ljepše kad se radi neki dobar računar, samo što ja to većinom radim za druge, hhh. Imam osjećaj da će u praksi ovo poljuljati AMD ili ovi iz mene govori posljednjih 10 godina iskustva sa AMD najavama... Volio bih da budu tu negdje

    Sent from my MI 4W using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma intelovi procesori su ekstra,samo su i preskupi
    oni izgleda AMD vise i ne smatraju konkurencijom,imaju skoro duplo vece cijene od AMDovih procesora a nekako za prosjecne korisnike i nije toliko bitno koji je procosor...i za gameing je manje bitan procosor od graficke
    dobro je sto su sada procesori ustvari SOCovi,pa imaju i grafiku koja je svakom generacijom sve bolja i vec sada je na nivou high end grafickih od prije 4-5 godina
    prebrzo ova tehnologija napreduje,bas bas prebrzo
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Počeli štancat procesore ko novine.
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Kako misliš?
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Kad bi mogli prvi laptopi sa ovim procesorima? Refresh Macbooka je definitivno na pomolu, i vjerovatno su cekali/cekaju ovo da zazivi.

    Neka suma bi bila: 10ak % bolje performanse (i efikanost?), i 20-30% bolja grafika sa HD 620 naspram 520? :)
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Od oktobra su prvi modeli vec u prodaji..
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Fail
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Still fail.
    Kad će napraviti šta da se postidim 2600 K.
    Nedostatak konkurencije - štancanje "sranja"
     
  12. igor.g

    igor.g Komšija

    Clock za clock nije brzi ni 5posto od Skylake-a. Obicni Skylake refresh kao Devils Canyon prelaz sa 4770 na 4790.
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ma u zadnjih 5 generacija se ne moze nabrati 25% razlike kako treba, bas muzu zestoko. Smanjuju proces i dizu frekvenciju. Iskreno se nadam da ce zen ponuditi bar neku konkurenciju i samim tim unaprijediti trziste procesora.
    S druge strane, za daily tasks i ovo je prejako za vecinu poslova, to je jedan od vecih problema...
     
  14. Ninja

    Ninja Komšija

  15. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    https://www.youtube.com/watch?v=jy1M0jkRWWk&t
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vec par generacija ne citam ni recenzije. Nema smisla stvarno.
     
  17. ljiljan

    ljiljan Aktivista

  18. iLLusion

    iLLusion Aktivista

    U neku ruku mi je žao što nema nekog pomaka, ali i drago što je moj 2600K i 6 godina kasnije odličan.
     
  19. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    ja sam na i5-750 ima 7 godina

    mada je fakat vrijeme da uzmem nesto novo ali mi tesko dati 2 milje za PC
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jeste, imao sam nedavno i5 prvu generaciju, malo na testiranju, i3 4170 koji posjedujem takođe', pokazao se jači i bolji od njega..