Intel Core 7th Gen: Kaby Lake

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Aug 31, 2016.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pokrali su od Intela svu moguću nomenklaturu, originalnost nula. Mislim X399, wtf?
    Vratili se u doba Athlona XP i Durona kad su morali "fejkovati" radne frekvencije da ljudi ne bi mislili da imaju inferiorniji proizvod.
     
  2. Decerto

    Decerto Komšija

    Fejkovali ili ne,ja znam da je moj athlon 3200 (koji je radio na 2ghz) razbijao.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Razbijao je i moj Thunderbird 1800+ ali to ne znači da je naziv imao mnogo smisla.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Bez pbzira na cijenu, intel ce se bolje prodavati.
     
  5. Decerto

    Decerto Komšija

    pa kakve onda veze ima ime...sve dok su kvalitetna konkurencija intelu,win win je.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima veze jer je jasno da se ne mogu u potpunosti osloniti na svoj proizvod bez (barem male) pomoći konkurencije. "Posudili" su nazive kompletnog asortimana.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nidje veze.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma vala bas moraš biti poseban da sada kupiš intel cpu...

    Poslano sa Lumia 950
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako sastavljaš high-end SFF PC ili jednostavni office komp sa IGP-om kupićeš Intel.
     
  10. Neso

    Neso Komšija

    Ja sam trenutno u procesu kupovine nove konfiguracije. Krajem Juna ce bit na policama Skylake X procesori pa se cekaju testovi pa kupovina. Bas me zanima kako ce se Skylake X nosit sa Ryzenom u per core perfomance.

    Intel Core i5-7640X - $242 US
    Intel Core i7-7740X - $369 US
    Intel Core i7-7800X - $389 US
    Intel Core i7-7820X - $599 US
    Intel Core i9-7900X - $999 US
    Intel Core i9-7940X - $1399 US
    Intel Core i9-7960X - $1699 US
    Intel Core i9-7980XE - $1999 US
     
  11. veki81

    veki81 Aktivista

    Ne mora da znaci kolega da su dali orginalnije ime mozda bi i preformanse porasle.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koliko sam letimicno upratio, oc zajednica je i dalje naklonjenja intelu.
     
  13. Neso

    Neso Komšija

    "Earlier today renowned overclocker Elmor, the same person who broke the 8-core Cinebench record with AMD’s Ryzen 7 1800X, has returned to break the 10-core Cinebench world records with Intel’s latest i7 7900X 10-core $999 chip."

    Source: http://wccftech.com/intel-core-i9-7900x ... d-records/
     
  14. black

    black Komšija

    Ploce ce ti biti zara, zato ne gledaj bezveze :)

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    Ovaj I7-7800x ima da ide ko halva u USA, kao sto je slucaj sa I7-7700K. Ja otisao u Micro Centar prije par dana da malo razgledam i rece mi lik da im je 7700K najprodavaniji CPU za gaming, ikad. Kosta 325 USD sa taksom a 7800X bi trebao bit malo ispod 400 USD (sa prodajnom taskom) i ja vjerujem da ce zamjenit 7700K kao najbolju opciju za gaming sa cijenovnom razlikom od nekih 70 USD.

    @black

    Ja sam oko bacio na Core i7-7820X :D Cores/Threads:8/16, Base Clock: 3,6 Ghz, Boost Clock 4.5 Ghz, uparit sa Corsair H115i (ako mogne na 2066 socket). Ploce ce bit oko 250 USD, uzeo bi nesto iz ROG serije, u rangu Hero Maximus IX. Al jos je sve svjeze, vidjet cemo iduci mjesec.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Neso bolan :D uzmi Ryzena i skrsi razliku na dobar monitor :D
     
  17. Neso

    Neso Komšija

    Odgledao sam sinoc AMD prezentaciju na Computexu. Ono je lame teski. Pokazuju kako Threadripper sa 2 uparene Vege gura Pray na 4K pa im se iscjepa screen kroz par framova :D Vega otkazana za kraj Jula, ona raja se razocarala pravo a sumnjam da ce moc prismrdit GTX 1080 po performansama.
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    @qler

    Ryzen je tu, ceka ce iduci mjesec da izadje Skylake pa da vidimo kad krenu benchovi. Po mom nekom skromnom misljenju, AMD je bio u leru i sa ovom generacijom ce da uzmu pare da se dignu iz mrtvih. Mozda iducu generaciju da se ide na AMD jer ja sam poprilicno siguran da gamerima nece dat performanse koje se ocekuju. Ja idem na 1080 Ti, to je definitivno i kad bi osjetio da mi gusi grafiku, pojeo bi ga. Nemam potrebe da se zalijecem kad je tu i X299 platforma i testovi su iza ugla. Ako stvarno Ryzen bude derao u performansama po jezgri ja idem na AMD, ako ne onda ide X299.
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja sam offisl off the track

    Pojma nemam kako da se orijentisem, ni kod amd.a ni kod intela sad.



    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    1080 Ti je naravno sjajna karta ali cak ni ona ne garantuju konstantnih 60fps u svim igrama na 4K :D
    A ako se igra na 1440p ili 1080p onda je overkill sa cijenom od 700 eura.