Intel Core 7th Gen: Kaby Lake

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Aug 31, 2016.

  1. Neso

    Neso Komšija

    Pa bit ce refresh Kaby Lake-a sa i7 - 7640x, 7740x,7800x, 7820x i Skylake i9 - 7900x, 7920x, 7940x, 7960 i 7980 XE. I kompletna ova linija (Kaby lake refresh i Skylake x) ce da ide na X299 platformu, i isti socket, 2066. Samo sto su otkazali Skylake X za iducu godinu a refresh Kaby Lake X linija izlazi krajem ovog mjeseca, poslije PC Gaming show-a, ja mislim da je u ponedjeljak... Gdje je intel domacin i tu ce predstaviti oficijelno X299.
     
  2. Decerto

    Decerto Komšija

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dok u Intel-u plaču i parama brišu suze.
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    nakon ovakvog poteza i spustanja cijena po 50%..vjerujem ti . Mhm.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uozbilji se malo...
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Intel fanboji na aparatima :D
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A AMD reže cijene Ryzen-u za $50 nakon nepuna dva mjeseca. :D
     
  8. Neso

    Neso Komšija

    I dionoce su im pale, negdje procitah neki dan.
     
  9. Neso

    Neso Komšija

    Ofshl sa E3... Intel izbacuje novu liniju procesora u 3 "ture".

    1. "Intel will begin taking Pre-Orders for their Kaby Lake-X and Skylake-X 4, 6, 8, 10 core processors on 19th of June and they will ship to consumers on 26th of June."

    2. "Moving on, Intel would release their 12 core, Core i9-7920X processor in August of 2017."

    3. "Finally, Intel also plans to release their 14, 16 and 18 core flagship, Core i9-7980XE Juggernaut this year. This puts an end to the previous rumors and confirms that Intel is launching their full high-end lineup in 2017. The higher core variants will be available in October for the X299 motherboard platform."

    http://wccftech.com/intel-core-x-core-i ... re-august/
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. Neso

    Neso Komšija

    4.8 Ghz sa fabrickom pastom i ja msilim da je ovo H115 sto je on koristio za hladenje. Ako bude isao do ove frekvencije bez custom water cooling solucije bit ce super.
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne znam zašto nije probao push/pull, sigurno bi spustio temperature barem 5c.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kad je u pitanju losa pasta ispod IHSa tu ni vodeno ne pomaze.
     
  14. Neso

    Neso Komšija

    Ja samo cekam testove 7820 X, 8 Core. Tvrde da ce ici sa Turbo 3.0 do 4,5 Ghz. Nabacim Corsair H115i i pici al jos 2 sedmice treba cekat :D
     
  15. Ninja

    Ninja Komšija

    Hoće li imati integrisanu grafiku ovi novi i7 i i9?
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    HEDT platforma nema IGP.
     
  17. Decerto

    Decerto Komšija

    ovaj debauerov 7900x je pretested,sto je i sam reko,to ti je ono "cherry picked",sto znaci da nece svaki procesor ici na 5 ghz.Cak je i on u klipu rekao da je neki realan overclock 4.7 ghz.Da pravim desktop trenutno ne bi se zalijetao na x299 nego bi cekao threadripper i cijene,i reviewe i benchmarke,pa onda nesto pravio.A ne ovako izvalit milju i po za procesor,da ga sutra threadripper pojede u svakom mogucem smislu za pola cijene.
     
  18. Ninja

    Ninja Komšija

    Znači valja i grafičku kupovat.
     
  19. Neso

    Neso Komšija

    Iskreno, ja bi radije isao na Intela al' i ja cekam full benchmarke pa da napokon sastavim sebi konfiguraciju. Meni ce najvise igrat ulogu Per Core Performance i zanima me kako ce se nosit sa AMD-ovim solucijama u tom segmentu. Medjutim, ako cu ici na AMD samo zato sto cu ustedit 200 USD i cekat optimizaciju istog godinu dana, to mi ne pada na pamet. Meni ko musteriji koja ganja brute performance ne znaci nista AMD-ovih 10 jezgri i da ih dobijem za 5 dolara ako ja necu dobiti ono sto ja hocu. Jbga pricao sam sa dosta raje koja je u industriji i masa mi je rekla da je Ryzen jako los za OC, da su se ljudi zalili za im OS nece da boota, da ram ne radi kako treba sa tom platformom, gaming performance problemi itd. Ugl. vidjet cemo kad se slegne sva ova prasina... Ako AMD bude bolji poslije full testova ja idem na X399, u suprotnom X299.
     
  20. Neso

    Neso Komšija