Intel Core 7th Gen: Kaby Lake

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Aug 31, 2016.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pentium G4560, 2x 3.50GHz, sa Hyperthreading-om, 75 eura boxed verzija.
    Sve mi se cini novi kralj bang-for-the-bucka.

    Steta sto je cijena memorije otisla u mp3, ovaj proc plus neka B250 ploca, 8GB DDR4-2400, RX470 4GB, i igras se na fullhd za kikiriki.
     
  2. Esh

    Esh HWB

  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni se svidja i ovaj i3 7350K, kloka se easy na 5Ghz. Pokazuje stvarno fine preformanse, ali cijena mu je 180$ što me odvuklo od kupovine istog.

    Stvarno, šta se dešava sa memorijom? Bila je baš jeftina, sad cijene nenormalne..
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jebiga za 220 eura uzmes i5-7500 sa hladnjakom (jeste da stock hladnjak vrijedi par eura ali sluzi svrsi sasvim OK bez klokanja), taj i3-7350K bez hladnjaka je 200, a i5-7600K tray 260.
    Tako da ne vidim smisao toga i3 po toj cijeni.

    Plocicu RAM-a koju sam u junu platio 27 eura je sad 57, katastrofa.
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Znam da sam za 108km mogao kupiti 16gb rama u winwin, sad za te pare 8gb.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Wow, skoro kao i5 2500K.
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Cijena vrhunska, preformanse odlične. GJ intel.
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Od pete stranice su framerate-i u pojedinacnim igrama, prakticno identicni i sa high-end procesorima.
    Temperatura i potrosnja u loadu su smijesni.
    Jedino bi jos bilo zanimljivo vidjeti min fps u necemu kao Battlefield 1 multiplayer u poredjenju sa ostalim procesorima, ali mislim da ni tu ne bi trebalo biti problema.
    Samo ga upariti sa barem 2400MHz memorijom (kod i3-6100 benchmarka prosle godine je bila osjetna razlika u vecini igara izmedju 2133MHz i brze memorije).
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Procesor je jeftin, ali je ploča poskupa..
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Asrock H110 ploce su 50 eura a podrzavaju Kaby Lake sa BIOS apdejtom i memorija se moze klokati ako je podrzan model.
    A i B250 ploce su 70 eura sto nije strasno.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ima li sta od onih hadalja iz AMD ili opet bacaju bombe :D
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Izgleda "paper launch" krajem februara, a "normalna" prodaja u martu.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I to je pokazatelj konkurentnosti Zena.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da ne otvaram novu temu, šta se dešava sa cijenama ram-a? Nenormalno je skočio..
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Cijene rama i HDD su u konstantnom rastu godinama. Prije 5-6 godina 8GB rama je bilo oko 85KM, sada je oko 150KM. Eksterni 1TB HDD WD usb3.0 ja kupio za 130KM, sada je to cijena 500GB modela.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zato sam se ja vec namirio sa 16GB. :D I CPU ima da traje jos bar tri godine, graficka mozda jos dvije.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    to su cijene u radnjama
    ovako se moze naci i puno jeftinije,ali vecinom nema garancije

    ja prije 3-4 dana kupio wd od 500 GB za 50 KM,nov...imao 15 pokretanja ,tako pokazuje HD sentinel
    covjek ga izvadio iz nove konfiguracije a ugradio klijentu SSD

    ram je isto pljacka
    steta sto mi riknu 4 GB rama,nevjerovatno da se toliko osjeti razlika izmedju 12 i 8 GB rama...na ovoj mojoj konfiguraciji se bas primjetna razlika,najvise u surfanju neta
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Mogao si 8GB uzeti jos prosle godine za sedamdesetak maraka: http://www.olx.ba/artikal/19377336/memo ... b-1866mhz/ (ima garancija)

    Sada je taj ram nekih 50KM skuplji a diskovi se nikada ne vratise na normalne cijene nakon onih poplava prije 5-6 godina.. ili koliko vec. Fali mi rama i zao mi sto prodah stare module. Nacekat cu se dok opet bacim pare na njega.