Intel Core 7th Gen: Kaby Lake

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Aug 31, 2016.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma znam da je uvezano, recimo od cini mi se 2015. je F1 na novom engine-u koji je cetiri puta zahtjevniji a igra izgleda jedva mrvicu bolje.
    Za WD2 i jos neke trenutne ne bih dao pare iz principa, kad 99% igara izgleda isto i bolje a radi dobro i na 2c/4t Pentium-u.
     
  2. Neso

    Neso Komšija

    Intel se godinama naklepao love dok je AMD bio u idle-u i ljudi imaju svoju politiku poslovanja koja ce se sad malo promjenit dolaskom High End AMD CPU-ova i upravo zato smo dobili od Intel-a Refresh Kaby Lake i Skylake CPUS. Zar moji ljudi vi stvarno mislite da ce developeri stati npr. na Intelovom 7700K -4 Core, koji je do sada bio najbolja opcija za gaming :D Pa raja moja to je kompanija koja vrijedi preko 120 milijardi USD i oni ce da urade sve moguce da se Skylake procesori prodaju. Oni rade sa developerima, Intelu je gaming veliki dio profita. A pogotovo sad kako je 90% x299 platforme 6+ core CPU-ovi :D A tacno bi opkladu mogao bacit da ce bas sad developeri poceti da optimizuju zajebane AAA naslove za high core count procesore. Ne kazem da ces morat imat 8 Core CPU al da ce bit recommended 6 Core, za najbolje performanse. Sve ce da se uradi samo da se nova platforma prodaje, zato i postoji kad pokrenes neki AAA naslov onaj intro, meant to be played on bla bla bla... Sve je to politika, ako ce i tih narednih 3 godine 7700K bit uber dovoljan za 2k i 4k gaming kome su onda izbacili ovolike high core count procesore i Intel i AMD :D
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    7700K sa 1080kom je na limitu u bf1.
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa onima koji ne mogu zivjeti ako ne kupe najbolje i najnovije cudo tehnike :D
     
  5. Neso

    Neso Komšija

  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja nedavno kupio 6 godina star procesor (racunar sa ovim procesorom) i jos ga zovem "novi komp" a vi pricate o procesorima sa 10+ jezgri i 20+ threat-ova :D
    rijec je o i7 2600 i komp "leti" ,meni barem haha
    meni prosjecan desktop traje po 5-6 godina :D

    a da se vratim na ontopic...valjda ce i razvijaci igara poceti koristiti svu tu sirovu snagu i jezgre
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Naravno da hoce i to na taj nacin da nisu neophodne ali su uslov :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. Piroman

    Piroman Komšija



    12K :lol: :lol: :lol:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. Decerto

    Decerto Komšija

    O ovome sam ja i govorio,njihov 12k = triple 4k monitora,pa me je neko ispravio i rekao da to nije true 12k.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kod mene 4930K @ 4.37GHz je na samo 45% zauzeca u BF1 @ 1200p sa klokanom GTX 1080.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na Guru3D leakane info o i3 8300 @4GHz sa 4/8 konfiguracijom. Da me neko pitao prosle godine da ce Intel ponuditi i3 u nivou i7 rekao bi mu da je lud :)
     
  13. lolak

    lolak Aktivista

    Pa cini mi se da je sad fora za nextgen tipa i3 - 4 core, i5 -6 core i i7 -8 core?
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa sto to je samo do oznake, pitanje je koja mu je cijena :D
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sve ovo je zbog konkurencije, morat ce i cijenu prilagoditi Ryzenu 3 ili ga mogu nabiti nogom.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Malo mi je to prevelik skok, poznavajuci Intel, sa 2c/4t na 4c/8t.
    Ali bilo bi sjajno.
     
  17. lolak

    lolak Aktivista