Intel Core 7th Gen: Kaby Lake

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Aug 31, 2016.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    koji ba 4k neke igre obaraju 1080ku u 1080p ispod 60 :D, ti nije puno bolja.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    imam 1070ku i ne ide sve, bar ne sa ukljucenim aa :D

    EDIT: Evo bas igram watch dogs 2 i moram smanjiti shadows na very high da bi islo preko 60 i to bez aa.
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Ja cu ovaj put da se ukampiram na 2K jer 4k je jos uvijek svijeza i "nepokorena" sto se tice gaminga na PC a za konzole da ne pricam. Jos uvijek nema GPU arhitekture koja ce garantovat neki "futureproof" na 4K. Mozda Volta kad izadje iduce godine... A nagledao sam se dosta testova sa 1080ti na 4K i gura izmedju 45 do 60 fpsa bez problema i sto kazu oni recenzioneri 1080ti is "good enough" za 4K. Medjutim 1080ti je prva grafika na trzistu koja se solidno nosi sa 4K i daje zadovoljavajuce framove na Enthusiast, High postsvkama tako da ja i ne ganjam 4K sad za sad. A cuo sam i da se 1080ti gusi na 1080p i da najbolje performanse ima na 2K rezi sto meni super odgovara jer cu ici na 2K monitor, 144hz, 1ms. Ovo misljenje o 4K zrelosti GPU-ova koje danas imamo dostupne je samo moje licno misljenje kao ishod testova koje sam vidio.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni samo intel ne opravdava cijenu za razliku u performansama..

    Poslano sa Lumia 950
     
  6. Neso

    Neso Komšija

    Intel naplacuje i neke druge stvari kao sto je ta optimizacija i usmjerenost igri i drugih aplikacija prema istom. Imali su trziste pod nogama zadnjih godina, nisu imali konkurenciju i naplatili su to. A vidjet ces da ce opet Intel ic ko halva i pored visokih cijena.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma znam, ali vrijedi li 10 frejmova tih nekoliko stotina $$$?
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ko vidi veliku razliku sa high na ultra njemu vrijedi i tih 10 frejmova :)
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Opet sugava pasta ispod IHSa

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    mogu mislit temperature u prime 190C :D
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Prime je smece od testa btw
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Zar se to smije oc bez gubljenja garancije
     
  14. Neso

    Neso Komšija

    Ja vjerujem da ce da bude beton platforma. Nadam se da ce biti dostupne i neke mid high end fine ploce da se to upari a da ne bude cijena ROG Maximusa Extreme :) Jedva cekam full benchmarke iduci mjesec :)
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nazovi to kako hoćeš, ali stavili su bolju pastu nego na 7700 seriju.
    Ja se nadam da će do kraja godine 6900K biti dosta jeftiniji, pa da napravim upgrade sa ovog 5820K.
     
  17. Neso

    Neso Komšija

    Opale cijene Ryzen 7 serije do 23%... Ko sad ide na AMD ovo je deal da ne moze bolji bit.

    Ryzen 7 1800X At $429-$459
    Ryzen 7 1700X At $309-$349
    Ryzen 7 1700 At $299-$315

    Jos kad bi cijene rama opale bilo bi super a cisto summjam...
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    R5 1600 sa box cooler-om za ~200€ je još uvijek najbolji deal, barem kada je EU u pitanju.
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma neće ram za dugo pasti..
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kako samo mocne nomenklature ima Intel morao sam guglati, iskreno pogubio sam se Kaby Lake x, Sky Lake x :roll:
    Ovo je mozda komotno moglo u novu temu x299?


     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017