Intel Sandy Bridge procesori [LGA1155]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Nov 25, 2010.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Fps je 60 zakucan što je odlično, standardno vsync. Kada ga otkočim skoči nekih 70-75 i osjeti se trzanje, valjda je to onaj tearing radi frekvencije monitora tako da je ugodnije igrati sa 60fps. Što se rama tiče poisključivao sam aero i stavio sedmicu adjust for best performance jer u suprotnom ram je zakucan haman na 4gb. Ali naravno gledat cu da ubacim jos 4gb.
    Proc je fino iskorišten u bf3 itekako.

    Btw meni se lično nije isplatilo ostati na am3 jer je phenom 965 napravljen za OC, grehota ga držat default a meni ploča nije dozvoljavala oc a da ne govorim kako nije imala cf. Jeftino sam pravo prošao ovako a dobra am3 ploča znaš i sam preko 2 stoje.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja svoju plocu platio 3 stoje,prije godinu i po a treba napredovati naravno.I BF3 koristi procesor kad ga ima naravno al dobro radi i sa slabijim.Cak i sa dualcem radi OK za razliku od BFBC2
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Aaa Forza, nisam odmah vidio, pa kod tebe je ES (Engineer Sample) procesor.. :smt006

    Nije finalna retail verzija..

    Mislim,nema neke razlike izmedju ES i retail,bar u tvom slucaju jer obje su D2 stepping..

    Ali eto malo me iznenadilo.. :)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Gdje si ti to kupio pa si dobio ES cpu? :D
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Uzeo od Brozza, čovjek je Tito. Kaže mi King aj probaj multi dignut, reko pa otključan mi je dirao sam ga već nisam ni sam skontao, šta reći kome?
    Thnx King once more 8)
    Sad sam na 3,6 al moram kakav hladnjak uzeti dobar.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sjetim se ja da su ES procesori otkljucani te kazem mu da proba multi veci od 34x.. :p

    Eno ga vrti P95 na 35x 103MHz = 3.6GHz hahaha.. :smt006

    Dobi Forza otkljucan SB procesor hahaha..


    EDIT: Odlicno je to sto je njegov 2380P D2 stepping kao i retail verzije..

    Mnogi rani ES primjerci imaju nedostatke u obliku neispravnih (iskljucenih) temperaturnih senzora,bugove itd..
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Taj procesor je zlata vrijedan, ma Brozz je legenda, gdje je to iskopao boga pitaj. Ko kaze da se samo K verzije mogu kloknuti :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja djubreta. :D

    Pa koliki ti je forza maksimalni multi?
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Evo probavali smo i nece da primi vise od 36x..

    Tj postavi forza i 38x ali u Windowsu u CPU-Z pokaze u P95 36x 100 = 3.6GHz..

    Zanimljivo je da nekada pokaze i 3700MHz tj x 37

    Treba imati na umu da njegov 2380P nije jos na CPU support listi za P8P67 LE jer je tek izasao pa je moguce da ce se promjeniti nest sa novijim BIOS-om..

    Kako god njegov CPU fkt ima unlocked multi jer je max 34x na retail verzijama a njegov evo ide na 36x..

    Opet je to 103 x 36 = 3.7GHz sto je frekvencija jednog 2500/2500K, nije lose.. :D :D

    [​IMG]

    http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2275512
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, ali to je uz koristenje Turbo funkcije.

    Moze li podici multi bez koristenja Turba? Onda je siguran da ce mu u full loadu biti onaj takt koji zada.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Stevie multi mogu max na 38 dalje nece, jel proc ili ploča nezz. Uglavnom koji god stavio preko 36 uvijek ostane 36 mada nekad cpuz očita i 3,7 i multi 37 čudno hehe.

    http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2275512

    103*36


    P95 CUSTOM 1344K
    [​IMG]
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Treba sacekati noviji BIOS sa podrskom za 2380P..

    Ako i tad nece dalje onda je samo djelimicno otkljucan tj do max 36x na sve cetiri jezgre..
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Hajde sad taj sig fino promjeni.. :lol:
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mislim da mu ne ocitava TJMax dobro.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Samo za info Brozz zna nekog glavesinu iz Intela sa ovih prostora pa "dodžaba" dobija ove proce i sve ostalo. Tako da znate da kad kupujete kod njega da cete dobijati ES i slicne stvari :) A Brozz je jako pouzdan :)
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Opet cijena mu je OK,bez obzira bio ES ili ne,Forza je za 450KM uzeo maticnu i procesor..

    Sam procesor u radnjama kosta oko 350KM..

    Sada ne znam koliko je cesta pojava kod njega ES primjeraka,moj jedan poznanik je kupio SB i5 i nije bio ES vec retail..

    Ipak lik je pouzdan,to govori i njegov feedback.. :smt006
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa da, kad 2600K moze tusit po 500KM a u prodavnici 650-700 mozes mislit koliko je jeftino nabavio. :D
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo kod didija proc ko kod mene 330KM samo male su šanse da je ES i multi otključan :)
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima jos takvih likova, ja G620 uzeo za 80KM a u radnji tada bio 150KM. I to dobio neotpakovanog u kutiji sa coolerom. Taj od kojeg sam kupio je imao i jeftinih i5/i7 SB procesora, ali slabo sad nabavlja.