Intel Sandy Bridge procesori [LGA1155]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Nov 25, 2010.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam na 870 najvise ubrzao boot kad sam iskljucio JMicron kontroler. Sad boot duplo manje traje. :D
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ko ima u planu neki upgrade neka pogleda sta ima Shumi99 sa Pika, (od njega sam ja kupio svoj SB combo)..

    Trenutno ima Ci3 2120 i Asus P8H77-V ploca za 400KM,novo, nije los deal.. LINK
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pratim ja, samo gledam onu Asus Z77 M plocu i 2105 sa HD 3000 iGPU...

    Je li LV MVP samo u kombinaciji Ivy + ploca ili moze i Sandy?

    Gigabyte kao da je izumro kod nas ili ja nisam pratio raspolozivost...komentar...

    Ako opet vidis nesto, zamolio bi, ti javi...
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Od tog lucida nemas fajde, tako komotno zanemari to pri kupovini.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Jesi probao, testirao, igrao sta ?

    a nasao sam na Asus sajtu, bas kod ove ploce da su testirali 2700k sa ovom plocom i LV MVP...tako da ide Sandy + 77...

    opet, dugo nisam nista gledao, imam posla, pa veceras malo trazim, kad na CPU World benchmark, gledam rezultate AMD ...

    Benchmark 3DMark03 game score AMD A8-3870K sa 35658 vs 3570K sa 37824

    Nasao sam da ce i Intelov "Hasan" imati novu iGPU nazvanu "GT"
    http://www.cpu-world.com/news_2012/2012 ... ssors.html

    Buducnost je u iGPU, tako da pored ovog, jednako polazem nade u AMD Trinity...

    Meni kompjuter sluzi samo za igranje, sto bolja grafika, ja zadovoljniji...jos malo do Avgusta i AMD informacija...
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jedino gdje valja taj Lucid je ako hoces da rusis rekorde u 3d marku.
    Koliko ja znam za igre nema fajde, iako kad se vratim kuci, oprobat cu. Pa javim rezultate.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Digao sam HD3000 iGPU sa stock 850MHz na 1450MHz(70% OC) na stock voltazi, samo sam iGPU LLC stavio na High (50%)..

    Max iGPU temp je bila 52C a u Crysis benchu (20 loop), sve na LOW i 1280 x 1024 izbaci 46FPS, veoma fluidno..

    RAM mi je na 2133MHz 10-11-10-30, 1T sto dosta pomaze zbog veceg bandwidtha..


    Nije losa ova SB integrusa, na IB je jos i bolja.. :smt006


    EDIT:

    Probao sam i BF3 multiplayer (na praznoj Caspian mapi) i imao sam od 20 - 30 FPS sa LOW settings i 1280 x 1024, iGPU na 1450MHz / 2133MHz memorija.
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    E nemogu da nadjem gdje je Stevie postao onaj post +4 ili 5 OC za non K Intel procesore ?

    Google je prepun nekih stvari, ha krenuo iz Zenice, a evo me u Autraliji :D

    Ajde hocu i to da probam.

    Moze pomoc kakva.

    Hvala.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    I3 i Pentium procesori nemaju Turbo boost i zbog toga ne mogu biti overklokan pomocu dizanja mnozilaca za dodatna 2x, to mogu samo zakljucani i5 i i7 koji nisu iz K serije.

    i3 i Pentium moze se neznatno kloknuti samo ako dignes FSB na 103 do 105MHz koliko je i moguce na SB i IB platformi.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Korisno, vidis to za turbo nisam znao, hvala.

    Uglavnom sam nasao da ako dizem FSB, zapravo ne klokam procesor, nego (nekako) vise maticnu plocu zlostavljam.

    Elem, poceo sam i malo da vidim sta ce se desiti :D

    Uglavnom sam prvo ucitao UEFI defaults...i ucitao (update) novi bios...ovo sad pravo lako promjeniti bios=1 dugme samo :D

    Edit. da ne pravim novi post.
    Pokusao sam malo, max na postignut na 106,6, a sa FSB 105 = BF3 camp. = isto.
    Dodao sam malo napona (cca 1,135)+0,100=1,285 V, nisam zelio vise kako bi pokusao preci 107, ali nije bilo dovoljno i odustao sam.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Eto i ja dobi jedan SB nakon AMD, u pitanju je proc iz SiG-a
     
  12. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Cestitam :)
     
  13. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Šta je to, ne može više od 3.5GHz? Ili čekaš na moj bracket? :p
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Čekam bracket i vidjet ćemo može li se šta sa BCLK nagurati, ovako ništa preko stock ne mogu.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Nije "K" verzija
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Fino, fino Tale :D :smt023 cestitam.

    Sto je ovo mjesec-dva palo novih nadogradnji :D
     
  17. Triforce

    Triforce Aktivista

    Moram da mijenjam termalnu na ovom starom Sb procesoru. Zna li neko gdje u gradu ima da se kupi kvalitetna pasta? Ili ako nema moze i link online da narucim
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    neko je skoro spominjao mx2, procesljaj malo forum.
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    MX-2 je odlicna pasta, MX-4 je malkice gora od mx-2, GC-Extreme je bolja od ove dvije, CLLP je bolja od gc-extreme, nt-h1 je negdje izmedju, sad sam narucio prolimatech pk-3, pa cu javiti kakva je.