Intel Sandy Bridge procesori [LGA1155]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Nov 25, 2010.

  1. Triforce

    Triforce Aktivista

    Nisam uspio nabaviti mx-2/4, pa sam uzeo Cooler Master E2. Nije losa pasta (za moje potrebe, jer ne radim OC :) )
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Za koliko se moze naci polovan 2600K ?
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Zanimljivo da SB i dalje dere ko Musa Jarca, iako je izasao prije 5 godina.
    Mislim da je lega prodao polovan za 380 KM
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    kolika je razlika izmedju 1st gen i 2nd gen i7 procesora (osim integrisane grafe naravno) ? Zasto bi neko,npr,presao sa i7 970 (6 cores,12 threads) na sandy bridge ?
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako vec imas 970 svakako nema potrebe preci na SB. Ako kupujes onda idi na 2600K, veci je izbor za maticnu a i nemoras ici na triple channel ram.
    Kada je u pitanju gejming SB je nesto bolji, ima manji TDP, dok 970 je vise za aplikacije koje traze multithread, ima vise kes memorije i nesto veci mem. bandwidth. U stvarnosti neces promjetiti razliku, oba procesora su jos uvijek sasvim solidni.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Isti kombo ko kod mene, ako mislis za igre odlicna kombinacija :)
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    2600K ti je bolji od 3570K, bolji i od Haswell i5. HT vrijedi puno.

    BTW imao sam i ja taj combo.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    a koje to igre profitiraju od HT? Osim ako misli komp za nest drugo.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Stevie_Ray - Znam druze ali mi prelazi budjet od tih 500KM. Ovo mi izgleda kao solidan kombo, vidim da dmr-a solidno sluzi. Sumnjam da mogu naci nesto bolje.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Heh ja prije tri-cetiri godine platio 500KM svoj 2600K, na crno preko pika. Nije plaho kalirao u cijeni izgleda, vise su maticne pojeftinile.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja bi na tvom mjestu uzeo 3770K i neku jeftinu ploču z68. Možeš za 5 stoja to naći sigurno. Mislim da je ovaj cpu lakše naći a i bolji je malo.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Narucio sam ovo od Wahe. 480KM i njegova poštarina tako da je momak stvarno [​IMG]

    Sto više trazim, manje sam odlucan ali u ovom trenutku nije neka ponuda na piku. Problem je sto neko vrijeme gledam kombinacije sa 4770k i 3770k i kada naleti nesto povoljno, prodavaci nisu da se pouzdas ili šupalj djep. Ploca bas tako, ima pojeftino, moze se svasta iskombinovati ali evo recimo 3770K ne vidim ni jedan polovan. Ali opet, nije velika razlika izmedju 4770K i 3770K pa se opet covjek razvuce.

    Ovo su mi svakako pare slucajno naletile pa reko da malo promjenim dok ih nisam "spalio" a neka sluzi neko vrijeme pa ce se opet promjeniti. Pare od starih komponenata, prodam i5 i eto neki povoljan i7. Mada mi od ssvega najvise igra ulogu prodavac. Kako su krenuli evo i na forumu ih ima. Mada nema vise onoga sto je dijelio drva i šmirgl papir.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako su ti prioritet igre neces imati potrebe za i7 nikad.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Možda ne sa nekom karticom srednje klase, već high end traži i7 da je iskoristi do maksimuma.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    dmr To ti kazes zato sto nemaš i7 ((:)

    Ima i toga, kako reventon veli, nemam ni karte da je uparim sa i7 (gtx660) i ako sam mislio sve mijenjati jedno po jedno kako se starije komponente budu prodavale ali o'tom-po'tom. Kad' dodje na red. Prvo moram zamjeniti ram (6gb 1333).


    Jedino ako neko ima viška, prodaje itd.. treba mi onaj kit za montiranje TX3 kulera na 1155. Imam samo ove poluge za AM3.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne, pa zar me smatras tako ogranicenim , pogledaj testove na netu.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nemam ni ja i7,nemam vise ni graficku,al dok sam imao HD7950 klokanu na 1200/1800 i kad sam igrao bf3/bf4 ovaj moj i5 3750k na 4.4 ghz je uvijek bio debelo pod opterecnjem pa skoro 100% tako da sam siguran da bi se tu i7 puno bolje snasao.
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Sa srecom NAILS! Fin kombo, fina cijena, i sam sam ugrabio prije haman godinu i po 3770K i Maximus V Formula za 7 glava tacno i zadovoljan bas (Y)
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Isto je opterecen i i7 samo sto prikazuje da je manje opterecen :) Evo par artikala kome se da citati

    http://in2gpu.com/2014/12/05/hyper-threading-games/
    http://steamcommunity.com/discussions/f ... 870153316/
    http://www.tomshardware.co.uk/forum/354 ... ing-gaming
    http://lifehacker.com/how-hyper-threadi ... 1394216262

    Znaci nije losa stvar za video editing, 3D rendering, and heavy multi-tasking ali nepotrebna za gaming.