Intel Sandy Bridge procesori [LGA1155]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Nov 25, 2010.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    A ti ako ne nadjes neku dobru plocu ne idi ko svi na athlonII jer ces opet biti u istim g...... :) Vec prodaj sve i uradi ko vedo ;)
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sto ba kad je na ovom forumu AMD najbrzi i najbolji tako da je i logican izbor.. :smt005 :smt005

    Ako sta ne naleti onda Sandy Bridge mi negine.. :lol:

    Al evo ni ovako nije lose na G31 maticnoj Q9550 na 3GHz bas fino ide.. :wink:

    Pozz..
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nisam rekao da je brzi, jer nisam usporedjivao. Samo sam naveo razlog zbog kojeg bi mogao biti brzi na taktovima koje je Dino spomenuo, a nije na taktovima koje si ti spomenuo.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    pa recimo po cemu ne bi i neka druga koju nabavis polovna, placena 245 KM kad je bila nova, na OC sesiji 540 FSB-a crkla..
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Takav je overclock,niko ti nista ne garantuje..
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    pa recimo mene zaboli cuna jer imam 3god garancije, tako da neko garantuje..
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    I onako nemas damu za tako nesto.. :smt005 :smt005
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    tješi se :lol:
    obično ljudi u nedostatku argumenata skreću sa teme..
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    A ni para.. :smt005 :smt005
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Trenutno necu imati bolje performanse, zato ga i necu kupovati, a kupovina quada prije 2-3 godine nije znacila gotovo nista u igrama...Sad je razlika ogromna..
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Bogat čovjek je čovjek koji zna da uživa u malim stvarima, koji je sretan sa onim što ima, a to je izgleda nesto za sto ce tebi trebati malo vise vremena da skontaš, tj dok ti se razvije jos ta siva masa..Bogatstvo koje je tebi sluzi kao mjerilo, mijenja karakter, nažalost rijetko kad na bolje..A te pare koje ti imas su daleko od toga da si ih zaradio, vrlo vjerovatno parazitski iskoristavas nekog ko je, da li preko muke ili na neki drugi način stekao iste..Zato odrasti i nemoj da diskusiju vodis u pogresnom pravcu..
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ccc sad pocelo i vrijedjanje.. :lol: :lol:

    Cinjenica je da za overklok treba imati hardware koji kosta i takodje rizik koji overklok nosi sam po sebi takodje donosi dodatne troskove..

    Ja uzivam u overkloku sto je moje pravo i radim sta ja zelim od opreme koju posjedujem..

    A onda se ti nadjes da mi sudis kao da me ti finansiras hehe.. :D

    I to sto ti likujes zato sto je meni crkla ploca dovoljno govori o tebi.. :twisted:

    Sam si rekao da si jos uvijek student koji nemoze sebi da priusti takav luksuz tko da nevidim razlog da ostanes uvrijeden..

    Svakom svoje buraz..

    Pozz..
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ohladite se malo i drzite se teme.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da odgovorim na ovo pitanje djecku jer mu nije jasno,ja sam Vedi prodao GTX460 i kod mene je u mom kompu na athlonu na 3,6ghz i otkljucanim L3 zarila i palila pravo a kad ju je Vedo ubacio u svoj komp na Q9450 na 3,2ghz bila mu je prilicno jadna i slaba skoro da nije ni vidio razlike spram 4870 512mb.Znaci tek sad sa novim procesorom ima performanse koje sam ja imao.
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Problem sa drajverima??

    Jer to sto govoris nema bas smisla,jer imam Q9550 i klokao sam ga od 3GHz do 4GHz i znam sta je u stanju da uradi..

    Pozz.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    40-42 fpsa, sve na max (AA na 'high'), 1920x1200 reza. AA na 'norma' i ide oko 45 fpsa


    Ploca + 16 GB DDR3 1600Mhz i 2600K doslo 1200 KM u Beogradu

    Nije do drivera bilo, nanovo dizao sistem, probao bar 3 razlicite verzije drivera al nikako nisam mogao dostici performanse kao sto je Dino imao sa navedenom kartom ;)
     
  17. Juka

    Juka Komšija

    Smrznuo je na primeu!!!
    Evo sad sam rucno ubacio u bios timinge i spustio ram na 1066MHz, pa da vidim ocel sad zaledit!!!
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    ja bi prvo izvadio sve keksove rama, ubacio onda samo jedan pa probao. Nema sta drugo *ebavat, napojna ti je beton, HDD nema veze sa tim (bar ne bi trebao imati), izstekaj DVD-rom, izstekaj zvucnu itd.

    Provjeri na koliko Volti ti radi taj ram prema specifikaciji, moj radi na 1.5 V sve do 1600 Mhz, na 1600Mhz trazi 1.65, pa i to manuelno postavi u BIOSu. Isto tako, nije mi htjeo bootat na 1600 Mhz dok nisam manuelno postavio timing-e rama (pisu ti u CPU-Z).

    A i za svaki slucaj, ubodi taj HDD u neki drugi SATA port i sl.

    A posto imas ATI/AMD grafu - znas i sam na koga mi ti errori smrde :p

    A i vrlo moguce da ti nesto nije fino 'naleglo' pri sklapanju, ja bi to prvo sve rastavio pa pik ispocetka :)
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imao Q6700 na 3,2GHz i GTX460, dakle vrlo slicna kombinacija kao kod Vede. Problemi isti, a bas sam i ja presao sa HD4870. :lol:

    Sad sa 1055T nemam tih problema. Dakle, LGA775 quad core na 3,2GHz nije dovoljan za GTX460.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znaci nije do cpu-a :D A moguce da izadje kakav performance patch za ovaj novi nfs.