Intel Sandy Bridge procesori [LGA1155]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Nov 25, 2010.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma intel je sad u globalu brži, to je tako već dugi niz godina. Ali ja za pare koje odvojim gledam da dobijem što bolje perfomanse ko da je bitno koja je ploča i jel ati ili intel procesor lol. Kad sam se jesenas ponovio amd je nudio bolje, kad budem opet mijenjao ako bude intel davao više nema se tu šta pričati.
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    kad se vec glupiras po forumu
    stavi fino
    misljenje bazirano na dokazima a ne ovo
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ovo je zadnji put da upozoravam, DRZITE SE TEME. Sve su prilike da ce neko vec danas dobiti ban.
     
  4. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ne znam zasto ti je problem bio dici voltazu memorije? Ja ko cim posumnjam na memoriju dignem za 0.1 i onda testiram, a bez obzira na stabilnost uvijek dignem za 0.5 u odnosu na default, jer da slucajno ne bi bilo nestabilnosti. 0.1 veci napon je nista za memoriju, jer ionako temperature memorije nisu velike.
     
  5. Juka

    Juka Komšija

    Problem je u tome sto nisam na vrijeme sumnjao! Ali evo sve radi kako treba i performanse su divota, slaze BFBC2 preko 100 slicica na 1680x1050 rezi sa high postavkama!!!
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    1 sat full loada sa ukljucenim bocnim HAFovim ventom:

    [​IMG]

    :smt007
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ti to pises kao da si iznenadjen. :D

    Sandy Bridge su izrazito hladni procesori...
     
  8. k0ST

    k0ST Aktivista

    Vedo, je li to temperatura na 3.8 sa Noctuom U12 ili stock coolerom? Sandy Bridge jesu hladniji na stocku, ali tesko bi se moglo reci da su "izrazito hladni"...
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    aha, 3.8 GHz, Noctua U12 (i dva 12cm Noctua venta na njoj, push-pull sistem).
     
  10. Juka

    Juka Komšija

    jeli puno na 4,3GHz (voltaza ca 1.28V) pod NH-D14 64C maximalno izmjerena temperatura ne jednoj od jezgri, nakon 3h primea???
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Zvuci ok.
     
  12. Juka

    Juka Komšija

    Nemam gdje da nadjem bench u kombinaciji i72600K i nh-d14kom, barem nisam detaljno trazio, prvenstveno me zanima dali sam fino dozirao pastu i dali je oprimalno pritegnut odns nalegao!
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Ako budem imao vremena preko vikenda, probat cu tu opciju.
     
  14. k0ST

    k0ST Aktivista

    Odlican usporedni test Sandy Bridge, Nehalem i Thuban procesora na xbitlabsu.

    Edit: Nisu koristili NB overclock na Thubanu 1100T :-? - ostavili su ga na 2000 (informacija potvrdjena od strane xbitlabsa). Bas steta, bilo bi interesantnije da su ga digli na makar 2800, u igrama bi najmanje 15-20% vise fps...
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma nema dalje, SB 2600K i 2500K melju konkurenciju kako iz svog tako i iz AMD tabora..

    Kada vidis da npr. u gamingu prosjecno daje 50% povecanje performansi u odnosu na 1100T onda je sve jasno..

    Npr u Metro 2033, 1680 x 1050, HQ + Physics:

    2600K = 51 FPS

    2500K = 50 FPS

    1100T = 31 FPS
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    previse je to a ne dobijas nista jaci cpu u odnosu na vedinih 3.8 :D
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    @ Juka

    Vcore= 1.28V i max core temperatura od 64C je sasvim OK za 24/7 upotrebu..
     
  18. Juka

    Juka Komšija

    Vidi Mujke sto me lozi, ma jok to vratio sam ga na stock clockove,nego me zanimalo jeli normalna temperatura cisto iz razloga dali je fino nalegao hladnjak!!!
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa najbolje ces vidjeti jel dobro nalegao po razlici u temperaturama izmedju jezgri.
     
  20. Juka

    Juka Komšija

    u par stepeni,najvisa razlika je bila oko 3-4 stepena !