Intel Sandy Bridge procesori [LGA1155]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Nov 25, 2010.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    de sad kakav link za neki benchmark test kingt XDDD

    kako je krenulo valja ti prec na amd :smt003 :smt003 :smt003 :smt003
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kod mene Q9550 maxira GPU usage na OCanoj GTX480 @ 850/1025MHz i to na 1280 x 1024 rezi,tako da neznam sta se kod drugih desava..

    A GTX480 na ovoj frekvenciji je brza od stock GTX580..

    Npr u Crysis 2 sa sve na max je FPS 75 svo vrijeme (VSync ukljucen),GPU zauzece 90tak % a cpu negdje oko 70tak %..

    Pozz..
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    Evo digao voltazu rama sa 1.50 na 1.58V kako izgleda stabilno vrti alo sacekacemo!
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    A koliko ti CPU-Z pokazuje, koliki bi ti napon trebao biti?.


    [​IMG]
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    na njemu je 1.5V!!!
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    U sintetickim testovima Q9xxx ce oderati svakog AMD x4..Medjutim kada dodje u pitanje komunikacija magistralom sa PCIEX portom i memorijom dodje do zagušenja jer tu je nazalost P3x/P4x chipset pravo zakinut jer proc nema integrisani mem kontroler..Jedonstavno svaka novija grafika ce imati bottleneck, ne zbog mogucnosti procesora vec zbog uskog grla komunikacije izmedju cpu-a i gpu-a u memorije
    Za primjer komunikacija na P35 Chipsetu izmedju PCIEX i NB te CPU-a je ova
    [​IMG]
    evo i p45
    [​IMG]
    Dok AMD HT3 omogucava direktnu komunikaciju u ovoj količini
    [​IMG]
    Propusnost HT-a
    HT 3.0 2006 2.6 GHz 32-bit 41.6 GB/s 10.4 GB/s 20.8 GB/s
    HT 3.1 2008 3.2 GHz 32-bit 51.2 GB/s 12.8 GB/s 25.6 GB/s
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Neka mi neko ovdje pokaze bottleneck na GTX480 @ 850/1025 i to u igri koja jedva koristi 2 jezgre..

    Ovo je na 1280 x 1024 rezi koja samo dodatno operecuje procesor,jer na vecoj rezoluciji GPU bi snosio sav teret..

    [​IMG]

    Pozz..
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa sam si rekao u igri koja koristi jedva dvije jezgre, glupo je gledati CPU kao bottleneck
    Crysis ce i na single core-u opteretiti grafiku na 100%
    edit evo ti dokaz od mene iako nemam cunu kao ti,
    a de nam ti iskljuci tri ostale jezgre a ostavi samo 1 pa vidi koliko koristi gpu-a
    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Hahahah OCanu GTX480 ... :lol:

    Sidje strucnjak nisam te prepoznao.. :smt005 :smt005
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    pa stucnjak de iskljuci u task manager-u 3 jezgre i ostavi jednu, pa vidi koliko ce ti biti cpu iskoristenje napravi nam ss
     
  12. Juka

    Juka Komšija

    Intel Sandy Bridge procesori [LGA1155] je tema!!!!
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne koristim GTX480 trenutno dok ne nabavim drugu plocu,a porediti GTS 450 i OC GTX480 je smijesno..

    I kod tebe nije GPU load 99% kao kod mene vec varira..

    Sad u masini imam 8500GT.. :lol:

    A evo vam uporedba 2500K , Q9560 i E8500 svi na 4.05GHz i sa GTX570 OC @ 850/2000MHz, 1920 x 1200 radjen na overclock.net u:

    3DMark Vantage,Heaven Benchmark,Metro 2033,Stalker,BC2,Far Cry 2 i Alien vs Predator..

    KLIKNI OVDJE

    Pogledaj razliku u FPS i uvjeri se da nema bottlenecka..

    Pozz..
     
  14. Juka

    Juka Komšija

    Evo vec 2h stabilan na 4300.05 MHz, win ne ledi, da Bog da sam se kotarisao problema!!!
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    A kad pogledas ove testove sa ovog linka..al necemo dalje stvarno..
    Po ovim svim testovima E8500 je u nekim testovima čak bolji a negdje 5% gori od 2500K i taj E8500 bi bio best buy...
    Da li ti mislis da je E8500 danas rame uz rame ili cak 5% gori od 2500K u igrama :D

     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    To su ti testovi buraz na tim igrama100% provjereni i prihvaceni na overclock.net, a ti ako imas bolje bujrum pa ih postavi..

    Pozz..
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa uzet je test koji maximalno korsti GPU, pa je GPU bottleneck, a ne CPU :D naravno da ce rezultati biti isti, jer je grafa ista :) :roll:
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    I sad je amd bog jeli.Zato sto je prije intela imao imc u procesoru.Pa sad nemogu prsimrditi intelu.X58 i sandy bridge ih ubijaju.A da ne govorimo koliko je intel jaci kada dodje do multi gpu opet o mulit gpu govorim o x58 i sandy bridge
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nemogu prismirditi a meni je drago zbog toga, medjutim oni i neće imaju trziste grafickih procesora..Zato je mogu cijelu AMD platformu nabaviti po cijeni jednog Sandy bridge procesora..
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    .AMD je ocigledno trebalo trziste grafickih cim je kupio ati.Pa da sada samo prave procesore bili bi bankrot za mjesec dana.Intel ima veci udio u trzistu amd se malo sa opteronima izvlaci i to je to.I kupili su ati zato sto su bili na ivici.