Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Čestitam samo naprijed, svaka čast, i sam sam razmišljao o kupovini nekog vodenog hlađenja, i bio ono pravo zagrijan ali, bila neka sklopi sam otvoreni sistem i nisam htio da rizikujem tako da sam pribjegao na kraju na Hyper 212+
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    koliko je zelenog to ?
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa navodno je 80 baksa. Nije puno u odnosu na H100.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    A sto niko ne spominje Vendetu/2,Cooler je savrsen :wink:
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Taj hladnjak nije bio savršen kad je bio aktuelan (solidan ali ne savršen), a s obzirom da se već duže od godine uopšte ne proizvodi, sad je još manje savršen.
     
  8. Juka

    Juka Komšija

  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U oba linka ti je isti cooler. Kako god, ne mogu ni pera odbit bilo kojem high-end cooleru. Ovaj Archon je bolji i od Noctue NH-D14, koja je 150KM.
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Gdje su testovi gdje je archon bolji od d14. ?
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  12. Juka

    Juka Komšija

    Ispravljen link u prethodnom postu!

    Znam da je d-14 dugo bila najbolji vazdusni hladnjak, pa je dosla ona grdosija od susano ili tako nesta, poslje toga sam prestao pratiti!

    Evo jedan fin review doticnog Archon-a sa usporedbom hladnjaka u tom segmentu!
    http://www.vortez.net/articles_pages/th ... eview.html
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Po ovome ovaj hladnjak nije nish specijalno.Ja ipak mislim da je corsair h100 bolji.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ti sad kontaj kakvom testu vise vjerujes, jednom Xbitlabsu ili nekakvom Vortezu koji izgleda kao jedna velika reklama.

    Xbitlabs je najbolji sajt na svijetu, barem sto se tice ove tematike.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ok pogledat cu xbit labs.Jer i ja upravo treba da kupujem novi hladnjak pa gledam opcije.Iako je i xbit labs imao nelogicnosti u odredjenim testovima grafickih.
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ono što je Juka postao...jedno je 9 a drugo je 12 Noctua sa lokalnog oglasa ...

    ono što mene malo iritira da ljudi napišu kako je "SE2" ili niklovana-platirana površina i cijevi a "niđe veze"...

    a pitanje je da li ima sve "sitnice" kojih kod ovakvih hladnjaka ima puno ...

    bolje novo kupit !
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  18. k0ST

    k0ST Aktivista

    Inferioran? To je malo pretjerano. Za ono sto jeste - no maintanance LC - H100 je sasvim OK. Da li vrijedi tih para? Kako kome...
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa Archon sa dva venta na 1200rpm ima iste rezultate kao H100 sa cetiri venta na 1500rpm. To je katastrofa ako mene pitas. :lol:
     
  20. GW

    GW Moderator

    Ova ready made vodena hlađenja nikad nisu valjala. Uvijek je bilo, ako hoćeš dobar sistem moraš pojedinačno kupovati komponente. To opet cijena zezne stvar.
    A i kad skontaš vodeno hlađenje i heatpipe tower hladnjak je praktično ista stvar. A pipaš jeftiniji i skoro iste performanse. U ovom slučaju i bolje. :D