Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Namontirao sam TX3 i malo testirao. Montaža je jednostavna a uz cooler je došla i cooler master pasta. U idlu 800rpm temp oko 35˙C s tim da je malo toplije u sobi nekih 28-29˙C. U primu nakon 10-ak min ne prelazi 50˙C ali rpm ide do 2600 ali i tada osjetno tiši nego stock cooler koji je išao i do 5k rpm. U biosu sam cool'n'quiet target temp stavio 45˙C level 1. Na 800rpm gotovo nečujan. Probao malo WOT i cooler stoji ispod 1k a temp ne ide preko 45˙C, ja zadovoljan. Jedan ću dan probati malo i OC sad mi mrsko.

    EDIT: Pitanje još jedno. Koliko bi se dobilo kad bih nabacio još jedan 92mm pwm fan na tx3 i koliko bi to bučnije bilo? Nisam vidio da ih ima negdje posebno uzeti kod nas.
     
  2. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Sve zavisi kakva je to 92 mm?
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ako sam te dobro razumio... ovaj ventilator je dosta tih. U idlu sad 37˙C vrti 900rpm, u loadu kad igram WOT po danu ako je vruće ide do 48 na 1,3k rpm i ne čuje se. S tim da sam danas malo kloknuo proc na 3,2ghz sa defaultnih 2,8ghz i povećao malo voltažu. Sad mi je kućište asus vento, premalo je tako da će i kakvo bolje prostranije kućište doći na red i temp će biti još bolje.

    [​IMG]
     
  4. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    ja na procesor samo nanio pastu i tako odozgo montirao Hyper 212 plus. znači, nisam dobro uradio?
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisi ni pogresno. Nema tu nekog pravila. Samo je bitno da nisi stavio previse paste - a i ako jesi, visak bi trebao biti "iscijedjen" zbog pritiska baze hladnjaka na procesor.
     
  6. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Kakve su ti temperature, one su najbolji pokazatelj jesil dobro stavio pastu ili ne, kao što rekoše uvažene kolege sa foruma kod Hypera 212+ je btno da popuniš one šupljine između heatpipova i ostatka aluminijske baze.
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ljudi nekad trose radi prestiza, branda i slicno. Neki npr daju 50 eura za igru koju nikad ne odigraju. :lol:
     
  9. Mujka

    Mujka Komšija

    jao otac pas jaoo :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nikad !!! Takve samo na snizenju :p
     
  11. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista


    18 C niže od onih sa stokom, sada kada je toplo, neopterecen iznose 29-31C
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Danas malo otvarao kućište i skontam da je dobro što sam uzeo tx3 jer imam retardirano kućište i ovo je na knap. Da sam uzeo 212+ vjerovatno ne bi mogao zatvoriti bočnu stranicu :D
     
  13. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ma tu je to, kod mene je na Phenomu II 955 na idlu negdje oko 31-33 C, bez cool and quiet-a, dakle konstantna brzina od 3,2 GHz doduše undervolted sa 1,40 V na 1,1815. Da je cool and quiet uključen ne vjerujem da bi u idlu šao ikako preko 30 C.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hehe tako je bilo meni dok sam imao antec 902.Prostor izmedju v6gt i stranice je bio svega par mm
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Evo jedan zanimljiv video kada se radi o postavljanju termalne
    paste
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Moja malenkost konta da naruci
    [​IMG]

    Imam giftcard od bivse firme, tako da ce me perverzija kostati samo 20 eura :)
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ahaaaaa,KONTA.......sigurno ces se predomisliti pa neces naruciti. :D
    Jel to o giftcard-u stvarno istina ili samo prica koju si spremio da se prešalta žena :lol:
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    hahah :) Sigurno, u cetvrtak ce plata, ko zna sta se do tad moze desiti ;)
    Ozbiljno imam gift card od 50 eur :D Dobio kad sam dao otkaz ;)
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zeleni
    Narucuj to.Neces se pokajati. Iako u zadnje vrijeme dosta kupujes.Uskoro ces prec i mene u vezi te zaljubljenosti u hardwer.
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Vise mjenjam nego sto kupujem al eto ;) Ma moram, fatam zadnju sansu prije bebe sad u oktobru ;) Onda moram pelene, kolica i tako te stvari ;)