Izbor nove graficke i neki mini problemi :)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by aeRo, Jan 27, 2012.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Ako je mogu gurati sa trenutnim napajanjem onda cu nju i uzeti. Kad bude para viska onda i novo napajanje :mrgreen:
    Mada bi generalno rijesenje bilo uzeti 4870 + fortron 400w. Dvije muhe jednim udarcem i miran sam onda.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Pa mozda je i korisnik te 4870 bio slican tebi, pa koristio neki Mercury i izhabao tu 4870 godinu dvije.
    Ja bih uzeo 6770, nece joj se nista desiti na toj napojnoj u kratkom vremenskom roku, skupi pare pa uzmi fortron 400w ili neki drugi provjereni brend, imas toga uvijek na piku. Čisto 6770 je kartica koja je stara ne vise od godinu dana.
    Da je neko sa foruma ko je provjeren čovjek ja bih ti preporucio 4870 i ostale derivate. Ovako na slijepo sa pika, te starije karte su uvijek kao mačak u vreći.
    Ja sam impresioniran serijom ati 6xxx kartica i sam sam korisnik 6870-ke, kartica je tiha, ne grije se ne trosi a u rangu je 5870 koja dosta vise trosi, grije se, a po perfomasama je malo jaca od 6870-ke.
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Ovo Fortron napajanje sam odlucio svakako da uzmem. Jos se samo moram odluciti za graficku..
    http://www.hwcompare.com/5720/radeon-hd-4870-512mb-vs-radeon-hd-6770-1gb/

    Ovaj test me bacio u dilemu. :mrgreen:
    6670 je bolja u smislu vecih rezolucija ali kod mene je monitor 17 i furam 1280 x 1024 tako da ne znam koliko cu to osjetiti.. Isto tako ne znam kolika je razlika u FPSu po pitanju overall brzine u kojoj 4870 vodi. Dx10 i Dx11 razlika mi ne igra preveliku ulogu.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Slusaj nas koji smo ovdje imali sve te kartice. 6770 je novija kartica, jeste 128 bitna ali kad ti vec bandwith ne treba jer koristis mali monitor to ti je jos jedan plus u odnosu na 4870 koja je 256 bitna. 4870 je kartica koja trazi 2x6pin napajanja, bučna je, trosi više, grije se više, ima slabije perfomanse u dx10/dx11 i malo je bolja od 6770 koja je sve suprotno od nje, i to je čip koji je star godinu a 4870 je star 3 godine
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Ako možeš, ganjaj kako ti je receno.. ove novije grafe. 6770 je mislim najpovoljnija. Mozda cak i BF3 poguras obzirom da i drugi igraju nekako sa x2 procesorima. A pri kupovini drugog kompa neces uzimati grafu vec ostavi tu.

    Jeste da si bez planiranja otisao na kupivinu napajanja ali ti je to bitnije. Ako se ta 8800GT skuha kako treba, guraj nju dok ne nabacis nesto parica ali sa ovim starijim kartama mozes zavrsiti kao i sa tom koja je spremna za rerne.
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Onda definitivno ide 6770 i Fortron. A 8800GT onda vjerovatno ne ide na przenje nego cemo da obavimo neke unutarnje poslove :mrgreen:
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Ja uzeh ovo fortron napajanje a niko mi ne rece da nema kabal 1 x 6 pin za graficku.. Ima li neki transformator iz ovih molexa u 6 pin PCI-E, tj. gdje ga mogu u Sarajevu nabaviti ? ?
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Naravno da ima,dodje to obicno uz svaku malo bolju grafu,ja ih imam 3-4 komada po ladicama pa ako nigdje ne nadjes baci adresu da ti posaljem.
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Onda se nadam da ce mi doci uz 6770 :mrgreen:
    Ima li negdje kod nas da se kupi posebno to ? Plus, ingel, imtec, bilo gdje ?
    Jebi ga, necu dobiti graficku prije kraja sedmice a ne mogu do tad cekati da isprobam napojnu..
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Trebala bi imati svaka od nabrojanih radnji.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Toga ima i na piku po 5KM. A uvijek mozes provjerit prije kupovine.

    EDIT: NAILS me prestize. :D

    U radnjama su HD6770 cca 230KM. Mislim da se kod pouzdanih likova na piku moze naci za 200KM, naravno nove.
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Za 180 prodaje covjek na piku 6770 nove. Ja je konto danas uzeti ali prodana, ali eto stize kaze ove sedmice vise komada..
    Btw. na sajtovima im stoje sve vrste kablova ali tih konektora nigdje nema, ali eto blizu su mi plus i imtec pa cu odletit sutra po to..
     
  13. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Btw ako kojim slucajem propadne ova varijanta kojeg mi je onda najbolje manufacturera za 6770 ganjati, Powercolor, XFX ili MSI ?
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    onu koja ima bolji (custom) cooler

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Ako se dobro sjecam, Powercolor je imala najbolje hladjenje ali je bila dosta skuplja. Provjeri..
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Konektori su 3 KM u svakoj radnji
    Sto se tice proizvodjaca svejedno je, imao sam u prilici vidjeti dvije kartice i sve su bile veoma tihe. Tako da se ne brines :)
     
  17. Re: Graficka na kraju zivota :)

    ASUS
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Malo sam bacio pogled na privatne poruke koje su ostale kada sam kupovao i trazio te karte. SAPPHIRE je bila ta koja je bila skpljai sa navodno boljim hladjenjem no karta je nesto i fabricki brza dok je MSI bila jeftinija ali je SAPPHIRE imala 2 godine garancije dok MSI tri godine. Moze se ovo pogledati gdje se bude uzimalo a moze biti da je i kod ostalih ista situacija vezano za garanciju.

    Inace, MIS: http://www.msi.com/product/vga/R6770-MD ... cification
    SAPPHIRE: http://www.sapphiretech.com/presentatio ... 1194&lid=1
     
  19. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Evo izgleda da cu imati mozda i veci budzet za novu graficku, pa me interesuje isplati li se uzimati na moju konfiguraciju nesto jace od 6770 ? Da li ce procesor je procesor gusiti ? Imam mozda kesa da priustim nesto tipa 6790, GTX550 Ti ili nesto tipa GTX 460. Znam da bi bila dobra opcija zbog buduce nadogradnje ali nisam siguran da ce ta nadogradnja biti ubrzo, ako mogu iskoristiti potencijal navedenih grafickih sa ovom konfiguracijom koju onda da uzimam ?
     
  20. Re: Graficka na kraju zivota :)

    ne isplati,radije uzmi tu sto su ti rekli 6770 i natovari jos rama za to para viska sto ces imati