Izbor nove graficke i neki mini problemi :)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by aeRo, Jan 27, 2012.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Onda uzmi 6850 jer je dosta brža od 6770 a 30KM je ništa jer dobiješ 256bit karticu u odnosu na 128bit. I gurat će fortron tu grafu sa tvojim e4600 s pola snage jer ova grafa nije veliki potrošač, nešto više od 100W, kako koji model.
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Samo mi to nesto sumnjivo za 250 KM 6850.. Jer se nigdje ne moze naci ispod 300 KM nova.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Jel sa pika koji je prodavač možda ga znamo?
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    PCshooop je profil. Uglavnom koliko sam skontao frajer ima svoj servis za racunare i ima neku mandzu s vana uzima te graficke.. :mrgreen:
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Ja sam kod njega svojevremeno uzeo Asus 4870, imao 6 mjeseci garancije i crkla je odmah nakon isteka. Još je par jarana uzelo nekih sitnica, jedan je uzeo centralnu i radi sve ok. Još je neka raja s foruma ovdje uzimala grafe i bilo je sve ok. Tale je pričao kako je on otkupljivao neispravne grafe valjda radi rerne čega već... Tako da budi oprezan to je 'tvoj call' ako dobiješ garanciju pismenu bar godinu to je dobar deal. Ima radnju na Grbavici prodaje računare, dijelove i servisira.
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Evo sad sam mu poslao poruku na piku maloprije je bio u nekom poslu valjda kad sam ga zvao pa da ga ne smaram. Na onu moju nesudjenu 6770 je davao godinu garancije, vidjecu sta ce mi odgovoriti u poruci za ovu. Nekako mi je ta petoba jeftinije sumnjiva, jedino ako je polovna graficka onda ok, u tom bi slucaju uzeo 6770 u radnji i bio siguran. Mada svakako mi treba grafika da izgura ovu godinu da se izigram, a iduce godine ide svakako novi PC. Trebao je jos i ove godine (odnosno prosle, nikako da registrujem da je 2012. :mrgreen: ) i uleti macbook umjesto njega kao poklon, al eto dobar je jebaji ga, sta bi da nemam njega ovih 9-10 dana bez PC-a bi poludio :mrgreen:
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Evo odgovora [​IMG]

    Ne znam sta da kazem na ovo.. Da li je fakat posten pa hoce da to isproba prije prodaje ili ima nesto s njom.. Ova mi prica nije nekako uvjerljiva, a i cini mi se na stranu sto ima shop da nije neki veliki znalac.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Ako ti ne da pismenu garanciju od godine dodaj još 40KM i uzmi kod didi_sa na piku, čini mi se da je kod njega 290KM 6850.
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Ma ako ne bude dao garanciju, uzeti za 219 KM u radnji 6770 i dobiti garanciju i "ustediti" 30KM. I ovih 250 je neplanski da se protegnem, tako da mi je 290 stvarno previse za nesto sto ce posluziti godinu.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Taj CPU i grafa, 6850, ne bi smjeli trositi preko 180W. Znaci grafa sama plafon plafona 125W (a mislim da ide na nekih 110W). Ta kombinacija imho nije ni na limitu tog napajanja. Il iima neki model koji tros vise a da ga ne racunam.. . .
     
  11. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Ja sam gledao neki review bilo je 220w u full loadu ali eto, to je bio prvi na koji sam naletio ne mora znaciti da je tacan. U svakom slucaju lik mi je nejasan sa ovom pricom.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Da nisi nasao koliko citav komp trosi u fullu ? Evo recimo ovaj izvor: http://www.geeks3d.com/20101020/amd-rad ... computing/

    "The Radeon HD 6850 has a 775MHz Bart PRO GPU, 960 scalar processors (or 240 vec4 processors, new Radeons use vec4 instead of vec5), a TDP of 127 watts (19W in idle), 32 color ROPs."
     
  13. aeRo

    aeRo Komšija

  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Ovo bi morali biti rezultati kompletnog racunara. Koj god da izvor nadjem, kaze oko 127W. Bas cu malo detaljnije proguglati.

    EDIT: EVo ti jos jedan: http://www.tested.com/news/tested-amd-r ... ards/1197/

    I sad vidjeh ovo: Unsurprisingly, its max TDP is rated at a very reasonable 127 watts, with idle TDP also rated at 19 watts. Unlike the 5830, though, the 6850 only needs one six-pin PCI-E power connector.

    Da ona nesto vise trosi, trebala bi dva naponska kabla.

    Ako neko ima drugi izvor, neka javi.. bas me zanima ali je ovo vise nego solidna potrosnja.
     
  15. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Da, to sam provjerio za napon odmah.. Vjerovatno je onda ukupna potrosnja u pitanju, sad cekam sutra da on proba sa fortronom od 350w pa da mi javi, ne javi li mi odo po 6770. Dopizdilo mi je vise bez PC-a. :?
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Strpljenje.. cekaj malo. Ta 6850 je dosta bolja grafa. Koji procesor je kod njega ? Kod tebe je TDP procesora 60W sto nije isto kao kod phenoma 965 koji trosi 100W plus imas jace napajanje.
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    HD6850 trosi u prosjeku 90 - 100W u igrama..

    U Furmarku trosi 129W (sto je nerealan scenario)..

    Moze to fino gurati Fortron 400W PNF

    P.S.: Trebace ti molex > 6pin PCIE adapter za napajanje grafe jer ta napojna nema ovaj PCIE konektor..

    [​IMG]
     
  18. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    To sam vec nabavio, nista onda cekam sutra pa se javljam sa rezultatima :mrgreen:
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Sta god da bude, ganjaj tu 6850. Kada promjenis pc, ostavit ces nju. Gurat ce to jos.. i BF4/BC3/2143 ili koji vec naslov bude jer ce se raditi u istom engine-u, frostbite 2. A sumnjam da ce biti nesto uber zahtjevniji naslov od BF3.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Samo da kažem 6850 u kombinaciji sa phenomom 965 radila kod mene na fortron 400 pnf ali sam ubacio jaču napojnu radi skroz trećeg problema a ne zato što je napojna slaba bila.